Kydex pouzdra_obecně

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 854

Příspěvek#211 » pát 26. kvě 2023, 18:34

Ten drahej krám na vlasy má asi manželka, já si lebku holím. Zkusím.
Ríšo, díky za tu lžičku. Přemýšlel jsem, čím to vevnitř pohladit. Co doporučíš místo RH? Ongear?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#212 » pát 26. kvě 2023, 18:39

Pohladit lucikem té zbraně. Jednou. Popř víckrát.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 862

Příspěvek#213 » pát 26. kvě 2023, 19:03

V ongearu ti pouzdro naladí podle tebe na místě tak, aby ti vyhovovalo.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#214 » pát 26. kvě 2023, 19:14

CzechJoker: Už jsem to tady někde psal, z Ongear mám vnější pouzdro na CZ P-01 Omega, a přestože jsem měl poměrně specifické požadavky (jak píšu výše), Ondra se mi snažil maximálně vyjít vstříc. Což znamená, že to tam spolu ladíte, případně, když jsem pak přišel znovu, že bych chtěl ještě něco potunit, tak mi to zase udělal na počkání.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#215 » pát 26. kvě 2023, 19:51

Ja mam IWB sidecar od ongearu a je uplne super. Vnejsi mam Omega holsters a za me jsou v podstate lepsi nez RH. Maji lepsi ty kovovy spony na opasek nez RH. RH jsem mel na predchozi zbran, ale je prodano (potreboval jsem novy pouzdro kvuli baterce a jenom lezelo v trezoru, ne proto, ze by to bylo spatny pouzdro). I tam jsem presel na Omega.
Za me - chces standard, nic zvlastniho -> Omega holsters; pokud potrebujes neco vic custom tak Omega to samozrejme bude umet taky, ale chapu to tak, ze ongear je na tohle proste lepsi (ale i drazsi).
Popravde dost nechapu ten hype kolem RH holsters. Maji je uplne vsichni jako by nic jinyho neexistovalo.



VeMar
Příspěvky: 14

Příspěvek#216 » sob 27. kvě 2023, 12:44

Ahoj, koupil jsme pouzdro od RH na pistoli GP K100. V nabídce bylo pouze s plným sweatguardem, tak jsem to chtěl zkusit a zatím mi to nějak nevyhovuje. Přijde mi, že mě vršek toho pouzdra strašně bodá do boku a už po 5 minutách je nošení nepříjemný. Takže si neumím představit v tom být celý den.
Moje otázka tedy zní, dá se to pouzdro upravit a ten sweatguard odstranit a zároveň aby to vypadalo nějak dobře? Z laického pohledu bych řekl že to půjde, ale třeba s tím někdo má větší zkušenosti.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#217 » sob 27. kvě 2023, 20:10

Mám iwb plný sweet, nosím celý den, nic mě neboda (Ongear). Chci plný, aby závěr železo popř hledí s těmi hranami jsem neměl na kůži nebo tilku.

Jestli chceš vezmi fén nebo pilník a zahlad to.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#218 » ned 28. kvě 2023, 13:35

VeMar: Ani vnitřní full sweatguard by neměl přesahovat rám zbraně. Tak se zeptám naivně a v dobré víře - jsi jist, že tě tlačí pouzdro a ne něco na zbrani?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#219 » ned 28. kvě 2023, 21:05

Já mám speciální na míru pouzdro, kde hledí je od těla chráněno v improved fullquardu (mám agresivní pot i agresivní košile, které ty zbraně prostě z vnějšku za necelý rok vždy "zhoblují") ale je to na nosení nepříjemné a nakonec stejně vždy hledí zhobluji "do bíla" vrchní vrstvou ošacení. Stačí k tomu cca 2 roky EDC...



VeMar
Příspěvky: 14

Příspěvek#220 » sob 3. čer 2023, 08:30

Pro lepší představu přikládám foto. Jako nemám nějak extra velký faldíky, spíš jsme hubenej a i přesto mi to dělá tohle a bodá mě to. Tak si říkám jestli by se to nedalo nějak pořešit. Samozřejmě tílko by to možná do jisté míry vyřešilo, ale tílko v létě prostě nosit nechci. Takže mě zajímá jeslti by třeba zkráceni toho sweatguardu vedlo k něčemu lepšímu nebo ne. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#221 » sob 3. čer 2023, 10:53

1. presunut holster na pol stvrtu - stvrtu
2. neskusat samotny kydex, ale aj so zbranou. vacsinou to so zaholstrovanou zbranou tak nereze, ked tam neni taka ostra hrana



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#222 » pon 5. čer 2023, 06:13

Kolegové nebyla by nějaká recenze na pouzdro Frogy od RH Holsters? Docela se mi líbí - na můj G19 s kompenzátorem a kolimátorem by to mohlo být fajn.

PS hledám pouzdro na nošení ale vzhledem k záchrannému člunu kolem pupku (pneumatika se tomu fakt říkat nedá) IWB pouzdro asi nepřipadá v úvahu.



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#223 » pon 5. čer 2023, 09:31

Dvakrát jsem zkusil IWB kydex a byly mi velice nepříjemné. Co jsem si naopak oblíbil jsou IWB hybridní pouzdra, při správném umístění se mi s nimi žije lépe, než s OWB.

Podle mě mnohem lépe než záchranný člun nebo pneumatika zní OTP - okrasný tukový prstenec ;)



Hurvajs
Příspěvky: 21

Příspěvek#224 » pon 12. čer 2023, 11:12

Haluziak: Ahoj, dnes dorazil Frogy, tak ti zatím mnoho neřeknu, ale na první dojem a hodinka v autě dobrý. Ke zpracování nemám co vytknout, malinko jsem utáhl svor a Pidíp zacvakne dobře. Upravil jsem sklon, protože v rovině mě bodal a tlačil závěr do boku při sezení v autě.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#225 » pon 12. čer 2023, 13:30

Já dnes videl Froggyho na G a behem cca 3 hodin rikal majitel, ze je mile prakvapenej. ale shodli sme se, ze skryte oseni asik bude slozitejsi, nez klasicke OWB.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů