Kydex pouzdra_obecně

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#196 » stř 17. srp 2022, 10:22

Třeba H11 Hellcat a Olight PL-MINI 2 Valkyrie drží za svítilnu. Tipul bych si, že to tak bude skoro vždycky.
Poptal bych se raději u prodejce/výrobce pouzdra.

Uživatelský avatar
SunWuKung
Příspěvky: 34

Příspěvek#197 » stř 17. srp 2022, 15:40

RH OWB G19+TLR7 drzi taky za baterku



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#198 » stř 17. srp 2022, 18:13

HK SFP9 + Olight Baldr bez svitilny nedrzi vubec
CZ P-01 + TLR-8 bez svitilny tak jaksi drzi, ale rozhodne ne spolehlive. Spis naopak nespolehlive, da se jednoduse vyklepnout, rozhodne bych s tim nebehal atd, tzn "drzi, ale ne pro bezne pouziti".

Pouzdra obe od omegaholsters.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#199 » stř 17. srp 2022, 19:02

Aha. Diky.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#200 » čtv 18. srp 2022, 07:31

Ahoj, koukal jsem, že na kydexovapouzra teď nabízejí vnitřní kydex nějakou verzi SHARKY. Na první pohled to vypadá dobře, není tam vystupující drápek ale náznak je přímo z kydexu. Minimalistické.
Máte někdo a ideálně srovnání s jejich klasickým vnitřním kydexem? Přemýšlím jestli má cenu koupit, když mám od nich ty klasické s drápem.
díky



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#201 » pát 19. srp 2022, 08:57

mám klasickou verzi, kterou jsem povýšil na verzi s výstupkem a je to o něco lepší (co se týče přimykání zbraně k tělu) než klasika, ale pouzdro s plnohodnotným drápem tu zbraň přitlačí ještě lépe.
akorát pouzdro občas dávám na 3 hodinu a tam by plnohodnotný dráp mohl překážet..
IMG_20220228_140319-01.jpeg

to jejich nové pouzdro má ještě jeden výstupek, jakoby zevnitř, který tlačí hlaveň od těla a tím pažbičku k tělu. to jsem já vyřešil vložkou do boty (je tam na sucháč). takže jsem postupně dospěl k témuž, co začali sami vyrábět. když bych pořizoval teď, tak bych si vzal právě to nové. a nebo rovnou s drápem?
2022-07-13 123023.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#202 » sob 20. srp 2022, 15:29

Díky, já ho nakonec hned objednal a uz zkouším.
Potvrzuji, že je o chlup lepší nez verze z drapem na treti/čtvrté hodině, kde s drapem se hůře manipuluje a opravdu pouzdro kočku tlačí lépe k tělu (protože původní pouzdro na boku nenosí s drapem).
Jako asi bych normální starší verze už neměnil, ale jako nové už bych bral tuhle verzi.
Obrázek



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#203 » pon 3. říj 2022, 16:56

Mám v plánu koupit nějaká pouzdra od TREX ARMS https://www.trex-arms.com/ . Poštovné 100 USD, takže pokud někdo plánoval stejnou značku, je možno se spojit do jednoho balíku. V případě nevyzvednutí dotyčného tím pouzdrem zastřelím a to pak prodám jinému. :D Počkám tak týden, pak už to nevydržím;-)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#204 » pát 26. kvě 2023, 05:56

Možná hloupý dotaz, ale jak uvolnít silný svor pouzdra, když to výrobce přežene? Stačí povařit, nebo je nutná horkovzdušná pistole?



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#205 » pát 26. kvě 2023, 06:45

jakeho pouzdra? vacsinou byva svor u kydexu regulovany sroubkom, staci trochu povolit. urcite nevarit a ani s horkovzduskou k tomu neist, pretoze budes pravdepodobne kupovat druhy holster



Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#206 » pát 26. kvě 2023, 06:53

Nebál bych se toho. Je třeba nahřívat jemně, v celé dráze ohybu rovnoměrně a z obou stran. Radši méně než více, nepřehnat to.
Možná ale bude stačit jen mírně povolit důlek u lučíku, než rozhtahovat celé pouzdro.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#207 » pát 26. kvě 2023, 07:35

Dokonce ani horkovzdušku není nutno, já si upravoval kydex nad sporákem a plastové díly běžně řeším letlampou :D
Alternativou je připodložit šroubky, které drží pouzdro pohromadě, podložky normálně vyřízni z nějaké gumové plachty nebo starého těsnění a posléze šroubky zakápnout loctitem.
Alternativa pro chaotic evil pomatence: Seber pistoli na brusku a uber v místech, kde máš ošoupáno od kydexu :D

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#208 » pát 26. kvě 2023, 08:52

Díky. Je to RH Holster, mám od nich víc pouzder a v podstatě co kus, to originál. Šroubek na regulaci svoru tam není a celé pouzdro je snýtované. Na lučíku to drží tak pevně, že si běžně tahám gatě až po pazuchy, než Glocka vyrvu...
Zkusím ten sporák, pro začátek



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#209 » pát 26. kvě 2023, 10:42

CzechJoker: Tohle byla "vlastnost" všech RH Holster pouzder, co jsem měl možnost vyzkoušet. Problém bohužel není v přílišném svoru, měl jsem to i na pouzdrech s regulací, ale řešením aretace lučíku v pouzdře. Když to povolíš dost na to, aby to přes lučík chodilo komfortně, je to jinde zase moc velké.

Horkovzdušnou pistolí jsem upravoval dvě pouzdra na Hellcat. Pokud máš na ni nějaký nástavec, který rozptyluje, použij ho a foukej s citem a za pohybu. Jakmile se začne kydex lesknout tak to už stačilo - technicky, chceš to roztopit na teplotu těsně před tím (než se začne lesknout), ale to se naučíš jedině cvikem.

Já jsem tvaroval jinak právě ten profil kolem lučíku, aby mi to chodilo podle mě, tak jsem to potřeboval hodně měkké a pak to lžičkou tvaroval. Byla to docela piplačka a dělal jsem to na několikrát. Taky hrozí, že když to zahřeješ moc, kydex se narovná a už ho do nějakého tvaru dostaneš těžko, takže je to taky adrenalin.

Každopádně, po téhle anabázi jsem si řekl, že bude lepší kupovat pouzdra jinde než u RH Holsters.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#210 » pát 26. kvě 2023, 17:52

czechjoker: fenem na vlasy pokud máte doma. A abych neohřál místa která nechci, ty jsem obalil alobalem trochu to vymezilo upravovanou a neupravovanou plochu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů