Z jakého materiálu preferujete pouzdra na krátké zbraně a proč?



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#106 » sob 9. dub 2016, 18:15

Zdravím, také přispěji pár zkušenostmi. Začínal jsem s 2" ocelovým revolverem. Nejprve jsem zkoušel ledvinku, ale vypadal jsem jako exot. Takže šla...Pak jsem zkusil vnější látkovou Dastu, příjemné, avšak možno nosit pouze s mikinou, tu pak svléknout už nešlo. Přes léto jsem nosil vnitřní látkovou Dastu, příjemná i na holé tělo a přes ní krátké tričko. Na opasku byl trochu "volnější klip", avšak při posezu např. v autě to byla i výhoda. S příhodem moderních plastových subkompaktů jsem přešel na G42. Mohu říci, že oproti ocelovému 750g revolveru je to fakt jinde, váha poloviční a i šířka mnohem menší. Po zkušenostech jsem opět pořídil vnitřní látkové pouzdro, Dasta tuším nevyrábí, tudíž Falco. Musím říci, že na holou kůži škrábe, má takovou síťku a asi ostré rohy. Úplně náhodou jsem vyzkoušel Fobuse s pádlem, kterého jsem měl původně jen na střelnici, kvůli pervektní manipulaci se zbraní. Nakonec tedy nosím tento Fobus, na holé tělo pádlo nevadí (dají se pod to strčit trencle), pervektně sedí na opasku, má stavitelné sevření zbraně, a hlavně nic není vidět. Vliv na to má samozřejmě i volba zbraně, když si vezmu G17 s Fobusem, tak mám na boku bouli jako... a sedět s tím na židli či v autě bych tedy nechtěl, ale to tu nebudu rozmazávat, to už mne ve vedlejším vlákně majitelé G17/G19, které osobně považuji denně za nenositelné, málem sežrali. :-)



NuNo
Příspěvky: 36

Příspěvek#107 » sob 9. dub 2016, 19:13

Všechno je otázka zvyku.....
Pamatuju když jsme měl siemens i 35 říkal jsem si že ty moderní chytré telefony se přece nedaj nosit a ejhle mám ho v kapsi a ani o něm nevím ikdyž mi někdy zavazi to je pravda :twisted:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#108 » čtv 26. říj 2017, 09:42

Mám hokej v terminologii pouzder. Mně to připadá všechno stejné. Chtěl bych pouzdro vnitřní na xd-s (malý single stack), aby nezabiral moc místa a zbraň nevypadne, na denní noseni. Aby to moc nestalo. Nevím na jaké druhy koukat.

Může mě někdy ochytrit?
1. Pouzdra kydex nikdy zbraň nevypadne ani vzhůru nohama? Jak je to zajištěné?
2. Konstrukční rozdíl plast vs. Kydex
4. Uživatelský rozdíl plast vs kydex je jaký?
5. Z Plastu zbraň nikdy nevypadne? Jak je to řešené?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#109 » čtv 26. říj 2017, 10:01

Zajištěné to je hlavně tvarem pouzdra (zbraň do kydexu, ale i hybridu, kde je kydex jen na půlce nacvakneš - prolis kolem lučíku) + lze šroubem nastavit sílu svoru (ne u hybridního Foxxe).
Kydex je tenčí než plast (mám srovnání jen ohledně pouzdra na zásobník) a i lehčí.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#110 » čtv 26. říj 2017, 10:13

1. u dobře udělaného pouzdra nikdy, vytvaruje se podle zbraně, pak vytvrdí a šroubem nastavuje míra sevření, takže tam zbraň zacvakne a drží za všechny své výstupky zároveň, zejména za lučík
2. plast se dělá velkosériově, takže pouzdro bývá záměrně méně přesné...
(3.) rozdíl je patrnější u vnějších pouzder, u vnitřních by nemusel být tak markantní
4. plast je měkčí, takže tolik neničí povrchovku... subjektivně je v kydexu zbraň lépe zafixovaná
5. plastová pouzdra mají více konstrukcí, tak za všechny mluvit nemůžu.. moje vnější je o dost rozměrnější a zbraň v něm drží hůř, než v kydexu

Nicméně, pokud chceš levné, pak nějaký plast či látkové, časem zjistíš, že na pouzdru nemá smysl šetřit a pořídíš si bezpečnější kydex, nebo příjemnější hybrid.
Nejlepší je ale různá pouzdra si osahat, teoretizování po internetu fakt nepomůže.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#111 » pon 22. čer 2020, 05:44

Ahoj, potřeboval bych poradit. Rozmýšlím se, jaký pouzdro na běžný nošení pořídit na 3" revolver. Kůže nebo nylon, kydex nechci. Nerve kůže moc brynýr? Rady, zkušenosti a tak. Předem děkuji :)

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#112 » pon 22. čer 2020, 06:28

Mám vnitřní měkkou Dastu, takovej nylonovej tebich údajně s membránou proti potu. A hrany to leští, no. Ale to si asi nevybereš, kůže bude někde šetrnější a v jiných místech agresivnější, v tom tvrdším pouzdře se u tvarově složitých předmětů vždycky najde bod "kde se to hádá", měkčí leští rovnoměrněj :)
Zbraň jsem sice nikdy v kůži nenosil, ale znám to z foťáků. Nejlíp tomu bylo v měkkých pouzdrech ve větším tvrdém :D U té krochny to vždycky bude nějaký kompromis.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#113 » pon 22. čer 2020, 09:50

Kydex.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#114 » pon 22. čer 2020, 10:27

Kydex

EDIT - sorry, čtu moc rychle a nevšim jsem si, že píšeš, že kydex ne. Tak nic....



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#115 » pon 22. čer 2020, 10:33

V pohodě, nic se neděje :) Že se hrany časem ojedou s tím počítám, jde mi spíš o to, aby se plochy moc nebraly.. Takže abych tady zbytečně dlouho neslintal - lepší vzít tvarovaný kožený, než měkkej hadrák? A další teda věc, čím ošetřovat pouzdro?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#116 » pon 22. čer 2020, 12:07

Všechny kožené věci - bundu na moto, obyč bundu, pásky a aktovku od Tlustého, pouzdro od KM Saddlery ošetřuju včelím voskem.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#117 » úte 23. čer 2020, 12:10

Tvarovaný kožený je lepší než hadrák. Ale pozor, časem i tvrdá kůže používáním změkne a potom může nastat situace, kdy se spoušť setká nechtěně s pouzdrem. Kydex je jistější. Kůže zase asi hezčí na pohled.
Záleží na tom, jestli z toho chceš i střílet, nebo to jenom nosit.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#118 » úte 30. čer 2020, 10:20

Primárně nosit, střílení tak nějak občas když bude cesta kolem střelnice :)

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#119 » čtv 1. říj 2020, 12:30

Preferuju kydex (resp hybrid, mam od Foxx holsters), je to ted rok co denne nosim P10C v tomhle pouzdre a nemuzu si ho vynachvalit. Na streleckych kurzech se take osvedcilo. Taseni i vkladani susim pravidelne, a nosim v komore :-).

Tvrda a kvalitni kuze je imho taky dobra, ale nemam zatim zbran ke ktere by se hodila, musej proste k sobe sednout, jsem spis na moderni vzhled.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#120 » čtv 1. říj 2020, 13:00

u mého kydexového pouzdra z Číny se svou P10C musím vzhůru nohama vyvinout sílu na překonání 2kg, pokud je to v normálním modu, tak skoro 4kg.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů