Vnější pouzdra



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#46 » sob 15. říj 2022, 16:38

Rozhodně samosvorný. Úrazů s pouzdry s ukázovákovou pojistkou najdeš na YT mraky. Nemluvě o tom, že v krizové situaci nic jednoduššího, než "jen škubnout" neexistuje a jakákoli pojistka může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. Mno... pouzdro s pádlem sám nosím. Polohovatelné. Zde je potřeba si ale uvědomit, že takové pouzdro už dost odstává od těla.



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#47 » sob 15. říj 2022, 17:19

Jedině samosvor, vše ostatní je komplikace!



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#48 » sob 15. říj 2022, 17:28

Jj. Myslel jsem si to. Navíc - o součástku jež se může pokazit méně...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#49 » sob 15. říj 2022, 18:05

Fobus s padlom zavrhnes, ked sa ti pri rychlom taseni vytiahne z nohavic a mas v ruke zbran aj s puzdrom. Neveril som, kym sa mi to nestalo na kurze. Ale holt niet nad vlastnu skusenost :D .

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#50 » sob 15. říj 2022, 18:11

https://www.top-armyshop.cz/pistolove-p ... id=1&pid=4
Nemáte někdo zkušenost s tímhle pouzdrem? Zajímalo by mě, zda mě tam půjde 1911 s railem.
Naposledy upravil(a) Sedmej dne sob 15. říj 2022, 18:28, celkem upraveno 1 x.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#51 » sob 15. říj 2022, 18:19

MM - takže radši blackhawk s nastavitelným přítlakem...



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#52 » sob 15. říj 2022, 18:39

Tak to by mě odradilo taky, tojo. Mě se to nestalo, mám nastavenej svor (fobus má nastavitelnej svor taky) a nosím opasek, kde se to pádlo zevnitř zaklesne tím zubem.
Fobus je vymyšlenej tak, že musíš tahat přesně vzhůru, jinak nejde pistole vytáhnout.
Takže ano, pokud to člověk tahá pod blbým úhlem a má ho blbě zaháklý, může se to stát.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#53 » ned 16. říj 2022, 09:24

Pokud se to stane, není to vinou pouzdra. Alespoň ne u těchhle dvou.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#54 » ned 16. říj 2022, 17:31

A cim by to teda malo byt? Aby som to uviedol do celeho kontextu - ked ma instruktor videl tak zahlasil ze maju skusenosti ze sa mi to puzdro bude pravdepodobne vytahovat. Tak som si ho este naschval pred zaciatkom ozvlast skontroloval ako sedi na opasku a viac dotiahol (podotykam ze opasok bol dostatocne hruby a mal spravnu sirku). Holt som ho pocas kurzu vytiahol so zbranou 3x. Takze pokial je nieco taketo mozne (a to to este nebolo v strese), za mna minimalne na nosenie no-go.
Inak ten konkretny model sa vola tusim "roto-paddle" (je mozne nastavovat po uvolneni skrutky sklon puzdra). Rovno som si tam osahal kydexy a po navrate kupil prvy OWB - dovtedy som nosil aj pistole v kozi.



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#55 » ned 16. říj 2022, 17:38

MM → já si myslim, že to je tímhle ↓

morepower píše:T...
Fobus je vymyšlenej tak, že musíš tahat přesně vzhůru, jinak nejde pistole vytáhnout.
Takže ano, pokud to člověk tahá pod blbým úhlem....


tím "vzhůru" je pochopitelně myšlena svislá osa pouzdra, ne kolmice k zemi (ta se od osy pouzdra odchyluje podle náklonu pouzdra)...



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#56 » ned 16. říj 2022, 17:40

Taky pomáhá malá síla v rotaci kolem osy hlavně. Tím se pouzdro poroztáhne a zbraň jde ven úplně lehce. Nebo si pomoct palcem.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#57 » ned 16. říj 2022, 18:16

Ten blackhawk má v sadě i průvlekovou sponu, takže pokud by pádlo nedrželo, je to řešitelné i bez další investice. Na ten rotační fobus jsou ty páskové spony taky.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#58 » ned 16. říj 2022, 19:34

morepower píše:MM → já si myslim, že to je tímhle ↓

morepower píše:T...
Fobus je vymyšlenej tak, že musíš tahat přesně vzhůru, jinak nejde pistole vytáhnout.
Takže ano, pokud to člověk tahá pod blbým úhlem....


tím "vzhůru" je pochopitelně myšlena svislá osa pouzdra, ne kolmice k zemi (ta se od osy pouzdra odchyluje podle náklonu pouzdra)...


Tocime sa dookola. Proste - za mna - puzdro ktore nefunguje 100% (toboz v stresovej situacii) nie je vhodne na nosenie. Takze padlo e-e.



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#59 » ned 16. říj 2022, 20:53

Netočíme, ptal ses:

MM píše:A cim by to teda malo byt? ....


Tak ti odpovídám.

Navíc, jak jsem psal výše:
morepower píše:Je to vždy na osobních preferencích...

a
morepower píše:...
Ale jak řikám, v téhle oblasti neexistuje universální rada, každý si musí najít to svoje.
...


Takže si nos, co chceš, s odůvodněním jaké ti vyhovuje. Howgh



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#60 » pon 17. říj 2022, 08:36

MM - čím by to mělo být? Třeba chybou uživatele?? S těmi pouzdry jsem odstřílel mraky kurzů, závodů, tréninků, to jsou tisíce tasení a nikdy se to nestalo. V tý době kydex nebyl, takže podobný pouzdra měl každej druhej. A nikdy jsem nic podobnýho neviděl, ani neslyšel. Dost blbě se mi to pouzdro i sundavalo, takže pokud má člověk dobrej opasek, dobře utaženej atd, nehrozí vůbec nic. Ono je ale lehký svést všechno na vybavení než hledat chybu u sebe.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů