Vnější pouzdra



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#61 » pon 17. říj 2022, 09:00

Spousta lidí odjezdila závody motorek v kožené kukle. Má se každý, kdo dnes na motorku kuklu odmítá a bere integrálku zamyslet sám nad sebou, jestli není chyba v něm? Trénink, závod, kurz asi není úplně to samé, co stresová situace na ulici, je možné to připustit? Ono co funguje v laboratorních podmínkách, se nemusí v praxi úplně osvědčit.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#62 » pon 17. říj 2022, 09:09

Znovu - pokial nieco umoznuje to, comu niektori hovorite "chyba uzivatela" (ze pri sub-optimalnom postupe pouzitia to zlyha), obzvlast to nepatri k vybave do situacii, kde ta chyba moze prave vdaka tlaku / stresu nastat. Ja to vidim ako problem puzdra a volim take, ktore mi funguje na 100%. Ale tato pre a proti argumentacia je uz asi zbytocna. Howgh.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#63 » pon 17. říj 2022, 09:48

Sarka - to s tou moto moc nechápu, ale neva :lol:
Já jsem ochoten připustit cokoli...pokud jsi někdy absolvoval KVALITNÍ kurz, musíš vědět, že i na nich se simuluje a uměle vyvolává stresová situace a hodnotí se, jak reaguješ. Zrovna tak se hodnotí, jak budeš fungovat po fyzický zátěži a tak dále. Kurz, trénink, závod...vždy se snažíš tasit co nejrychleji, vytrhnout zbraň z pouzdra. Stejně tak bys to dělal ve stresu. Ale tady si musí každej rozhodnout o svým vybavení a schopnostech. Podstatou mýho sdělení bylo, že s uvedenými pouzdry u mě NIKDY nenastal nejmenší problém.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#64 » pon 17. říj 2022, 10:23

Tak jsem si dnes koupil ten blackhawk v glockshopu. Měl jsem pádlo (neznaje prozatím správný grif) problém vůbec z opasku vydolovat a to jsem ho tahal cíleně. Takže bych se tohoto vůbec nebál. Jinak měli i fobus, ale prý víc odírá gen5, navíc u toho američana je za podobnou cenu i průvleková spona na opasek.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#65 » pon 17. říj 2022, 12:09

To Tomak: Uměle vyvolané situace na střelnici jsou daleko od reality, ať si o tom myslí co chce kdo chce.
Každopádně jak u střílení, tak i u těch motocyklových závodů, je to o eliminaci rizik. Takže pokud je možnost, že pouzdro nebude fungovat jak má, protože to nebo to, není to pouzdro vhodnější, než to které funguje ať tak či tak. Ve finále zákon schválnosti může doběhnout i frekventanta všemožných kurzů s kdovíjakou zkušeností. Ale pokud je to pouzdro bezpečné alespoň pro okolí, každého věc, jak naloží se svou vlastní bezpečností. Není ale nutné hejtovat druhé proto, že si cestu umetou nákupem lepšího vybavení(nezaměňovat za nedostatečný trénink).

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#66 » pon 17. říj 2022, 12:10

No poněvadž by to bylo do více témat, chtěl jsem se zeptat na tip na stehenní pistolové pouzdro na zbraň Full Size, univerzální konstrukce (změna zbraní). Viděl jsem toho dost, ale zatím mi nejvíce je opticky přívětivé ROTHCO UNI DELUXE



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#67 » pon 17. říj 2022, 12:54

Libor007 - budeš spokojenej. Zbraň v tom drží dobře. Já jsem si akorát podlepil tenkou gumou to pádlo. Trochu mi to nedrželo na stejným místě. S gumou super. Ale možná už je to dnes vyráběný trochu jinak. Fobus tam tu gumu má rovnou. Na kydex jsem přešel víceméně z donucení kvůli zbraňový svítilně atp. Dělá s ním kámoš a dělá to dobře 8-)

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#68 » pon 17. říj 2022, 15:07

Tomak píše:...takže pokud má člověk dobrej opasek, dobře utaženej atd, nehrozí vůbec nic...


A o tom to je. Co když v kritické situaci nebude opasek "dobře utaženej"? (Při pádu/rvačce praskne spona opasku aj.) Co když nebude splněno něco z těch tvých dalších "atd"? Vybavení pro kritické situace (jakožto použití zbraně jistě je) by mělo být co neodolnější a "nejblbuvzdornější" proti selhání vlivem nepříznivých vnějších vlivů. Proto co jednou jedinkrát selhalo, ať už v jakékoliv situaci, nemá smysl obhajovat a používat.

Pádla obecně (a různé další blbosti jako speedloops, různé klipy atp.) jsou jen reakcí výrobců na lenost uživatelů. Pořádné pouzdro s průvlekovými oky je nejjistější varianta.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#69 » pon 17. říj 2022, 16:24

Taky nejsem priznivcem padel. Ale ted jsem jedno pouzro s padlem koupil. Respektive mi jina moznost nezbyvala. Chtel jsem na svoji pistoli svitilnu Viridian C5L. Bohuzel mam pistoli, na kterou nikdo v republice nema kopyto a bydlim ke vsem vyrobcum Kydexovych pouzder daleko, ze by se mi to pouzdro sakra prodrazilo. Navic cena svitilny se zelenym laserem a tim pouzdrem s padlem vysla na 9388,- Kc. Za tu cenu nebylo o cem premyslet, pac za tu cenu se u nas neda koupit ta svitilna samotna ne tak jeste s pouzdrem. Balicek mi prisel do prace a ja nateseny jsem hned soupl pouzdro za monterkove kalhoty. Rikam si parada, pohodlne, na zavody LOS bude stacit, na noseni snad jen v zime. Odstava vic, nez klasicke OWB kdyexove pouzdro. Kdyz jsem chtel pouzdro vytahnout, tak jsem s nim tak zapasil, ze nakonec jsem musel rozepnout kalhoty, stahnoutje ke kolenum a pak jsem teprve to pouzdro vyhakl z kalhot. Kdyz si vezmu, ze v civilnich kalhotach nosim jeste kozeny opasek o sile 3 mm, tak jsem presvedceny, ze by se mi nemohlo stat, ze bych tasil pistoli i s pouzdrem. Je to pouzdro TALOCK od Viridianu.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#70 » pon 17. říj 2022, 17:11

Hefaistos - no to je jedno moudro vedle druhýho :shock: Jdu ven, připletu se nebo budu vtažen...to je jedno, do blbý situace a jsem na to připraven, protože nosím a mám za to odpovědnost. Pokud se budu při rvačce válet, praskne spona opasku nebo cokoli jinýho, tak za to asi nemůže pistolové pouzdro ať už jakékoliv. Z tvých vět vyplývá, a je to pěkná blbost, že mít jiný pouzdro, než s pádlem, tak bude vše v pohodě??? Prasknout může jakýkoli pouzdro, bez ohledu na materiál. Posunout se na opasku taky může cokoli, stejně, jako pistole může taky vypadnout z čehokoli. Když se sejde všechno blbý, stát se může cokoli. Mě osobně pádlo nikdy nezradilo a proto bych mu věřil i dál. Stejně jako speedloops. S těma jsem se plazil, válel, schytal jsem kopanec přes pouzdro, šplhal, běhal, brodil se a kupodivu se nic nestalo. Stejně, jako s pádlem svýho času. Pokud je to dobře udělaný, drží to, jak má. Připadá mi, že nevíš, co pádlo vůbec je...

tomas fuk - :thumbup:



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#71 » úte 18. říj 2022, 11:20

Tak dnes jsem zkoušel ten blackhawk na ostro. K pouzdru samotnému nemám výhrad, zdá se, že opravdu zbraň nebude odírat. Jinak pádlo by špatné nebylo, nedokážu si vůbec představit nechtěné stažení i se zbraní. Ale je poměrně velké. Na střelnici ok, nosit mi to ale moc nepůjde. Na třetí hodině mi totiž o kousek zavazí kapse na riflích a koliduje s nožem v kapse na sponě. S jinými kalhotami, na trošku jiné pozici, popř s jinými proporcemi nositele ale může být vše ok. Naštěstí je součástí i průvleková spona a ta je již ok. Jde nastavit sklon, což jsem využil. Celkově tedy pouzdro můžu vzhledem k ceně doporučit. Jinak blackhawk nabízí ještě další úchyty v rámci ekosystému.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#72 » čtv 10. lis 2022, 08:17

Sobiho píše:No poněvadž by to bylo do více témat, chtěl jsem se zeptat na tip na stehenní pistolové pouzdro na zbraň Full Size, univerzální konstrukce (změna zbraní). Viděl jsem toho dost, ale zatím mi nejvíce je opticky přívětivé ROTHCO UNI DELUXE


Já používám tohle. Vleze se tam Shadow, CZ75, P10F i P07

https://www.top-armyshop.cz/univerzalni-pistolove-pouzdro-mega-fit-cytac-snizena-platforma

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#73 » pát 11. lis 2022, 12:49

Díky, to vypadá zajímavě, jen se trochu bojím všech pouzder s tlačítky, budu muset si to ošahat!

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#74 » čtv 23. úno 2023, 23:33

Nevíte jestli někdo v Česku dokáže udělat pouzdro jako dělá Garrett Holsters? Kydex s kůží uvnitř.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#75 » pon 20. bře 2023, 20:38

Nevíte jak je to s kompatibilitou vnějších pouzder PPQ a PDP? Bude fungovat jedno pouzdro na obě zbraně? Dik

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů