Pouzdro na vnitřní nošení



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#706 » sob 3. dub 2021, 22:16

nuže: jestli a jak je pouzdro nakloněné, to záleží jak to komu kde sedí. některá mají sponu tak, že se dá dát do více (dvou) poloh - hlavní kolmo k opasku a nebo pod úhlem. já nosím na apendixu bez naklonění a pokud dám pouzdro na bok (třetí čtvrtá hodina), tak sponu natočím.
sweatguard je prodloužená část pouzdra směrem k tělu - chrání zbraň před přímým působením potu, ale zároveň chrání kůži proti odírání o zbraň a brání dosti nepříjemnému a bolestivému skřípnutí kůže při zasouvání zbraně do pouzdra - odtud také tzv. "špek-guard"
držák na náhradní zásobník - pokud se jedná o pouzdro pro nošení ve předu/na appendixu, tak to jsem nafotil a popsal o pár stran zpět.
tuckable - je možné mít pouzdro v gatích a zároveň si zakasat košili či triko tak, že v místě pouzdra je zakasané mezi pouzdro a sponu a člověk to uplatní třeba ve formálním oděvu jako oblek. zkus si do vyhledávače dát třeba "ulticlip" což je taková spona, co tohle umožňuje a zacvakne se přímo za gatě a opasek jí překrývá.
jak už bylo zmíněno v předchozích příspěvcích - vyhledal bych výrobce jako ongear, RHholsters, Falco.. a projel jejich galerie, fesbuky a instagramy, mají tam určitě od všeho něco. tak hodně štěstí při výběru ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#707 » sob 3. dub 2021, 23:33

Eagg píše:Ked som hubenej postavy tak zbran sa da nosit len v predu (mieri na prirodzenie) nie na boku vsak ? Na boku by asi bola vidiet
nesmysl!

A jestli to s tím nošením myslíš vážně, do několika měsíců denního nosení Arex delta (nebo co to je už nevím) přijdeš na to, že arex je moc velký, nosení je nepohodlné a začneš hledat nějakou menší a tenčí zbraň pro denní nošení (h11, P365 popř. LCP2, Kevin, další)



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#708 » ned 4. dub 2021, 07:24

audis: Presne moje rec.
Ja nosim 6 let denne. Za tech 6 let jsem vynechal tak 6 dni (mimo zahranicnich cest).
Ackoli jsem 195/92, nejsem ochoten tahat full denne. Uz vubec ne IWB.
Takze muj EDC je H11 v AIWB s drapem - tahle zbran na appendixu neni vubec videt - ani v prilehavem triku.
A do prace, na kolo, na behani, apod, mam LCP II v IWB s ulticlipem.
V tehle konfiguraci uz nemuzu nosit jen s plavkami :)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#709 » ned 4. dub 2021, 20:11

Sarkafarka.Loupeznik píše:Ve finále to v rozkroku může nadělat menší škody, než z boku do nohy, pokud by už mělo dojít k nejhoršímu...

No to nevím - nebezpečí nošení na apendixu není ani tak v tom že si někdo prostřelí ptáka, ale spíš že si to jako právák nasolí do levého stehna - stehení tepny. To u pozdra na 3 nebo 4 té nehrozí, pokud teda není někdo jantar se SERPou :D

Eagg - nosit jde ledasco. Já jsem taky hubenej ale malej a nosil jsem mezi 3 a 4 hodinou v kydex IWB XDM 3.8 Compact. Nakonec nejvíc prozrazující je délka pažbičky - což je výhoda tehle XDM v možnosti kratkého a dlouhého zásobníku. Ultracompact typu G43 apod se mi asi stejně nevyhne protože jak jsem přešel do hader business casual nebo oblek namísto rifle+tričko tak to už moc nejde.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#710 » ned 4. dub 2021, 20:27

Já nosím skoro 5let H&K P30, na stáži (oblek) jsem si dokoupil G48, oboje ve vnitřním kydexu bez problémů.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#711 » ned 4. dub 2021, 23:15

Dragunov píše:
Sarkafarka.Loupeznik píše:Ve finále to v rozkroku může nadělat menší škody, než z boku do nohy, pokud by už mělo dojít k nejhoršímu...

No to nevím - nebezpečí nošení na apendixu není ani tak v tom že si někdo prostřelí ptáka, ale spíš že si to jako právák nasolí do levého stehna - stehení tepny. To u pozdra na 3 nebo 4 té nehrozí, pokud teda není někdo jantar se SERPou :D

Zkus si nějakou tyčkou nasimulovat trajektorii střely z hlavně v obou případech nošení.... Uvidíš, že na boku to není o nic bezpečnější, spíš naopak, a zranění může být stejně devastační, pokud trefíš stehenní kost, tepna to odskáče taky... Naopak u apendixu je velká šance že to "lízne" jen to přirození a nohou to vůbec nepůjde... Takže nejdůležitější je ovládat své prsty a nebláznit při zasouvání zbraně zpět do pouzdra, není důvod s tím spěchat... V pouzdře už to samo nevystřelí...
Co se Géčka týče, stejně malý, resp. snad ještě menší je HS Hellcat, s kapacitou 11/13 v zásobníku... Menší kolega tvého XD...



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#712 » sob 1. kvě 2021, 16:52

rajtyš píše:už se u mě za opaskem zabydlelo vnitřní kydexové Falco: https://www.falcoholsters.com/cs/a904-2021 objednával jsem ho ještě před Vánoci a bylo za 1 590,- což je špica cena. Dorazilo přelom ledna/února a nosím ho až od března a zatím jsem jej doplnil/vylepšil o pár věcí.
V místě, kde se spodní část opírá o tělo (stydká kost či co), jsem nalepil kus pěnové hmoty. Netlačí to a pouzdro se lépe přimyká k tělu.
Ve spojení pouzdra na zásobník s pouzdrem na zbraň jsem nahradil šrouby kusem gumy. Před tím mi přišlo pouzdro lehce nepohodlné a vymýšlel jsem, jak jej doplnit o dráp, který by tlačil pažbičku zbraně více k tělu, ale po nahrazení šroubů gumou je tento spoj pružnější (logicky) a celé to lépe sedí - tak, jak jsem chtěl. Takže za mě super.
Pouzdro je klasika, s mojí P 10-S funguje výborně, kvalita zpracování je standardní - nejsou patrné, žádné vady. Za tu cenu jsem nad míru spokojen. Za mě cajk. Jediné co jsem ještě neozkoušel je mít ho se zastrkanou košilí, ale myslím, že to nebude problém. Zde jsou fotky:

IMG_20210325_151940.jpg

IMG_20210325_151738.jpg

IMG_20210325_151745.jpg

IMG_20210325_151730.jpg

IMG_20210325_152839.jpg


Super nápad s tou pěnovou hmotou. Co je to zač? Vlastně nevím kde něco takového koupit... Obzvlášť teď...



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#713 » ned 2. kvě 2021, 14:00

Tak dle inspirace od rajtys jsem pouzdro vytunil prilepenim kousku pěnové podložky pod fitness náčiní. Použil jsem tavnou pistoli.
To nošení je o dost pohodlnější. O poznání méně to tlačí do trisla při celodenním nošení.
Zajímavá vychytávka :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#714 » ned 2. kvě 2021, 20:34

Já vzal hmotu, která sloužila jako výplň nějakého balíku :) ta podložka vypadá pohodlněji. Viděl jsem, že se v USA přímo prodávají nalepovací klíny z pěny, usnadňuje to nošení aiwb lidem s pupkem - pupek odtlačuje zbraň od těla a klín ji mačká zpět k tělu.

Odesláno z mého WAS-LX1 pomocí Tapatalk



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#715 » ned 2. kvě 2021, 20:51

Tak já nemám problém s pupkem, ale nemám rád moc fest opasek a nosím ho níž. Zbraň pak tlačí do trisla. A to mám Hellcat. Jen prostě rozmazlenej.



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#716 » úte 4. kvě 2021, 09:06

viděl jsem na netu, že se to přímo prodává:
https://lasconcealment.com/products/tea ... foam-wedge
https://www.mastermindtactics.com/shop/ ... ter-wedges
ale napadlo mě, že by mohlo stejný účel splnit takový ten silikonový podpatek do bot:
https://www.benu.cz/or-12p-podpatenka-g ... wyEALw_wcB
https://www.decathlon.cz/podpatenka-hik ... sPEALw_wcB
ten by se nemusel hned tak vymačkat. možná to zkusím.. ;)



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#717 » úte 4. kvě 2021, 10:07

Já jsem ten podpatek kdysi zkoušel, vypadalo to jako super nápad. Ale co si pamatuju, tak mi tam vadily dvě věci - moc tvrdý a moc neklouzavý. Ono to pruží a tlumí ... jenže při tlaku 80kg člověka patou do země, ne když trochu tlačí na těle pouzdro. V takovém kontextu je to v podstatě tvrdý kus hmoty. Všechno je samozřejmě strašně individuální, ale ta neklouzavost mi taky vadila, se to různě skřípe při sedání atd.



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#718 » úte 4. kvě 2021, 12:39

vida, to mi nedošlo. tak potom jedině tohle: https://www.blancheporte.cz/zvetsujici- ... 3oEALw_wcB :twisted:



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#719 » úte 4. kvě 2021, 12:56

Tak mít kozu mezi nohama nemusí být zlý :lol:



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#720 » úte 4. kvě 2021, 16:37

rajtyš píše:https://www.mastermindtactics.com/shop/ ... ter-wedges
ten by se nemusel hned tak vymačkat. možná to zkusím.. ;)

Zrovna tohle vypadá dost dobře. To by se dalo vyrobit z nějakého bloku z hobbymarketu. Zatím ta má podložka funguje dobře. Až zkusím tu pěnu, dám vědět.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů