Pouzdro na vnitřní nošení



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#676 » pát 2. dub 2021, 18:54

reagujes na post z minuleho roka, tema uz je dalej. a textilne puzdro na nosenie JE ta najhorsia alternativa.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#677 » pát 2. dub 2021, 18:57

Neni.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#678 » pát 2. dub 2021, 20:19

Nemam skusenost este ale podla videii na hardtask hovoria tiez ze textilne nie. Jedine kydex. Asi by som sa k tomu nazoru priklanal tiez
Vo videach posobia ze vedia co hovoria aj robia. Textilne nedrzi formu, a su aj ine nevyhody. V buducnosti by som chcel absolvovat ich vycvik (ale to uz odbacam)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#679 » pát 2. dub 2021, 20:34

Tak to já zase mám vlastní zkušenost. Kvér nemáš, pouzdro nemáš, vlastní zkušenost nemáš, ale chytrý jsi jak opice (a to prosím není urážka, to se tak u nás říká a tuším, že na Slovensku tiež). ;)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#680 » pát 2. dub 2021, 20:59

Jestli pouzdro tak jedine kydex, maximalne hybrid kydex/kuze(neopren). Textil v pouzdru nechces.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#681 » pát 2. dub 2021, 21:05

Jestli pouzdro tak jedine textil, maximalne kuže. A teď babo raď. ;)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#682 » pát 2. dub 2021, 21:11

Textilni pouzdro mozna neni nejhorsi, ale rozhodne neni bezpecne. Historie nam to ukazala.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#683 » pát 2. dub 2021, 21:24

Pokud tedy textilní pouzdro není bezpečné, znamená to že je nebezpečné. Opravdu to myslíš vážně?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#684 » pát 2. dub 2021, 21:31

Ano, stejne tak, jako ochozene kozene.
Jedina vyhoda techtilniho pouzdra je pohodli a cena. Bez aretace tam kver poradne nedrzi, nasaka tam pot, po vytahnuti kveru se splaskava. Proste slepa cesta. Maximalne tak venkovni s aretaci kveru.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#685 » pát 2. dub 2021, 21:51

Ale to pohodlí je pro mne nejdůležitější, když to nosím denně 10 hodin. Kvér mi tam drží, že to saje pot je v pořádku (zbraň mám nerezovou, té to nevadí) a protože nosím a tudíž nevytahuji, tak i to splaskávání mi nevadí. A až ho budu mít ochozené (a i z hygienických důvodů), tak si za pár peněz koupím nové. Ještě nějaký problém?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#686 » pát 2. dub 2021, 22:05

No, vidim ze napriek tomu ze su sviatky, tak mas potrebu ist do konfrontacnej debaty. Ja ta "nenakrmim". K tej najhorsej alternative som sa vyjadril v kontexte s otazkami strelca zaciatocnika. A pre zaciatocnika je najlepsie puzdro co si drzi tvar a hrozi minimalne riziko nahodneho vystrelu pri vkladani zbrane. A ci som "odbornik"? Myslim ze vyjadrit svoj nazor vzhladom na moje skusenosti mozem. Ale ak si nebudem vediet rady, tak urcite viem kde si ist po mudrost. :-) Pekne sviatky



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#687 » pát 2. dub 2021, 22:43

greenhorn píše:Tak to já zase mám vlastní zkušenost. Kvér nemáš, pouzdro nemáš, vlastní zkušenost nemáš, ale chytrý jsi jak opice (a to prosím není urážka, to se tak u nás říká a tuším, že na Slovensku tiež). ;)

ja sa neurazam, to nemam v povahe. ani sa nerobim chytrym, len som napisal co radia odbornici z hardtask. videl som vsetky ich videa a posobia na mna ze maximalne vedia co hovoria. Skusenosti osobne to je uz ina kava. Na druhej strane vsetci cerpame zo skusenosti inych. Niekto da na henteho a niekto na tamteho odporucanie. prva skusenost je bud o odporucani alebo o slepom vybere. AK by som si chcel slepo vybrat tak sa neregistrujem tu na fore a nepytam sa. Zbieram informacie.
Je pravda ze zbran arex delta 2 som si vybral len na zaklade slepeho rozhodnutia mojho, nicim som nebol ovplyvneny, nechodil som po forach a nepytal som sa "aku zbran si kupit" , proste sa mi paci, tzv laska na prvy pohlad. A cena tiez je velmi prijemna. verzia L (fullsize) s OR pripravou 600 eur konecna cena pre EU trh. (zase som odbocil) ... (edit) este doplnim. v tzv torture teste arex zero odstrielala to co ziadna ina bez jedinej zadrzky, alebo selhaca. takze to bol impulz ku "kvalite slovinskeho vyrobcu arex" ...

Proste chcel som tym povedat ze co sa tyka puzdier vsade odporucaju kydexove puzdra.
Nie, niesom velmi ovplyvnitelny, pretoze keby som sa opytal na prvu zbran 90% ludi asi odporuca glock :)
Ale kydexove puzdro mi pride najlogickejsia volba aj preto ze "odpusti najviac chyb?" ak to tak mozem povedat?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#688 » pát 2. dub 2021, 23:48

Moc to hrotíš. Kup si kydex, nejlépe vyrobený na míru podle pistole a podle toho jak ho chceš (nakloněný, sweetguard ano ne trošku, , sevřený, s držákem pro náhradní zásobník ano ne, s excentrickou klipsnou ano ne, tuckable ano ne , atd). A dostaneš to nejlepší co můžeš mít.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#689 » sob 3. dub 2021, 00:27

audis píše:Moc to hrotíš. Kup si kydex, nejlépe vyrobený na míru podle pistole a podle toho jak ho chceš (nakloněný, sweetguard ano ne trošku, , sevřený, s držákem pro náhradní zásobník ano ne, s excentrickou klipsnou ano ne, tuckable ano ne , atd). A dostaneš to nejlepší co můžeš mít.

Ahoj. Vymenoval si funkcie puzdra ktore ani nepoznam. Ale pregooglim si to co jednotlive veci co si vymenoval znamenaju. Alebo nemas nejaky uceleny porovnavac nekde po ruke? kde ukazuju rozdiely ?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#690 » sob 3. dub 2021, 00:29

NECITUJ PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVKY!! :roll:
to co vyjmenoval jsou možnosti při objednávání kydex pouzdra např u RH Holsters

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti