Pouzdro na vnitřní nošení



josef vojtisek
Příspěvky: 10

Příspěvek#661 » čtv 17. pro 2020, 06:47

MRBLUE--ještě dodatek.Při ceně cca 300Kč za 828,by ušití nestandardního pouzdra trvalo možná hodinu.Byla by cena třeba 600Kč pro výrobce zajímavá?Vždyť se jedná akorát o prodloužení pouzdra 828.



josef vojtisek
Příspěvky: 10

Příspěvek#662 » čtv 17. pro 2020, 07:00

MRBLUE--ještě dodatek.Při ceně 828 přibližně 300Kč,by navýšení ceny mohlo být třeba 100%.Vždyť se jedná jenom o prodloužení o pár centimetrů.Možná hodina práce navíc(ruční naměření a vystřižení).Proč hned takové brutální zdražení jak píšeš?Jde přece o ochotu vyhovět.



josef vojtisek
Příspěvky: 10

Příspěvek#663 » čtv 17. pro 2020, 07:04

Omluvám se,že se opakuji.Neukázala se mi moje odpověď.J.V.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#664 » čtv 17. pro 2020, 07:32

josef vojtisek
Tusis ako sa vyrabaju puzdra? Vo vyrobe nemaju zbrane, podla ktorych mozu puzdro sit. Su vyrobene strihy podla ktorych je vyseknuty material a ten material sa potom zosiva. Jednotlive operacie vyroby vobec nemusia byt na jednom mieste, dokonca nemusia byt ani v jednej krajine. A aj keby boli, snad necakas ze pri najlacnejsom produkte na trhu bude niekto riesit individualne upravy. Ked chces puzdro na mieru, tak to je skratka drahsie. A este na okraj, textilne puzdro je ta najhorsia alternativa na nosenie. Radsej investuj do kvalitneho kydexu napriklad od RH Holster
napr.: https://www.kydexovapouzdra.cz/iwb-1911 ... -ns-cerna/



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#665 » čtv 17. pro 2020, 07:48

Hurvinek valku. Tak pro predstavu, co pro vyrobce znamena "jen prodlouzit" pouzdro. Pro maximalni kvalitu pri minimalni obsluze se vsude pouzivaji pripravky. Co model, to jina sada. Takze tady zaciname narazet.
Dalsi problem je, sice pouzdro jen o par cm prodlouzis, ale rozjebes si prostrih, takze najednou uz ti nesedi pocet pouzder na m² a vyhazujes neumerne material.
Je to nestandartni typ a musi projit celym procesem, takze tenhle nestandartni typ musis trackovat, aby se ti nezamichal s ostatni produkci, kterou sekaji cvicene opice, takze pravdepodobne na nestandart potrebujes,aby to delal specialni clovek. Rozbijes si tim vysokou produktivitu prace, kdy 1 clovek udela par operaci a dalsi dela jiny clovek. A to je dalsi kamen urazu, kdy dnes je problem s lidima. Nejsou. Tym muze byt oslabeny o nemocne, kterym skoro nic neni, ale protoze covid, tak sup domu.
A nakonec je specialni uskladneni, kdy proste nemuze prijit skladnik do krabice s xxx stejnyma pouzdrama a vytahnout 1 a poslat ti ho. Musi byt vyclenene dalsi misto ve skladu pro specialy, mit veskere extra procesy v dokumentaci popsane, protoze ISO a jeste k tomu tohle special misto vytapet, osvetlovat, mit (ano s mekkym i).
Jakakoliv odchylka od seriove produkce stoji proste balik, pokud nemas zarizenou vyrobu jako vzorkovnu.
Takze co myslis, stoji jim nejaky Pepik za to? Z mych zkusenosti jsou tihle spekulanti nakonec jeste nespokojeni, protoze trebas postak co jim doveze pouzdro se malo usmival nebo prijel v nevhodnou hodinu. A za to prece muze vyrobce pouzdra!
Edit: mrblue byl rychlejsi.



josef vojtisek
Příspěvky: 10

Příspěvek#666 » pát 18. pro 2020, 07:06

Že bych byl jediný majitel 1911?Dík za vysvětlení výroby pouzder.Jsem na světě bez 15 dnů 70 let,ale tohle jsem nevěděl.Oslovil jsem Falco a mám po problému.Přesně podle mých představ mi pouzdro ušijí,za normální cenu.Co se týká materiálu,tak každému vyhovuje něco jiného.Mám kožené,ale chci zkusit jiné.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#667 » pát 18. pro 2020, 07:58

josef vojtisek: Tak věřím, že budete spokojen. Rozdíl mezi dastou a Falco je právě to, zda šijí univerzální pouzdra ve velkých sériích (DASTA - krom pouzdra na škopripona mi žádné jejich pouzdro dobře na zbraň nesedlo) a Falco, které šije pouzdra dražší (poslední dobou hodně podražili) ale dělají je na míru dané zbraně. Pak i to látkové pouzdro pro skryté nošení dobře sedí, zbraň nevypadává... samozřejmse s limitem vrácení zbraně do pouzdra (i když prémiová látková pouzdra mají kožený nebo vyztužený rám a tak zbraň s opatrností vložit jde).
Mám od Falco asi 10 různých pouzder. Až na dobu výroby jim nemohu nic vytknout. (teď čekám na hybridní IWB pouzdro na P10c OR s kolimátorem)



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#668 » čtv 25. bře 2021, 15:48

už se u mě za opaskem zabydlelo vnitřní kydexové Falco: https://www.falcoholsters.com/cs/a904-2021 objednával jsem ho ještě před Vánoci a bylo za 1 590,- což je špica cena. Dorazilo přelom ledna/února a nosím ho až od března a zatím jsem jej doplnil/vylepšil o pár věcí.
V místě, kde se spodní část opírá o tělo (stydká kost či co), jsem nalepil kus pěnové hmoty. Netlačí to a pouzdro se lépe přimyká k tělu.
Ve spojení pouzdra na zásobník s pouzdrem na zbraň jsem nahradil šrouby kusem gumy. Před tím mi přišlo pouzdro lehce nepohodlné a vymýšlel jsem, jak jej doplnit o dráp, který by tlačil pažbičku zbraně více k tělu, ale po nahrazení šroubů gumou je tento spoj pružnější (logicky) a celé to lépe sedí - tak, jak jsem chtěl. Takže za mě super.
Pouzdro je klasika, s mojí P 10-S funguje výborně, kvalita zpracování je standardní - nejsou patrné, žádné vady. Za tu cenu jsem nad míru spokojen. Za mě cajk. Jediné co jsem ještě neozkoušel je mít ho se zastrkanou košilí, ale myslím, že to nebude problém. Zde jsou fotky:

IMG_20210325_151940.jpg

IMG_20210325_151738.jpg

IMG_20210325_151745.jpg

IMG_20210325_151730.jpg

IMG_20210325_152839.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#669 » pát 2. dub 2021, 14:27

Ja by som sa chcel opytat ak to nebude offtopic.
Nosite na skryte nosenie aj zbrane fullsize alebo len compacty sa daju nosit skryte? Dik za odpoved.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#670 » pát 2. dub 2021, 14:41

Všechno se dá, ale to je tak strašně individuální, že nezbývá než si vzít nějakou airsoftku a zkusit si to. Za mě pistolky jako G43 jsou naprosto neviditelné a P-10s je s velkým úsilím maximum, co dokážu ještě nosit aniž by to šlo vidět jako prase. Limitující je hlavně délka pažbičky a pak tloušťka, ale to není žádná novinka.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#671 » pát 2. dub 2021, 14:46

Nosim normalne fullsize. Bez problemu to schovam.
Kazdemu ale sedi neco jineho a je treba vyzkouset co na sobe schovas.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#672 » pát 2. dub 2021, 16:18

zaklad je spravne kvalitne vnutorne puzdro (to sa sem tematicky hodi), kvalitny opasok a dost hra rolu samotna postava nosica. bezne sice nosim p10c s kolimatorom, predtym som mal daily carry sig p229, cize kompakty, ale cas od casu fullsize ocelova 1911 a to ked ju vytiahnem z trezora a nainstalujem pz do penazenky, tak trva celkom dlho kym ju nosit prestanem. ideal su pre mna iwb kydexove puzdra od bladetech a nosim zhruba na pol stvrtej



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#673 » pát 2. dub 2021, 17:50

Je skvele, dakujem za odpovede.
No moja prva zbran (ak sa mi ju podari zohnat) bude arex delta 2 gen. chcem verziu L ktora je oznacovana ako fullsize.
Ja viem ze je to predcasne ale popri tom ako zhanam samotnu zbran kedze v CR a SR nikde neni,
Ale verim tomu ze raz sa mi podari ju zohnat a akosi doviest legalne.
Popri tom pozeram aj puzdra, najprv sice na vonkove nosenie na strelnici. zatial vo vnutornom puzdre nosit zbran si asi netrufnem,
je uplne jedno ci je to fullsize alebo compact. proste chce to zvyk. Co ma ale dost prekvapuje je ze nikde na tuto deltu puzdra niesu.
Aby som to lepsie specifikoval, Niesu nikde pre lavo strielajucich. To je tiez vlastna zvlastnost ze som sice pravak ale strialam lavou.
Instruktor mi povedal ze vraj to je tym ze ja som povodne bol lavak ako maly chlapec, ale rodicia ma prestavili na pravaka,
a prave tuna sa to pekne ukazalo pri uchope zbrani do ruky v ktorej ja vatsia istota.
ALe k veci
Jediny web kde maju kydexove puzdra na moju "buducu" zbran je tento.
neviem, vyzeraju pekne, aj je tam konfigurator na barvu, stranu a rozne doplnky.
Mate s touto firmou nejake skusenosti? tie puzdra vyzeraju naozaj velmi kvalitne, i ked cena je trocha vysoka,
ale to s tym pocitam.
Pekny vecer.

https://www.anrdesignkydexholster.com/p ... rex-delta/

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#674 » pát 2. dub 2021, 18:17

Nejsou li pouzdra skladem, najdi si firmu u tvého bydliště, která vyrábí pouzdra na míru. Výroba kydex pouzdra trvá hodinu. Není o tolik dražší než skladová. Není to alchymie. V Čechách doporučuji ongear v Praze. Víc neznám.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#675 » pát 2. dub 2021, 18:44

MRBLUE píše:A este na okraj, textilne puzdro je ta najhorsia alternativa na nosenie.


Hmmmmm. Pán je "odborník". :lol:
A jestlipak víš, která je nejlepší varianta pouzdra na nošení? Tak já ti to sladké tajemství prozradím. Ta, která mi nejvíc vyhovuje. :wave:
Naposledy upravil(a) greenhorn dne pát 2. dub 2021, 19:08, celkem upraveno 2 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů