Vhodné opasky pro skryté nošení?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#46 » ned 18. črc 2021, 18:41

KORE opasek nosím denně skoro tři roky (objednával jsem v USA) a je to nejlepší věc ke zbrani, co jsem si kdy koupil. Mám černý nylonový a sponu X5. Nejenom je kvalitní a velmi pevný (plastová výztuha je prostě nutnost!), ale ta spona je pro běžný život geniální. Nosím ji bokem (vpředu je kydex), je plochá a nenápadná. No a řeší všechny problémy, které člověk v běžném životě se zbraní má. Při dlouhém sezení se dá nenápadně jedním prstem i přes tričko povolit o pár zubů a opětovné utažení je jen zatlačením (prostě ráčna). Jenže to je geniální třeba i na záchodě. Není potřeba si rozepínat opasek, sedat a znovu zapínat. On je zapnutý pořád, takže stačí povolit a pod koleny to pořád drží tvar a pak stačí zase jenom zatlačit a je utažený. Stejně tak při sundávání a oblékání kalhot, prostě je tam pořád sestavená kruhová obruč a jenom se snadno a rychle mění její průměr. Jiný opasek už nechci, plánuju dokoupit i kožené varianty a mám vystaráno i do obleku.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#47 » ned 18. črc 2021, 18:59

Eagg: Mrkni na tenhle YT kanál Kydexová pouzdra. Mají tam poměrně detailní předváděčku (nebo dvě) KORE opasků. Mně to dost pomohlo udělat si obrázek o tom, jak to funguje (stejně tak jako videa o různých typech pouzder).



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#48 » pon 19. črc 2021, 06:33

díky za tip, do toho půjdu!



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#49 » pon 19. črc 2021, 09:19

Dik vsem za uvedeni veci na spravnu miru, ja sem todle to prave nevedel ze NILONOVE nejsou vhodne na noseni zbrane. Bral sem to jen podle toho ze sem na google vyhledal nejake klicove slova "takticky opasek 40 mm" a tam mi to prave vyhodilo v tych nahledech eshopu. Uz rozumiem ze to neni vhodny opasek a teda budu hledat dal. EDC a KORE opasky.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#50 » sob 31. črc 2021, 14:47

Ahoj, vybírám opasek, zaujal mě tenhle:
Opasek 1,5" Low Pro TDU Belt, 5.11
https://www.armed.cz/opasek-1-5-low-pro-tdu-belt-5-11/

Je to low - je to vhodné na pouzdro s pistolí? Mám se řídit tou velikostní tabulkou nebo je lepší koupit o číslo větší? Mám obvod pasu 84, což by vycházelo na M



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#51 » sob 31. črc 2021, 15:17

Neni to vhodné na nic jiného než na držení kalhot. Kup si něco co je na nošení zbraně určeno a né jednoduchý popruh s kouskem plastu.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#52 » sob 31. črc 2021, 17:48

Atrop píše:Neni to vhodné na nic jiného než na držení kalhot. Kup si něco co je na nošení zbraně určeno a né jednoduchý popruh s kouskem plastu.

a co třebas? Já nechci mít velkou bouli v předu a nechci kov. Chtěl bych odolný plast jako třebas dural. Co mám teda koupit?



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#53 » sob 31. črc 2021, 19:51

Nerozumím tomu proč nechceš kov? A přezku si můžeš posunout na stranu pokud by ti to dělalo problém. S tímhle výběrem toho moc neseženeš. Pouze opasky který nejsou určený na nošení zbraně takže skončíš tak, že zbraň nosit nebudeš, protože to bude dost nepohodlný...
Uprav si priority a investuj do pořádného opasku.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#54 » sob 31. črc 2021, 21:21

hm,... a co by jsi mi teda doporučil aby to bylo pohodlné? Budu si kupovat tohle pouzdro
Pistolové pouzdro po skryté nošení zbraně (polymer) pro Glock 19 (černé) - HELIKON
https://www.armed.cz/pistolove-pouzdro- ... 9-helikon/



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#55 » ned 1. srp 2021, 06:48

abeceda: technická poznámka. Dural není plast, ale kov, resp. dokonce dva v jednom. :-)

Jinak existuje jeden skutečně pádný důvod nemít kovovou přezku, a to je kožní alergie. Nechápal jsem, jak může opasek na kalhotách vadit, když je pod ním všude látka, ale může. Pak jedině plast nebo zkusit nerez. V ostatních případech je škoda zužovat si výběr.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#56 » ned 1. srp 2021, 07:02

Dle mého názoru pro skryté nošení běžně vypadající pásek (protože skryté nošení), jak píše Swifter na předchozí straně: jakýkoliv opasek z pravé kůže tl 4mm, šíře 40 mm od brašnáře nebo z opravdu kvalitního obchodu vydrží leta.
Pro sportovní ohoz je možno nějaký střízlivě vypadající umělý pásek, opět s nějakou běžně vypadající sponou, ale mechanicky (tuhost proti kroucení a prověšení) by měl být minimálně na úrovni toho koženého.

Prostě pevnost a nenápadka dohromady.



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#57 » ned 1. srp 2021, 07:41

Pouzdro co posíláš je OWB. Sice se dá nosit zakrytě, ale doporučuju pouzdra IWB.
Z opasků mužu doporučit KORE jak už tu bylo zmíněno, nebo opasky z jiných syntetických materiálů(namátkou třeba tendle,https://www.armed.cz/opasek-reversible-belt-5-11/ ale osobní zkušenost s tímto nemám)
Nebo jsou celkem populární nylonové s COBRA sponou, jen je lepší když jsou dvojité nebo vyztužené.



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#58 » ned 1. srp 2021, 09:18

Docela fajn a za normalni penize je Dasta 602. Teda v pridade, ze nemusite casto upravovat delku a vejde se vam do poutek i s preskou - ty stahovaci ocka jdou desne ztuha.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#59 » ned 1. srp 2021, 11:10

Já nosím tenhle. Objednal jsem to z wishe za necelé 300. Drží pěkně a dá se plynule dotáhnout, jak je potřeba.
IMG_20210801_120850.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#60 » ned 1. srp 2021, 12:16

Všiml jsem si, že třeba KORE opasky, nebo jiné "taktické" opasky, jsou v palcových šířkách, a že spony a klipsy jsou taky na palcové šířky (1.5" ~ 38 mm, 1.75" ~ 45 mm).

Měl jste někdo někdy problém dostat 40 mm opasek do 1.5" spony?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů