Vhodné opasky pro skryté nošení?



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#121 » úte 18. led 2022, 18:55

Proč by to proboha nešlo? Vždyť to můžeš říznout kousek za těmi vroubky a udělat z toho obojek na čivavu.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#122 » úte 18. led 2022, 18:59

Drážky nejsou po celém obvodu. Pásek s dírama taky nemá díry všude. To by bylo k ničemu, ale ten druhý konec můžeš postupně ukrajovat o centimetr až to neoblíkne ani dítě.
Já takhle krájel třikrát, protože nemám rád pásek s přesahem 20 cm.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#123 » úte 18. led 2022, 19:17

R4mb0 - sorry ale vím co sem vozím a půl roku před tím než to šlo veřejně do prodeje tady bylo několik kusů na tvrdý testování abych věděl co to vydrží.

Je to jak píše Killing joke - ta část se zoubkama zůstává neměnná a ukrajuje se ta část co se zasekává do spony, tedy z větší do menší to logicky jde, ale obráceně ne.

Jako pár lidí to ustřihlo obráceně na těch zoubkách, ale to je jiný story.... :lol:



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#124 » úte 18. led 2022, 19:32

Ok, ted uz ho nemam u sebe, tak nevim, jestli jsem tak blbej a nedosli mi tehdy souvislosti nebo jsem ted jen spatne vzpomnel a popletl s jinym podobnym problemem. Ale dejme tomu, ze je vas vic a mate vice zkusenosti.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#125 » úte 18. led 2022, 19:47

sokar píše:...Jako pár lidí to ustřihlo obráceně na těch zoubkách...

A díky uživateli R4mb0 můžem tušit i jmenovitě kdo... :lol: :lol: :lol:

Samozřejmě, že se dá zkrátit až na nesmyslně malý průměr, že by to bylo fakt tak na tu čivavu...



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#126 » stř 19. led 2022, 18:23

Jak jsem predeslal prinasim mensi srovnani Kore Essentials opasku pri pouzivani po 3+ letech.
Krabicky s naboji jsou kvuli zatezi, ten uplne spodni nechtel drzet rozmotany :D.
EDC na opasku u me je SFP9 v OWB kydexu, extra zasobnik a Gerber kleste v nylonovem pouzdre - celkova vaha toho vseho je momentalne 1718g (driv to bylo lehci - jine pouzdro, kolimator, baterka). Muj use case je vzdycky pod trickem/mikinou atd tudiz neresim az tak moc vzhled opasku, v podstate nikdy neni videt -> edc je nylon a je to uplne jedno.
Obrazky nahazeny vsechny dole snad v poradi jak je zminuju v textu.

Horni 2 mam od konce roku 2018 a od te doby jine nenosim. Vyhradne Kore vzdy a vsude. Na zacatku jsem nosil druhy od shora (tj. standard kozeny). Je na nem videt, ze i ten se po nejake dobe provesi. Nicmene proveseni to je minimalni a neni nijak citit. Takto na fotkach to je samozrejme videt, protoze to vsechno lezi v neprirozene poloze na zemi a navic vedle 2 kompletne novych nepouzitych. Je potreba zduraznit, ze to prohnuti i kdyz tam je, tak je mininalni. Kdyz to srovnam s uplne normalnim kozenym opaskem, na kterym jsem zacinal nosit tak tohle je uplne nekde jinde. Nicmene zamerne chci byt hnidopich, opasky Kore jsou premiova zalezitost, takze se umyslne nimram v detailech.
Kozeny je z docela jemne kuze, coz je na pohled pekna zalezitost, ale nevyhoda je, ze se da velice jednoduse poskrabat (viz treti foto na horni strane pod svem; ale to i ten nylonovy jak je videt na prave strane druhe fotky). Ten skrabanec co mam je od vnitrni hlavicky na uchytu pouzdra (kydex, OWB, normalni pruvleky). Tehdy jeste nedelali ty protectory. Nicmene vada to je minimalni i kdyz nepotesi (= proste si kupte protector :) ). Prohybani dovnitr a ven jak se opasek natvaruje podle pouzdra neresim, to tam musi byt jinak nevim jak by to fungovalo. Problem s poskrabanim lze velice jednoduse obejit tim, ze uz davno pouzdro neprovlekam, ale proste spony odsroubuju a prisroubuju pak zase zpatky.
Druha nevyhoda je videt v detailu na fotce, kdy predni strana spony je otisknuta na predni strane opasku. Tohle se da jednoduse resit jinou sponou. Ta kterou na nem mam se mi libi nejvic, proto tam je (prece jenom to je ten fancy opasek :) ), ted uz bych po teto zkusenosti volil jinou. Opet je tohle spis kosmeticka vada. Bude zalezet jak kdo nosi opasek utazeny (ja spis vic a na tesno, proto se to i vic prorysuje takovymto zpusobem).
Momentalne nosim v podstate vyhradne klasicky nylonovy - prvni odshora. Nijak prohnuty neni, opet pouze dovnitr/ven kolem pouzdra. Nahoru/dolu pokud muzu soudit, tak neni. Na posledni fotce je jak +- vypada spona po beznem pouzivani po tech letech (spona je X2). Lehce osoupana, nic dramatickyho, asi podobne jako se bude osoupavat zbran pri vytahovani z pouzdra, baterka v kapse atd.

A ted k tem novym, treti odshora je to co ma Kore na strankach jako Western 1.5" . Zde v hnede barve, western spony me uplne neoslovily, takze jsem bral jednu z klasickych (X1 gunmetal). Uvidim jak se bude chovat (a jak moc ho budu nosit uplne bezne), ale predpokladam, ze tohle bude "ta spravna" volba v kuzi a vicemene imunni na to proveseni. Ma rating o 2 lb vic nez ta puvodni kuze.

Posledni uplne dole je Garrison 1.75" v nylonove verzi, ale s G2 sponou (opet vzhled, G2 davaji k te jeho kozene verzi, ale ta podle obrazku bude trpet stejnym neduhem jako normalni kuze, tj lehka poskrabatelnost a sance na otisk spony na predni stranu. To byly hlavni duvody proc jsem sel do nylonove verze.
U garrisonu pozor na tu sirku. Poutka na kydex pouzdru od RH Holsters (opet, nekolik let stary, mozna se ted davaji vetsi nebo se daji vymenit) jsou na neho moc maly (ale tohle pouzdro nenosim, takze neni problem). Kalthoty uz je mozna treba mit taky nejaky co budou umet takto masivni opasek.

Predpokladam, ze EDC bude garrison, ale uvidi se.

Battle belt nemam tudiz neni ve srovnani, ale ten momentalne ani neplanuju. Hadam, ze to uz se asi moc nevejde do normalnich poutek + ta polovicni mole vazba na tom je na normalni noseni asi uplne overkill. Mozna pokud nekdy na strelnici bude potreba, tak proc ne. Po veskrze kladnych zkusenostech co mam s Kore nevidim duvod proc bych si chtel kupovat neco jinyho i pro takovyto pouziti.

Velice rad zodpovim dotazy pokud nejake budou.

Rozmery vseho tak jak jdou od sebe shora dolu (opasek - tloustka, sirka, hmostnost) :
nylon - 5.2mm, 37.6mm, 252g
kozeny - 5.8mm, 36.8mm, 247g
western - 5.7mm, 37mm, X1 spona 105g, opasek nezkraceny 202g
garrison - 5.2mm, 45.4mm, G2 spona 123g, opasek nezkraceny 254g
protector - cca 152mm dlouhy, 12g

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#127 » stř 19. led 2022, 19:58

Sokar: budou k dispozici i ty širší opasky?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#128 » stř 19. led 2022, 22:03

Řada Garrison je v podstatě služební opasek pro větší zatížení než taktický nylonový. Kvůli tomu je taky omezený výběr spon (2 vs 9) a taky barev pásků. Navíc je silnější a tím se nehodí do všech kalhot - většinou tady všichni nosí jeans a na ty je lepší velikost 1,5" místo 1,75". Nebyl tady o ně zájem, ale dovýst jdou.

Řada Western jsou opasky také s omezenými barvami , nižší únosností než taktická řada a sponami vhodnými tak pro lidi z Texasu. Sully něco má skladem a během pár týdnů bude mít zase něco málo, ale jedná se opravdu o okrajovku.

Řada Leather jsou opasky na denní nošení se zbraní pro lidi co většinou nosí oblek. Je tam poloviční únosnost oproti řadě tactical, takže se zde počítá s tím, že uživatel bude nosit nějaký subkompakt. To sem vozím standardně.

Řada Battlebelt jsou teď nový opasky - maximální únosnost a jsou určené jen na střelnici k doplnění gearu a navěšení všeho okolo. Jen dvě barvy a jedna spona. To sem vozím standardně.

Řada Tactical je naše alfa omega . Nylonový opasek na EDC s výběrem 9 spon a 9 barev opasků. Únosnost až na fullsize zbraně. To sem vozím standardně.

Pak tam mají řadu Classic gear, ale to už vyloženě stylové nošení se sponami v jiných designech. Nejsou určený na nošení zbraní, nejsou tak vyztužené a jsou prostě jen s tím ráčnovým systémem. Sem tam je dovezu na poptávku - naposledy několik bílých kožených pro doktory.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#129 » stř 19. led 2022, 22:36

S tim souhlasim jenom na pul . Ten tactical je jistota pro vsechny.
Co si nemyslim, ze je pravda jsou ty kozeny. Pravda, western jsem zatim nenosil, ale z toho co tady vidim srovnani vedle sebe tak v zasade nevidim duvod si kupovat leather. Western ma vetsi nosnost, je to porad kozeny, takze i pro lepsi obleceni to bude ok. Ja teda nevim jestli se v oblecich "musi" nosit kozeny opasky co se lesknou (coz uprimne bude komukoliv uplne jedno), protoze to je tak jediny co ma rada leather vuci western. A popravde i tenhle priklad bude okrajova zalezitost podle me. Na western se da nasadit klasicka spona, tudiz texas spony jsou pouze volitelna cast (nakonec ja jsem zivouci dukaz toho, ze to tak je, mam X1 sponu k western opasku :) ).

Garrison jsem osobne bral spis ze zvedaosti a dopredu jsem mel zmereny velikosti poutek na kalhotach, abych vedel na jisto, ze mne to tady nezustane lezet. A i tak uvidim jak se to bude nosit, ono se to nezda, ale je to celkem o dost vetsi oproti normalnimu.

Vyse je samozrejme pouze muj osobni dojem a nazor a pouhe zhruba 3 roky noseni a zkusenosti, nikomu nenutim, pouze predkladam.

Edit : Protector je pro OWB trochu kratkej. Nejspis to u me dopadne tak, ze ho prestrihnu napul, aby obe spony na poudru mely dostatek prostoru.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#130 » čtv 20. led 2022, 04:02

koudak pekne napisane. Inak opotrebenie nejake beriem co sa tyka materialu, nejake otlacky od puzdra atd. s tým sa musi proste pocitat. Mna ale skor zaujima ten mechanizmus zapinania a povolovania (ta packa) vsetko funguje i po dlhej dobe a pravidelnom noseni? Mozes prosimta, ako dlhodoby pouzivatel zhodnotit tuto stranku opasku?



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#131 » čtv 20. led 2022, 07:07

koudak→ díky za recenzi. Jestli to dobře chápu, jsou westernový pásky matný a pasují na ně ty základní Kore spony X1 až X8 ?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#132 » čtv 20. led 2022, 08:32

Já mám všechny spony 45 mm na kydexech a do všech kalhot mi pasuje 45 mm pásek. Oblek nosím jenom výjimečně (vlastně jsem ho na sobě neměl asi tři roky a na žádném kongresu to nevadilo), už dávno jsem přešel na casual styl, maximálně doplněný o anglické twídové sako. Takže širší opasek (širší než 38 mm) bych bral a zrovna do riflí bych dal raději kožený, než nylonový.

Včera jsem poprvé oblékl kožený KORE, který jsem bral právě pro ty důvody shora uvedené. Při prvním pokusu o sundání jsem měl štěstí, že jsem nespěchal, protože to byl docela boj. Ale podařilo se a zatím se sžíváme. Na rozdíl od předešlých opasků opravdu drží na zvoleném ozubu, což kvituji. OWB je pevně fixnutý na jedno místo, jak jsem byl zvyklý s ním občas někam šoupnout, tak smůla.

Nosnost udává výrobce takto:
Tactical 8 lb (3,6 kg)
Leather 4 lb (1,8 kg), v pohodě i 1911, nejen subkompakt
Western 6 lb (2,7 kg)
Garrison 10 lb (4,5 kg)

Asi bych měl zájem o ten Garrison, zkusím se spojit se Sokarem a dohodnout na nějakém individuálním dovozu.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#133 » čtv 20. led 2022, 09:26

morepower píše:koudak→ díky za recenzi. Jestli to dobře chápu, jsou westernový pásky matný a pasují na ně ty základní Kore spony X1 až X8 ?

Srovnani toho lesku vs mat :
Obrázek

Ano spony pasuji naprosto presne. Zde nafocene :
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tady pridana fotka western opasku z pohledu zapnuti do toho starsiho leather to mam. Vsecho sedi perfektne.
Obrázek

Eagg píše:koudak pekne napisane. Inak opotrebenie nejake beriem co sa tyka materialu, nejake otlacky od puzdra atd. s tým sa musi proste pocitat. Mna ale skor zaujima ten mechanizmus zapinania a povolovania (ta packa) vsetko funguje i po dlhej dobe a pravidelnom noseni? Mozes prosimta, ako dlhodoby pouzivatel zhodnotit tuto stranku opasku?


Mechanismus nenese v podstate zadnou znamku ze by to melo selhat. Spona to ani nema cenu resit. Ty skrabance co mam na te me beru jako proste jizvy a spis se mne to i libi :) . Spony mam pouze ty plne ocelovy takze nemuzu soudit ty ostatni. Pokud jde o tu kolejnicku na vnitrni strane, do ktere se spona zapina tak foto srovnani nize. Nevidim tam zadny zasadni problem. Ten horni je tactical, ten nosim urcite nejvic a rekl bych posledni tak ... 2 roky vicemene denne naprosto vsude -> to je ten nejopouzivanejsi co mam. Ve srovnani s nim je western, kompletne novy, jeste stale neslozeny.
Obrázek



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#134 » čtv 20. led 2022, 09:54

Moc díky, perfektní a názorný :thumbup:

Teď ještě, ked sehnat černej western...



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#135 » čtv 20. led 2022, 10:04

Cernej maji. Ja ho mel i objednanej, akorat poslali tady tu hnedou. Vcera jsem to psal do Kore tak uvidim co bude, nejspis to s nima nijak zasadne resit nebudu (jako urcite jim to nebudu posilat zpatky, to mne za to urcite nestoji). Nakonec ta hneda vypada dobre, puvodne jsem nad hnedou premyslel, ale nakonec vzal cernou, protoze ta se hodi ke vsemu. Pokud bych nosil nejaky jeans a podobny, tak za me si myslim, ze hneda k tomu sedi vic (a k riflovine u me na 100% sedi vic ta matna nez ta leskla kuze).

Ja myslim, ze Sokar muze urcite objednat tak jak psal vyse.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů