Tlumiče na zbraně



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#976 » sob 8. dub 2023, 20:12

Tak vyzkoušen SS pro 300blk, jak sub tak super. V sub zvyšuje zpětný tlak jen trošku, proti klasice. Sub SlBel bezproblemu, s červenou pružinou i DD M4SBR.
Zahřívání jak u 9L. Je krásné vidět jak funguje nízkotlak.

U super funkce brzdy SS super,.tlumič funguje jak má,.ale zahřívání je už podobné jak u 223.

Za mě SS Streamer mohu doporučit.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#977 » stř 19. dub 2023, 10:09

Na FB Habresta je zpráva, že na předváděčce Caira na konci dubna půjdou objednat tlumiče OSS.



settra
Příspěvky: 21

Příspěvek#978 » úte 23. kvě 2023, 19:38

Ahoj, nemáte někdo prosím aktuální info, jak to s těmi tlumiči OSS přes Cairo dopadlo (viz příspěvek výše)? Díky.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#979 » úte 23. kvě 2023, 19:43

Dopadlo to zatím tak, že kdo chtěl dojel, tak sme se pobavili, resp předali info a objednaly se u caira. Budou zde na podzim. Cena je cca 40k a sešlo se asi 9 lidí co to chtěli. Veze se to na osobu a bylo potřeba občanka a řidičák, nebo pas. Dopředu se nic neplatilo. Teď se bude čekat.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#980 » úte 23. kvě 2023, 21:50

settra: na předváděčce jsem nebyl, ale psal jsem do Caira, zajímá mě devítkovej tlumič na karabinu. Od zájemce potřebují typ tlumiče a kopii pasu. Objednat by to mělo jít i v budoucnu.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#981 » stř 24. kvě 2023, 18:43

Máte už někdo SS Streamer pro PCC? Jaká verze a montáž?
Jak jste spokojení?



settra
Příspěvky: 21

Příspěvek#982 » stř 24. kvě 2023, 19:22

sokar, morho: Moc děkuji za info.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#983 » čtv 25. kvě 2023, 06:11

Rád bych se zeptal, zda už má někdo zkušenost s GIS HP9 (pro 9mm). Chtěl bych jím osadil EVO 3 a jde mi o to, jestli je účinný jak z pohledu útlumu hluku, tak jestli plní i funkci klasického kompenzátoru. Jednoduše, jestli je to k něčemu dobrý 8-)



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#984 » čtv 25. kvě 2023, 09:21

HP 9mm mám. Hele záleží na tom, proč to chceš. Pokud seš uvnitř nebo střílíš v týmu taktiku tak to smysl má. Střílení s tím není tak komfortní ve smyslu foukání od okna (třeba AR9 bez deflektoru fakt funí do xichtu, chce to dobrý brejle). Počítej s tím že to bude víc svinit kvér. Hluk bych přirovnal tak ke dvoum modulům A-Tecu. Mě to smysl dává., sem s tím docela spokojenej.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#985 » čtv 25. kvě 2023, 10:17

Jak moc to posouvá bod zásahu na 25m?



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#986 » čtv 25. kvě 2023, 11:34

Hele já nejsem moc terčovej jedem co nejvíc dynamiku ... na 25m jsem posun nezaznamenal výraznější, než způsobenej rozptylem střeliva (přebíjím doma) nebo nějakou rozumnou chybou střelce. Asi si to u mě sedlo.



MojeTikka
Příspěvky: 1577

Příspěvek#987 » čtv 25. kvě 2023, 12:17

Jedna vec je rozptyl a druha ztrata kineticke energie. Pokud se pouzivaji naboje, ktere maji pro tlumic smysl, tedy subsoniky, tak samozrejme ta energie je nekde jinde a upravuju si nastrel. Druha vec je rozptyl a pokud je kvalitni tlumic a dobre naladene strelivo, pak to nestrili na kratke vzdalenosti nijak vyrazne hur, nez bezne strelivo bez tlumice a troufnu si tvrdit, ze mohu mit lepsi vysledek s tlumicem a vlastni laboraci nez bez tlumice a s fabrickym strelivem. Ale to uz se tady snad probiralo.



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#988 » stř 7. čer 2023, 20:28

Ahoj,
Mám par dotazu ohledne tlumiče na AR15.
Chci tlumič na závit. Přemýšlím jestli GIS / Ase Utra / ATEC.
Dokáže mi někdo poradit který zvolit? Hledám co nejlepší útlum - popřípadě poradit jiný ? :)

Další věc je ohledne výměny gas blocku, buffer + pružiny, natahovaci páky … je to nutnost aby se zbran tolik nenicila větším tlakem který se vrací? Foukani do obličeje vím ze bude větší, ale jde mi o to aby se zbran nasypala po par tisících ranach s tlumicem :-D

Doteď jsem se o tlumiče nezajímal.. ale jelikož chci s puškou na střelnici kam chodím tak musím řešit hluk - stížnosti… :)

Puška Taurus T4 14,5”

Děkuji všem za rady

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#989 » stř 7. čer 2023, 20:40

Měl bys mít spíš nastavitelný gasblock a co se tlumiče týče tak nečekej velká utlum, ona ta ráže 223 není moc utlumitelná

Ale nenapsal si podstatné, na jakou ráži :-)



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#990 » stř 7. čer 2023, 20:49

Velikost útlumu je asi "jedno". Stejně tam bude sonický třesk střely. A když koupíš tlumič "flow-through", tak nemusíš měnit nic a nebude to ani moc foukat. Přímo závit bych nedoporučoval. Budeš to ještě rád sundávat, protože zjistíš, jak moc to špiní pušku, zásobníky...
Osobně mám Ase Utra Dual gen 2 pro .223 rem. Tlumí pocitově na stejnou ránu jako .22lr hv z 16" bez tlumiče. Dá se to bez sluchátek, ale příjemné to není. Když si můžu vybrat, tlumič moc nepoužívám.
Naposledy upravil(a) vidocqcz dne stř 7. čer 2023, 20:51, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů