Objednání podvěsné svítilny za zahraničí



gryphon
Příspěvky: 24

Příspěvek#1 » sob 18. led 2020, 14:00

Zdravím. Už nějakou dobu si chci pořídit na Glock 19 podvěsnou svítilnu a rozhodl jsem se pro Streamlight TLR-1 HL. Problém je, že pokud se pokusím objednat z amazonu (kde stojí 120 dolarů přímo od amazonu, takže to není žádný fake), tak mi odmítnou zboží odeslat, protože je z nějakého důvodu zablokované odesílání do zahraničí a v tuzemských obchodech je brutálně předražená na 300 dolarů a víc. Že po započítání cla, DPH a shippingu budu na 200 dolarech, to je mi jasný, ale 300 dolarů za zboží co stojí 120 prostě eurolampu nedám už jenom z principu.
Tedy můj dotaz:
- Je objednání svítilny z USA nelegální, pokud by se mi podařilo najít prodejce, který je ochoten odeslat do ČR, nebo jde jen o buzeraci a chránění kšeftu pro výhradního dovozce?
- Podařilo se někomu z vás koupit si zbraňovou svítilnu ze zahraničí např. prostřednictvím eBay, nebo jiného eshopu?
- Vzhledem k tomu, že balík určitě skončí na celnici, riskuju, že mi ho seberou, protože jde o příslušenství ke zbrani?



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#2 » ned 19. led 2020, 00:35

Nejspis "protoze ITAR" a konkretni prodejce si nejspis nevybehal svoleni obchodovat tento material s CR. A v takovem pripade neni legalni (pro nej) aby zbozi do CR zaslal. Nevybehal si ho dost mozna proto, ze poplatky s tim spojene jsou dost vysoke.

Ty to ale resit nemusis - bud' najdes obchodnika, ktery ti zbozi zasle (a tebe nemusi zajimat, jak to mezi nim a vladou USA je), nebo nenajdes a mas smulu (protoze nikdo ve statech ti neni povinen cokoliv dodat, i kdyby smel, kdyz nechce).

Ale i kdyz najdes - da se cekavat, ze on poplatky, ktere zaplatil za pravo obchodovat do CR promitne do ceny - a zrejne ti to tedy zbozi nenabidne za tu cenu, kterou jsi nasel u nekoho, kdo tyhle naklady nema. Jestli se ti to i pak vyplati koupit ve statech nedokazu rict - ale to poznas sam, az (pokud) nekoho takoveho najdes.

S celnici by problem byt nemel. Tato svitilna neni, pokud vim, vojenskym materialem a zakon o zbranich a strelivu se zabyva pouze vyjmenovanymi zakazanymi doplnky coz od roku 2004 svitilna neni. Jine nez vyjmenovana zakazane doplnky do pusobnosti tohoto zakona nespadaji a ten tudiz nestanovuje zadne omezeni pro jejich dovoz a vyvoz. Jedna se tedy o dovoz bezneho obchodniho zbozi.

Ja sam jsem svitilnu v zahranici nekupoval, ale uspesne jsme ve statech koupil jiny doplnek zbrane. Principielne slo o totez - z pohledu dodavatele ITAR - musel jsem najit obchodnika s licenci pro CR a zaplatit jeho cenu. V CR uz pak zadny problem nebyl (stejne jako v tvem pripade slo o doplnek, ktery zakon o zbranich neresi). Tedy, az na dalsi palku za DPH ...

S ohledem na existenci §2950 obcanskeho zakoniku bych ale rad vyslovne zminil, ze nejsem pravnik ani odbornik na cokoliv jineho. Vlastne chci rict, ze nerozumim vubec nicemu.



hasich
Příspěvky: 18

Příspěvek#3 » pon 21. zář 2020, 11:24

ahoj, tak jsem koupil podvěsnou svítilnu Tactical SBAL-PL Laser Light Combo Weapon Light White Illuminator Red Aiming Laser Flashlight For Pistol , https://www.youtube.com/watch?v=jr0Ck3i ... itworks%3F sem zvědav jestli to světlo udrží a bude funkční vyšlo to na 1300kč,obědnávka z aliexpes z ameriky,čekal jsem měsíc a něco na dodání.V ruce je velice pevná a i plášt odpovídá tomu co píší,je to nějaký dural. 500lumenů. tak jak to projde střelbou dám vědět jestli to žije)doufám že to není jen na airsoft.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#4 » pon 21. zář 2020, 11:38

Tak pokud to budeš montovat na CO2 flusačku, tak se není čeho bát :-)



hasich
Příspěvky: 18

Příspěvek#5 » úte 29. zář 2020, 07:24

lekl jsem se že je laser nelegální),lépe jsem si prošel zákony a už je mne to jasné . Tak jsem s tím vystřelil 50ks a drží.



hasich
Příspěvky: 18

Příspěvek#6 » ned 11. říj 2020, 08:30

má to za sebou dalších 200k a je to v pohodě, asi spíš pak napíši kdy to začne blikat. Myslím že to za to stojí ,mohl bych to sundávat na střelbu na střelnici a pak to tam zase dát a pošetřit to(v rámci testu to dělat nebudu), laser se seřizuje podle oka na záměrnou téměř okamžitě, střílení s mim je velice rychlé a pěkně jdou vidět chyby strhávání. asi si objednám ještě jeden kousek do zásoby.



hasich
Příspěvky: 18

Příspěvek#7 » úte 15. pro 2020, 05:55

no má to přes 500k a drží.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#8 » úte 15. pro 2020, 10:13

hasich píše:ahoj, tak jsem koupil podvěsnou svítilnu Tactical SBAL-PL Laser Light Combo Weapon Light White Illuminator Red Aiming Laser Flashlight For Pistol , https://www.youtube.com/watch?v=jr0Ck3i ... itworks%3F sem zvědav jestli to světlo udrží a bude funkční vyšlo to na 1300kč,obědnávka z aliexpes z ameriky,čekal jsem měsíc a něco na dodání.V ruce je velice pevná a i plášt odpovídá tomu co píší,je to nějaký dural. 500lumenů. tak jak to projde střelbou dám vědět jestli to žije)doufám že to není jen na airsoft.


... obchodnící propagující svoje super kosmické svítilny za 5-10k to jistě nečtou rádi. Zkusil jsem obyčku China TGPUL. Až zemře, sáhnu do šuplíku a za 15 USD si nasadím jinou. Zkoušeno na Glock a XDM a sedí dokonale. Absolutně nejsem zastáncem china šmejdů, ale občas to prostě musím testnout :-)
Když chodím na poštu a vidím 100metrovou frontu na celnici nechávám si o USA dárečkách raději pouze zdát. Vánoce a Covid je pro dovoz se clením vražedná kombinace .-(



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#9 » úte 15. pro 2020, 10:17

Tak ono jde hlavně o to aby "nezemřela" ve chvíli kdy ji budeš potřebovat! Neříkám že se to nemůže stát i u renomovaných produktů ale ta šance je nepoměrně menší. ;)

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#10 » úte 15. pro 2020, 10:31

blacknocturno píše:Tak ono jde hlavně o to aby "nezemřela" ve chvíli kdy ji budeš potřebovat! Neříkám že se to nemůže stát i u renomovaných produktů ale ta šance je nepoměrně menší. ;)


... ano, naprosto souhlasím. Budu li válčit, půjdu do značky :-) Stejně tak mi může odejít kolimátor na pušce, tam nemám pevná mířidla a z pušky bude palice. Spíš je nepraktická a ne zrovna běžně dostupná CR123A baterka. Obyčka 3Ačkovka by byla jistě lepší, ale nemá bohužel ani zdaleka takovou kapacitu. Ušetřené peníze na baterce radeji investuju do lepšího kolimátoru.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#11 » úte 15. pro 2020, 11:46

Tak aby jsi ji stihl objednat než budeš válčit... :D



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#12 » úte 15. pro 2020, 13:25

Svítilny z Ameru jsou v pohodě a většinou největší zdržení je celnice, ale i tak většinou vše dorazilo během 14-20 dní. Jedinej problém byl letos z na jaře, kdy zboží hnilo 4 měsíce v americkým depu než to vypravili do Evropy



hasich
Příspěvky: 18

Příspěvek#13 » pát 18. pro 2020, 18:06

je to tak) ty originýly s přírážkou na reklamaci ve výši kolikrát i 50% ceny na víc mi za to nestojí,i když sem přesvědčen o kvalitnějším zpracováním a lepším pajením spoju těch drahých atd. tak se občas dostane na trh věc která se jim vyrovná za několikrát nasobně nišší cenu. Já to prostě zkusil,z nekolika důvodů ,, je to prostě sport najít něco za pakatel a ještě když to vyjde tak to potěší
další věc je že mam tritia
a za další jsem si raději koupil IFAK lekarnu za 6t. místo svítilny za 6t.
taky sem si všiml podivné praktiky obchodníku ) stojí to hodně,dlouho čekáš na dodáni a ještě ti řeknou že to nemusí dorazit protože
lodní doprava ma covid
taky sem toho dost prohledal a u nás jsou ty svítilny cca o 2 až 3 tisíce drachší než v zahraničí a to je v originálu
za ten originál sem si mohl obědnat tři.
samozřejmě to má i své nevýhody,o tom se již dost napsalo a povykládalo. prostě někdy to za to stojí někdy né,a to už je na každém aby zvážil rizika. Když si někdo koupí vraždu a dá na to originál svítilnu tak to muže být fatalní,když budeš vidět a zbran nevystřelí protože se zasekla.



DesertEagle píše:
hasich píše:ahoj, tak jsem koupil podvěsnou svítilnu Tactical SBAL-PL Laser Light Combo Weapon Light White Illuminator Red Aiming Laser Flashlight For Pistol , https://www.youtube.com/watch?v=jr0Ck3i ... itworks%3F sem zvědav jestli to světlo udrží a bude funkční vyšlo to na 1300kč,obědnávka z aliexpes z ameriky,čekal jsem měsíc a něco na dodání.V ruce je velice pevná a i plášt odpovídá tomu co píší,je to nějaký dural. 500lumenů. tak jak to projde střelbou dám vědět jestli to žije)doufám že to není jen na airsoft.


... obchodnící propagující svoje super kosmické svítilny za 5-10k to jistě nečtou rádi. Zkusil jsem obyčku China TGPUL. Až zemře, sáhnu do šuplíku a za 15 USD si nasadím jinou. Zkoušeno na Glock a XDM a sedí dokonale. Absolutně nejsem zastáncem china šmejdů, ale občas to prostě musím testnout :-)
Když chodím na poštu a vidím 100metrovou frontu na celnici nechávám si o USA dárečkách raději pouze zdát. Vánoce a Covid je pro dovoz se clením vražedná kombinace .-(



gryphon
Příspěvky: 24

Příspěvek#14 » stř 30. pro 2020, 21:20

Protože jsem si teď náhodou všiml, že vlákno ožilo, tak doplním rozuzlení. Jednoho dne jsem si všiml, že TLR-1HL jde na Amazonu přidat do košíku a odeslat do ČR. Stála mě 30 dolarů plus zálohu na DPH a clo (celní řízení provádí sám amazon) a přišla mi bez problémů až domů.



Mazna
Příspěvky: 30

Příspěvek#15 » čtv 31. pro 2020, 00:22

TLR-1HL Za 30 dolarů? Kde? :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů