Bipod



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#16 » čtv 9. úno 2023, 10:03

Já jsem použil redukci na klasickou lištu https://prodejna.czub.cz/SWIVEL-modul-p ... escription, myslím na tu plastovou pažbu.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#17 » stř 22. úno 2023, 18:03

Konečně mi dorazily všechny díly, a tak bych rád dokončil svůj předchozí příspěvek o konverzi Magpul bipodu na rychloupínací s pomocí "QD base" od Midwest industries: viewtopic.php?p=286526#p286526 kde je i seznam s odkazy.

První problém, který se objevil, u bipodu bylo v návodu napsáno, že k montáži budou potřeba šroubky #10-32x5/16", což jsou americké šroubky kategorie UNF, které se mi nepdařilo najít ani v Česku ani v Evropě. Zkusil jsem metrické M5x8, které se mi zdálo by mohly mít podobný závit, ale buď jsem koupil špatné, nebo tam nepasují. Takže jsem ještě musel dokoupit "pár" šroubků v US.

Magpulu asi časem došlo, že prodávat tenhle bipod bez šroubků je blbost a začali je tam přidávat, já jsem ale měl nějakou dříve vyrobenou verzi, kde byla místo toho poznámka v návodu.
Midwest Industries ke své QD Base žádné šroubky taky nedodávají, což ale dává větší smysl, protože tam není závit.
Ty šroubky mají hlavy na 1/8" imbus.

Počítám, že každý kdo montoval nějaký MLOK doplněk tenhle imbus už má, pro mne to byla novinka, takže jsem nakonec ještě potřeboval ten.

QD base (ta kratší verze označená S na konci) přesně lícuje na montáž, která je na bipodu, takže to vypadá dobře. Vlastní rychloupínací mechanismus je stejný, jaký MI používá na ostatní rychoupínáky (třeba optiky), vypadá bytelně a drží pevně. Stejně tak se dobře odemyká.

Pár fotek z montáže:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » stř 22. úno 2023, 18:48

Zkus na šroubky aliexpress, pokud na na to nepospícháš.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#19 » stř 22. úno 2023, 18:50

Já bych zkusil Fabory, a nebo závitník a přeříznout to na metrickej.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#20 » stř 22. úno 2023, 19:54

smety & tom: Nevím, jestli ty komentáře jsou k mému příspěvku, ale jestli jo, tak vězte, že už šroubky nepotřebuji - doufal jsem, že to je z textu a fotek patrné :).
Jinak, aliexpress obecně UNF (a ještě takhle malé) nemá, mají pár nějakých UNC (většinou dost velkých). Fabory taky ne, oboje jsem shodou okolností zkoušel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů