Kalhoty



Jakub.V
Příspěvky: 31

Příspěvek#1 » stř 15. zář 2021, 16:36

Ahoj, takovej dotaz. Co pouzivate za kalhoty? Ptam se z duvodu jestli se daji sehnat bezne kalhoty na denni noseni s poutky pro pasek 45mm a vice. Nebo takove poutka maji jenom outdoorove kalhoty apod styly.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2 » stř 15. zář 2021, 16:38

S takovým rozměrem poutek se dají koupit normální konfekční jeany.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#3 » stř 15. zář 2021, 18:11

"bezne kalhoty na denni noseni" asi znamena pro nekoho neco jineho nez pro jineho....

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#4 » stř 15. zář 2021, 18:22

Kraťasy, libovolné jeans-type kalhoty, dokonce i montérky mají správnou velikost poutek.

Rozhodně doporučuji na nošení zcela běžné oblečení, co nejméně zbraňové.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#5 » stř 15. zář 2021, 18:55

Nebude jednodušší změnit pásek?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#6 » stř 15. zář 2021, 19:06

kolombo píše:Rozhodně doporučuji na nošení zcela běžné oblečení, co nejméně zbraňové.


Asi tak, v běžných hadrech nosím, nenosím, i chodím na závody, kožený pásek 40 mm a vše funguje jak má.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#7 » stř 15. zář 2021, 21:50

https://www.armed.cz/kalhoty-helikon-urban-tactical/
Spokojenost. A tmané varianty vypadají dostatečně "civilně".

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#8 » čtv 16. zář 2021, 05:37

Já nosím Timeout gatě a není problém.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#9 » čtv 16. zář 2021, 05:57

Greymany od Helikonu. Buď klasické kalhoty, nebo slim jeansy. Jsou pohodlné, civilní, se širokými poutky, šikovnými kapsami a stojí pár korun.



Jakub.V
Příspěvky: 31

Příspěvek#10 » čtv 16. zář 2021, 14:40

A ma cenu resit kalhoty napr na LOS? Vim ze vojenske se nedoporucuji. Beru to ciste pro LOS, ne pro skryte noseni.

Je vubec znat ten rozdil v noseni pasku 40 a 45mm? (pri stejne tuhosti pasku)Myslim tim v ramci zachazeni zbrane jako napr taseni?

A takovej asi blbej dotaz, ale kdyz budu mit kalhoty s poutky pro 45mm pasek a budu mit 40mm pasek, ta vule 5mm bude znat?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#11 » čtv 16. zář 2021, 14:57

Já vůli nepoznám a užší pásek je pro mě pohodlnější.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#12 » čtv 16. zář 2021, 15:41

Jakub V. - 1. Nos kalhoty, co Ti sedí a máš v nich volnost pohybu.
2. Rozdíl v šíři opasku znát není.
3. Vůle 5 mm znát nebude.

Důležitější bude mít pokud možno poutka na pouzdru zbraně stejnýho rozměru jako opasek. Ale občas mám v 45mm poutkách na pouzdře opasek 40mm a znát to taky není. Ale větší vůli, než 5 mm bych si rozmyslel.
Záleží i na typu opasku a na tom, jak budeš schopný to na sobě utáhnout.
Pokud chceš kvalitní věci, koukni na kalhoty i opasky 5.11. Používám od nich několik druhů kalhot i opasků a naprostá spokojenost. Konkrétně Operator belt je k nezaplacení. Běžně nosím i s o dost měkčím opaskem a dá se.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#13 » pát 17. zář 2021, 11:07

U těch 5.11 bych snad jednu drobnost. Mám od nich několik civilních kalhot a jsou mi trochu nepříjemné nízkým pasem. Pak mám i pouzdro níž a třeba v autě to docela tlačí. Helikony mají vyšší pas ac tam problém nemám. Ale to je dost specifický pohled dle velikosti zádele :-)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#14 » pát 17. zář 2021, 12:24

To mají asi jejich jeansy, kolega si na to stěžuje. Já nosím standardně Ridgeline a Apex a problém s nízkým pasem nemám. S čím mám problém je jejich umanutost slim line střihem, v podstatě se běžné jeansy v regular nedají sehnat ani tady a ani v USA.
Ty Ridgeline (asi ukončený model) nosím jako civil k zákazníkům, nahoře 5.11 košili s krátkým rukávem a vnější kydex. Až se ochladí, nosím normální jeansy, nic s taktickými fičurami. Jedny takové jsem málem koupil u Alfatactical (s kapsami na zásobníky pro AR15 a skrytou kapsou na doklad), ale mají opasková poutka jako standardní jeansy z Teska, to si za ty peníze můžou nechat.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#15 » pát 17. zář 2021, 13:27

Já psal jen o kvalitě a na tu si vážně stěžovat nemůžu. Mně třeba slim střih nevadí, ty kalhoty mají nějaký % elastanu a nemyslím, že Apex a Ridgeline jsou nějak extra slim. To je třeba Icon. Ale výšku pasu, střih a ostatní si musí zvolit každý sám. Viz poslední věta vidocqcz :) :) . Ale třeba proti Helicon Urban Tactical taky nic nemám ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů