Po incidentu jsem si pořídil kameru pod zásobník pistole



gunsnroses
Příspěvky: 7

Příspěvek#1 » úte 3. říj 2023, 11:24

Po jednom incidentu se psem testuju čínskou kamerku, napadlo mě, že by tento nápad ocenil někdo další, protože mít záznam se může sakra hodit, a na základě vlastní zkušenosti vím, že zároveň se zbraní nejsem schopný vytáhnout i mobil a něco tam klikat, abych měl video záznam.

Na webu jsem při průzkumu produktů určených pro lišty našel jen drahé věci, pro které bych si navíc potřeboval udělat nové pouzdro, tak jsem nakonec zvolil kamerku SQ11. Je to malé a neovládá se to příliš těžce. Video se aktivuje po stisknuti jednoho tlačítka po dobu cca 3 sec a potom opětovným stisknutím. Umožňuje to i vložení časového údaje přímo do videa. Kvalita není zázračná, ale pro mě dobrá.

Upevnění pomocí izolepy vypadá ošklivě, ale funkci plní:

Obrázek

Nemá moc dobré recenze, prý se prodávají nefunkční nebo polofunkční fake kusy: https://sportovni-kamery.heureka.cz/sq11-mini-dv/ V jednom nejmenovaném eshopu jsem si jeden kus objednal, který fungoval, a teď si objednávám další do zálohy. (Nevím jestli mohu dělat reklamu, a navíc to mám teprve asi týden, takže úplně ruku do ohně za to nedám, ale pokud někdo bude chtít, můžu kdyžtak dát odkaz)

Třeba někomu pomůže.

Recenze kamerky na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=xc4WPaGSxPs

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 67

Příspěvek#2 » úte 3. říj 2023, 11:41

To je vtip?



gunsnroses
Příspěvky: 7

Příspěvek#3 » úte 3. říj 2023, 11:48

Proč by to měl být vtip?



ondra009
Příspěvky: 52

Příspěvek#4 » úte 3. říj 2023, 11:50

nebudes mit 3 vteriny casu na to to zapnout a kdyz je budes mit, tak se nikdy neobhajis, ze jsi musel strilet.



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#5 » úte 3. říj 2023, 11:51

Nedává mi to moc smysl, kromě záznamu nějaké akce na střelnici. Tam je ale lepší kamerka mimo zbraň.
"Pane loupežníku, kdybyste chviličku postál, já si zapnu kamerku ..."



gunsnroses
Příspěvky: 7

Příspěvek#6 » úte 3. říj 2023, 11:59

ondra009 píše:nebudes mit 3 vteriny casu na to to zapnout a kdyz je budes mit, tak se nikdy neobhajis, ze jsi musel strilet.


To máš pravdu, ale 3 vteřiny jsou lepší než nic - při tom incidentu se mi podařilo vytáhnout mobil až když bylo po všem, tady doufám že druhou rukou dokážu to video zapnout.

V mém případě se nestřílelo, ale majitel psa si pak začal vymýšlet věci které se nestaly, což byla moje motivace se pokusit to nějak řešit, abych měl aspoň šaanci pořídit nějaký záznam.



ondra009
Příspěvky: 52

Příspěvek#7 » úte 3. říj 2023, 12:07

jako napad je to podle me dobrej, ale chce to trochu dotahnout. Idealne, aby se to zapnulo samo po vymuti z pouzdra a misto izolepy to chce od nekoho nechat vytisknout nejaky drzacek, nejakou botku is drzakem Dalsi problem ale je ten, ze pokud budes chtit neco tocit, tak na to budes muset i mirit a to je trochu na prd (ale to stejny plati i pro svitiliny na pistoli a frajeri si to tam davaji).



getsome
Příspěvky: 633

Příspěvek#8 » úte 3. říj 2023, 12:14

Co to je? Viridian Fact Duty z Wishe?
https://gun-camera.com/



gunsnroses
Příspěvky: 7

Příspěvek#9 » úte 3. říj 2023, 12:19

getsome píše:Co to je? Viridian Fact Duty z Wishe?
https://gun-camera.com/


Jo. Na toto jsem koukal, a je to drahé + musel bych si dělat nová pouzdra, tak zatím testuju toto.

Mno nic, jdu asi zalézt do kanálu :lol:



gunsnroses
Příspěvky: 7

Příspěvek#10 » úte 3. říj 2023, 12:21

ondra009 píše:jako napad je to podle me dobrej, ale chce to trochu dotahnout. Idealne, aby se to zapnulo samo po vymuti z pouzdra a misto izolepy to chce od nekoho nechat vytisknout nejaky drzacek, nejakou botku is drzakem Dalsi problem ale je ten, ze pokud budes chtit neco tocit, tak na to budes muset i mirit a to je trochu na prd (ale to stejny plati i pro svitiliny na pistoli a frajeri si to tam davaji).


On na to je držák, ale abych ho upevnil, asi bych musel do té botky zásobníku něco vyvrtat nebo tak, ta izolepa je dost pevná.

Ano, musíš mířit, abys něco natočil, což v případě ohrožení psem podle mě není problém. Jinak holt vyndat zásobník i s tou kamerou.



getsome
Příspěvky: 633

Příspěvek#11 » úte 3. říj 2023, 12:25

gunsnroses píše:Mno nic, jdu asi zalézt do kanálu :lol:

Neber si to moc osobně. U takové kamery bych rád viděl automatické spuštění a hlavně to, že při přebití zásobníku o ni nepřijdu. Viridian tohle řeší, kamerka na botce moc ne. A když už by kamera byla podvěšená na railu, hodilo by se, abych nepřišel o svítilnu. A jsme zas u Viridianu :lol: Cenovka taky může hrát roli při zvládání zpětného rázu.

Zároveň záznam z takové kamery začne nejdřív tasením. Co se dělo předtím, to bude v případném vyhodnocování KN/NO hrát zásadní roli, ale záznam nemáš.



gunsnroses
Příspěvky: 7

Příspěvek#12 » úte 3. říj 2023, 12:34

getsome píše:Zároveň záznam z takové kamery začne nejdřív tasením. Co se dělo předtím, to bude v případném vyhodnocování KN/NO hrát zásadní roli, ale záznam nemáš.


Jj, proto jsem se koukal i na "policejní" body cams a nakonec si objednal druhý kus toho samého, který strčím do kapsy.

Vlastně jsem rád i za kritické komentáře, třeba zjistím, že to někdo dělá lépe. Tohle je zatím můj pokus číslo jedna. :mrgreen:

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#13 » úte 3. říj 2023, 12:35

Uz je tu na to vlakno. https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=33&t=5207.
Pred COVIDom bol v Pelhrimove na nocnom LOSe chalan co to ma (myslim ze to bol ten Viridian), pozeral som potom videa, velmi slusna kvalita to bola - aj zvuk, niekde na tytrubke by mozno este mohli byt.



pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#14 » úte 3. říj 2023, 12:36

Hlavní riziko je v tom, aby sis nezvykl to používat primárně jako kameru. Jinak dopadneš jako ten policajt na Slovensku.

Myšlenka to v zásadě není tak špatná, ale přece jen to bude mít vliv na průběh konfliktu. Na jedné straně super, že bude záznam, když tasíš a budeš mít čas to zapnout, na straně druhé bys mohl mít tendence mířit i po deeskalaci, jen abys měl ten záznam, což by protistrana mohla špatně interpretovat.

Asi by to bylo lepší instalovat někam na hrudník, jako modní doplněk, aby to nebylo vázané na pistoli. Nebo pro hadcore boys na člelo.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#15 » úte 3. říj 2023, 12:37

Asi by se dala vytisknout botka, na kterou by se kamera dala nasadit.
A asi je lepší mít 3 vteřiny záznamu, než vůbec nic.

Ale lepší cesta by asi byla kamera na kapse nebo tak něco, která by se aktivovala jinak, než tasením zbraně. Tím už se situace neuklidní, ale spíše vyhrotí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host