Vhodné opasky pro skryté nošení?



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#76 » pon 9. srp 2021, 21:02

takže ten kore opasek - a mám koupit nylonový nebo kožený,... jakou sponu z toho mám vybrat?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#77 » pon 9. srp 2021, 21:16

abeceda: kup si ten, co ti bude vyhovovat a spony se řešily a několik postů výše.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#78 » úte 10. srp 2021, 08:15

Jak uz jsem psal, mam 2 - kozeny a "tactical". Kuze je hodne jemna, da se celkem lehce poskrabat. Vypada ale skvele a pokud bych nosil obleceni kdy je opasek videt tak je to jasna volba.
Na normalni EDC kdy nejspis u vetsiny lidi videt neni je jedno co si vezmes.

Spony mam X2 a X3 (X3 na kozenym). Funkcne jsou stejny je to spis o vzhledu. Vyber tu, ktera se ti libi.

@LordSalix - Hadam, ze opasek bude pro hodne lidi takova ta nevysvetlitelna vec (ale prece tady mam tactical opasek za 300 tak proc mam davat 60$ za remen bez spony?), oni pochopi az si to zkusi ;)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#79 » úte 10. srp 2021, 08:32

Hlavně je třeba uvažovat v dlouhodobějším horizontu. Když jsem v začátcích nošení používal běžné konfekční (kožené) opasky, tak jsme je pouzdrem prakticky likvidoval, takže dlouhodobě nevydržely a úspora se tedy žádná nekonala.

Uživatelský avatar
Susa669
Příspěvky: 18

Příspěvek#80 » úte 10. srp 2021, 08:41

koudak píše:.@LordSalix - Hadam, ze opasek bude pro hodne lidi takova ta nevysvetlitelna vec (ale prece tady mam tactical opasek za 300 tak proc mam davat 60$ za remen bez spony?), oni pochopi az si to zkusi ;)


Ale někomu to pomůže. Já třeba nepřemýšlel proč mam dávat vyšší cenu, ale jestli je to fakt o tolik lepší, nebo platíš za značku, nebo za co. A to co napsal mě dost přesvědčilo že to minimálně chci zkusit. =) Takže děkuju
Momentálně mam “kožený” pásky (sapa 250kč) takže mi je jedno že je zničim a drží relativně v pohodě, ale další bych právě chtěl nějakej pořádnej. Proto i sleduju tohle vlákno a konečně mě někdo reálně přesvědčil. Napsal to přesně pro rozumné začátečníky (začátečník sem, o rozumu by se dalo diskutovat) a věřim že to pomůže víc než ostatní zprávy ve vlákně… =)



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#81 » stř 11. srp 2021, 09:20

Prosím ještě někoho z majitelů koženého opasku Kore o upřesnění, jak fungují ty spony, případně zda je mezi nimi nějaký funkční rozdíl. Z obrázků to není úplně patrné a sám mám zatím zkušenost jen s klasickým páskem s dírami...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#82 » stř 11. srp 2021, 09:44

SC1: Jestli sponou myslíš přezku, tak ta funguje na všech KORE opascích stejně, bez ohledu, jestli to je nylonový nebo kožený opasek. Mrkni na ta dvě videa tady https://www.kydexovapouzdra.cz/kore-spo ... dc-prezka/



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#83 » sob 14. srp 2021, 20:32

Tak jsem dal na zdejší doporučení a koupil opasek KORE v kožené verzi. Vše odpovídá videu i zde uvedeným informacím. Oproti klasickému koženému opasku je to skutečně rozdíl. Akorát pro mě byl trochu nezvyk, že drží pořád stejně a ani se nehne. :-)

Mám akorát obavu ohledně odolnosti povrchu. I když jsem na OWB pouzdru vyměnil provlékací poutka za speedloopy, jak doporučuje prodejce, stejně mám pocit, že ta svrchní jemná kůže se brzy poškodí. Vzhledem k celkové tuhosti opasku i ty speedloopy při navlékání drhnou (přeci jen je to spíš obruč než řemen, tak se nedá jen tak všude procpat). Nosím na třetí hodině, takže boční poutko na kalhotách mi vychází po pouzdro a celé je to při oblékání trochu na fest. Může někdo z dlouhodobějších majitelů přispět zkušeností?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#84 » sob 14. srp 2021, 21:08

SC1: O speedloopech jsem psal o pár postů výše v podobném duchu jako ty (na ten kožený si to netroufnu dát). O něco méně postů výše mi LordSalix odpovídal, že jemu se osvědčily umělohmotné spony. Zatím jsem je jenom viděl v krámě, a plánuji je vyzkoušet. Vypadá to, že nic lepšího asi nevymyslím (ještě leda ta klasická ocelová spona, ale tu asi vezmu jako poslední možnost).



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#85 » sob 14. srp 2021, 21:18

Než jsem sem dovezl první várku KORE tak jsem je testoval. Po aktuálně cca dvou letech každodenního nošení nese známky opotřebení v místě kde je pouzdro na zbraň. Povrchový materiál na hraně opasku je pryč, ale nijak se nedrolí a stále drží. Kožený je opravdu náchylnější - je také určen na nošení k obleku a ne na tak drsné zacházení - také má nižší únosnost o polovinu. Kovové spony dávají opasku zabrat více než plastové spony - logicky. Životnost jsem řešil přímo s výrobcem. Vzhledem k tomu, že opasků už jsou zde vysoké stovky a někteří nosí ještě intenzivněji, mám na cestě ochranný návlek, který prodlužuje životnost nejexponovanějšího místa. V plánu bylo zveřejnit až bude skladem u mě a mých dealerů - SULLY a Kydexová pouzdra (budou si to dávat na web v týdnu), ale když je zde ta debata o životnosti tak odkaz jak to bude vypadat je zde : https://zbrane.habresto.cz/prislusenstv ... avlek.html Dostupné budou na přelomu září/ říjen - výrobce nestíhá dodávat.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#86 » pon 16. srp 2021, 18:43

SC1 píše:Tak jsem dal na zdejší doporučení a koupil opasek KORE v kožené verzi. Vše odpovídá videu i zde uvedeným informacím. Oproti klasickému koženému opasku je to skutečně rozdíl. Akorát pro mě byl trochu nezvyk, že drží pořád stejně a ani se nehne. :-)

Mám akorát obavu ohledně odolnosti povrchu. I když jsem na OWB pouzdru vyměnil provlékací poutka za speedloopy, jak doporučuje prodejce, stejně mám pocit, že ta svrchní jemná kůže se brzy poškodí. Vzhledem k celkové tuhosti opasku i ty speedloopy při navlékání drhnou (přeci jen je to spíš obruč než řemen, tak se nedá jen tak všude procpat). Nosím na třetí hodině, takže boční poutko na kalhotách mi vychází po pouzdro a celé je to při oblékání trochu na fest. Může někdo z dlouhodobějších majitelů přispět zkušeností?


Na poutko to vychazi i mne. Ted jako naschval mam zbran i s pouzdrem u puskare, takze nevyfotim (pristi tyden snad). Nicmene to resim tak, ze nenosim na treti, ale tak na pul treti (jo, jakkoliv ten pojem nedava smysl :) ). Poutko kalhot je potom mezi poutkama pouzdra. Tzn provleknuti by bylo (jako pravak) zadni poutko pouzdra -> poutko kalhot -> predni poutko pouzdra -> zbytek poutek kalhot ve predu. Tohle je ohromne neprakticka vec takze proste sroubovak a shodit pouzdo dolu jinak, prehodit pasek na jiny kalhoty a zase zpatky nasroubovat na to misto kam patri. Tohle je mnohem lepsi metoda. Navic nehrozi odreni pasku hlavickama sroubku pri tom navlekacim cirkusu. Viz post co jsem psal o nejakou tu stranku driv. Bonus navic - zbran se v te o trochu vic predni poloze min rysuje pod trickem.

Popravde spis jeste dokoupim treba nejaky 2 opasky od nich a bude pokoj, jenom pak to bude o prehazovani pozdra tam kam je zrovna potreba. To je nejspis ta nejlepsi varianta.

Ten navlek vypada dobre, ale nevim jak moc poresi dlouhodobe opotrebeni te kuze (pokud neco tlaci pres nejakou latku, tak ve vysledku to porad tlaci na tu stejnou jemnou kuzi , jenom to asi nebude tak videt). Vypada to spis na quick spony (tzn spona jde treba shora pres celou sirku pasku) nez na ty provlikaci (tam jde spona po cele delce a tohle by musel jet s pouzdrem. Nicmene za pokus to stoji.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#87 » pon 16. srp 2021, 22:17

Ja sem si dnes kupil u armedu tenhle opasek a sem moc spoko a chvali hodne vsichni kupujuci podle referenci.
Jasne ze je levny ale je hodne pevny (prvy krat mam tak pevnej opasek), nerikam ze nejsou pevnejsi, s lepsi sponou ale na zacatek, zvykani noseni mi to staci
https://www.armed.cz/kalhotovy-opasek-s ... dasta-233/



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#88 » úte 17. srp 2021, 10:44

Dasta 233 je jednoduchej popruh - prostě glajda, měl sis připlatit za model 602, ten má plastovou vložku proti krouceni.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#89 » úte 17. srp 2021, 12:06

Sam Jr.
To bych si priplatil kdyby to tam mneli
Ja sem vedel ze jedu do brna a tak sem si dal filtrovat opasky ktere maji v brne do 40 mm. A jeste v aute si potvrdil rezervaci
A naslo mi jenom tydle 3 ks.tak sem si vybral ten Dasta
Obrázek

602 medzi nimi neni...ale kdyz sem si dal samostatne ted 602 tak ukazujou ze v brne ji maji. To sem netusil, kdyby jo tak si ho koupim.

Takze to bude nejaka zrada na jejich webu a mozna spatnym filtrovanim



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#90 » stř 18. srp 2021, 17:31

Děkuji za odpovědi ke KORE opaskům.

Ten kožený jsem mezitím vyzkoušel i k běžnému nošení beze zbraně a i tam se osvědčil jako podstatně lepší alternativa ke klasickému koženému řemenu. Výhody asi nemusím vysvětlovat, prostě kalhoty nepadají ani neškrtí. Takže jsem došel k závěru, že na větší zátěž (střelnice, volný čas...) si dokoupím ještě nylonovou verzi a tenhle ještě dostatečně užiju "na parádu".

Co se týče návleku, tam nemám úplně jednoznačný názor; přeci jen opasek mi má sloužit a ne, abych se k němu modlil. Ale je čas si to rozmyslet, než budou k dispozici.

Ohledně způsobu navlékání, raději budu mít bytelná ocelová poutka, než plast. Stejně tak polohu nošení nechci podřizovat, zbraň chci mít pohotově a zároveň se dostat i do kapsy. :-) S tím, že to časem může stát opasek včetně kalhot navíc, jsem se tedy smířil.

Co se týče "de- a montáže", tak nemám úplně jasno v tom, kam bych kalhoty po svlečení ukládal, kdybych v nich opasek nechal. Je to obruč, to by snad nešlo pověsit ani přes židli. :-) Takže prostě po sundání kalhot pouzdro ven, opasek ven a pověsit...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů