Vhodné opasky pro skryté nošení?



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#61 » ned 1. srp 2021, 19:06

Atrop píše:Pouzdro co posíláš je OWB. Sice se dá nosit zakrytě, ale doporučuju pouzdra IWB.
Z opasků mužu doporučit KORE jak už tu bylo zmíněno, nebo opasky z jiných syntetických materiálů(namátkou třeba tendle,https://www.armed.cz/opasek-reversible-belt-5-11/ ale osobní zkušenost s tímto nemám)
Nebo jsou celkem populární nylonové s COBRA sponou, jen je lepší když jsou dvojité nebo vyztužené.


a ten kore nylonovej to vydrží a bude pohodlnej ale jinej nylonovej opasek ne?
A co třebas tenhle? https://www.kydexovapouzdra.cz/edc-denn ... ek-g-hook/
nebo tento?
https://armik.cz/opasek-vojensky-csla-v ... poQAvD_BwE



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#62 » ned 1. srp 2021, 19:37

Ten KORE mě docela láká.
Ale tvrdší opasek jsem vyzkoušel ve formě 5.11 Casual https://www.toptactical.cz/opasek-5-11-casual-p44958/ a nemůžu říct, že mi ta tvrdost úplně vyhovuje. Zbraň se sice pohodlně nosí, ale hůře schovává (osobní zkušenost/názor). Nosím na apendixu a když chci zbraň více přimáčknout k tělu, tak mě ten tvrdý opasek zbytečně tlačí na bocích, protože si snaží pořád udržet svůj tvar a nedosáhnu takového ukrytí zbraně, jako s měkčím opaskem First Tactical Range 1,5" (krutý název :-) ) https://www.toptactical.cz/opasek-first-tactical-range-1-5-p45699/ .

Jak to máte vy? V okolí tu nikoho neznám, kdo by KORE měl a když vidím ty ceny, tak se mi nechce experimentovat. Trochu se mi zdá, že ty tvrdé opasky jsou spíše vhodné, když člověk nosí celé železářství, aby se lépe rozložila váha. Nebo ty nylonová vložka v těch páscích po chvíli nošení přijme víc tvar boků a už tak netlačí? (já ten 5.11 neměl sílu tak dlouho zkoušet).



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#63 » ned 1. srp 2021, 21:06

Jak jsem psal výše, tak KORE nosím se zbraní denně skoro tři roky. Opravdu se trochu ohne kolem boků a udělá i bouli kolem pistole. Myslím, že by to šlo i urychlit a prostě ho rukama natvarovat. Ale zůstane mu pořád brutální horizontální odolnost, čili že se neprověsí. A to je vlastně to, o co u zbraňového opasku jde, aby se ani s kilem železa neprověsil. Pak ho není třeba utahovat na krev, jako měkký opasek a pořád to zbraň pohodlně drží. Ale co je na tom geniální je hlavně ta spona, protože kromě výhod vyplývajících z ráčnové konstrukce hlavně umožňuje, aby i tak pevná "obruč" měla naprosto plochou sponu a taky aby se do toho člověk nemusel soukat, jako do opasků co jsou spíše na střelnici (obří spony, suché zipy, dva díly, složité pomalé nastavování délky atd atd).



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#64 » pon 2. srp 2021, 00:01

LordSalix píše:Jak jsem psal výše, tak KORE nosím se zbraní denně skoro tři roky.

A jakej konkrétní model nosíš?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#65 » pon 2. srp 2021, 06:29

Mám popruh a plastovou přezkou od Helikonu a unese to nákladák. Dogmatické lpění na kovu je kravina. Spousta "kovu" je slitina nejhorsi kvality a uz nekolik sem jich videl utrhanejch. Taky zalezi na systemu uchyceni. Takove ty zoubky co se zapichujou do pásku nejsou nic moc. Lepsi je proste prošité oko.

Na druhou stranu já obvykle na opasku netahám auto a i kilovou pistoli unese kde co.



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#66 » pon 2. srp 2021, 08:44

Nejde o to co unese popruh v tahu ale aby se nebortil pod váhou pistole. Taky se dokážu zavěsit na paracord a unese mě, ale to neznamená že je to dobrý na opasek. Pokud máš hodně poddajný pásek tak ho musíš dotáhnout mnohem víc k tělu aby zbraň tak nějak držel což je z hlediska dlouhodobého komfortu horší.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#67 » pon 2. srp 2021, 09:18

Mnoo jasny. Zalezí na pupku kazdeho soudruha :) Já zatim v pohode, tj. utazeno akorat a neva. Já ale hlavne reagovat na ty prezky. Plastove se neni treba bat. Pokud to neni od vietnamce pro panenky. :)



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#68 » pon 2. srp 2021, 18:29

Pridam se k @LordSaliX - nosim Kore uz nekolik let (no ne uplne vzdycky se zbrani, zname ruzny omezeni, ze jo...). Podle me stoji za kazdou korunu co si za to rikaji. Mam 2, jeden kozeny a 1 takticky, kozeny nosim spis malo. Oni tu kuzi na nem maji pomerne jemnou a pri OWB pouzdrech hlavicka sroubku spony tam muze pri posunovani udelat caru. Tim se dostavam k te podle me asi nejvetsi "nevyhode" tech opasku. Pokud potrebuju prehodit pouzdro na jiny kalhoty tak to je nejlepsi rozsroubovat, presunout a nasroubovat. Ona vyhoda tohoto je, ze to pouzdro zase sedi presne tam kam se da.



dusky
Příspěvky: 34

Příspěvek#69 » úte 3. srp 2021, 09:47

Dalsou nevyhodou KORE je celkom dlha - pozdlzne dlha pracka, ak by si chcel napr nosi AIWB.
Pracka inde ako vpredu tlaci (ak by si si chcel posuvat pracku viac na bok). Nic strasne, ale ak si stihly - moze to tlacit :)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#70 » úte 3. srp 2021, 12:33

Jeden postřeh ke KORE. Zrovna jsem si jeden pořídil, variantu "kožený EDC denní opasek". Vypadá to dobře, chová se to jako obruč :), a ráčnová přezka má své výhody, ale zatím nevím, jak na to pouzdro přidělat, abych ho neponičil.

Pouzdra mám dvě (oboje na Hellcat), IWB s Ulticlipem 3, ten se na to připnout nedá, jedině Ulticlip XL, ale co jsem o něm četl, tak údajně rozedírá horní okraj opasku, takže zbývá obyčejná sponka, nebo plastové poutko.

Na OWB pouzdru mám "SpeedLoops", (https://www.rhholsters.cz/rhh/prislusenstvi/), které sice přesně pasují na opasek, ale už jen při cvičném nasazování a případné manipulaci s pouzdrem na opasku, nechávají na opasku stopy. Předpokládám, že na "taktické" verzi opasku se to neděje (nebo to nevadí), ale na té hladké černé kůži je každý vryp, nebo škrábnutí vidět.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#71 » úte 3. srp 2021, 12:50

Já mám nylon, takže to tolik nevadí, ale obecně ulticlip je fakt na trenky, na opasek je naprd a navíc trhá trička. Na opasek je celkem v pohodě ta základní RH kovová spona, ale nejradši mám plastovou, která se dá taky přiobjednat individuálně. Mám ty plastové spony na všech pouzdrech, jsou perfektní. Standardně jsou na AIWB pouzdrech jako například tady https://www.kydexovapouzdra.cz/aiwb-191 ... -ns-cerna/



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#72 » pon 9. srp 2021, 17:59

dá se tento použít? Je to stretch.. https://www.toptactical.cz/tasmanian-ti ... mm-p62340/



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#73 » pon 9. srp 2021, 19:04

pouzit sa da vela veci, kedysi som chvilu chodil s uviazanym usb kablom kolem pasu, ked mi padali kalhoty. tez obcas nosim ppk v plavkovych kratasoch s poriadne stiahnutym spagatom, bez opasku. pokial sa pytas, ci je ten opasok vhodny na edc nosenie zbrane, tak nie, vhodny nie je, ale pouzit sa da



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#74 » pon 9. srp 2021, 19:06

ty kore opasky jsou také edc, a u toho nylonového je napsáno že 2x drží tvar než ten kožený. Proč píšou že je EDC a neni primárně určen pro služební použití?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#75 » pon 9. srp 2021, 19:22

To je furt dokola. Zkusím to shrnout pro začátečníka. Co vlastně dělá opasek zbraňovým? Čím jsou vlastně tyhle levné nylonové armyshopové hadráky zbraňové? Barvou? Obrázkem? Názvem? Sexy tacticool sponou? Protože čím jiným se jako liší od jakéhokoli nylonového turistického opasku třeba z decathlonu?

Ve skutečnosti nejde vůbec o zbraň. Ten opasek opravdu nijak nesouvisí se střelným prachem a nemusí tak ani vypadat. Jde o ohromnou hmotnost, kterou musí ten opasek nést, ale můžeme se klidně bavit o brašně s nářadím. Čili ten opasek musí být schopen unést třeba kilo nebo dva, u toho se nesmí prověsit a pokud možno ani kroutit směrem dovnitř a ven. A to vše ideálně bez silného dotažení. Hadrák se dá brutálně nepohodlně utáhnout a pak to vypadá, že tu zbraň nese, ale takhle by to dokázala i blbá tkanička od bot.

No a ty "opravdové" zbraňové opasky toho docílí většinou tím, že obsahují skrytou tuhou (většinou plastovou) vložku, takže nejsou jako běžný opasek, který jde smotat do kapsy, ale jsou jako pevná obruč. O nic více vlastně nejde. Taková obruč si udržuje tvar, neprověsí se a nekroutí se. Díky tomu není nutné mít opasek brutálně utažený a zbraň sedí na svém místě, ve své výšce a neodklápí se od těla.

No jenže když uděláme tak pevnou obruč, tak nám vzniknou problémy se sponou. Už to nejde vyřešit tak snadno jako u měkkého opasku. Řešení je na trhu mnoho, ale bohužel často jsou nepohodlná. Opasky se dlouho a složitě nastavují a nasazují. Samé suché zipy, vnitřní opasky, mohutné spony... Tohle zrovna KORE opasky (a nejsou jediné, jde jednoduše o ten ráčnový princip) řeší skvěle.

Tohle člověk pochopí, až jak zbraň opravdu denně nosí s obyčejným opaskem a pak ho vymění za zbraňový, je to naprosto nebe a dudy.

KORE.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti