Vhodné opasky pro skryté nošení?



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#151 » stř 30. bře 2022, 18:51

Tak jsem pořídil kožený (matný) kore a sponu X4 (jednoduchá, hladká). Počáteční nadšení opadlo záhy.

plusy
- masivní spona
- pohledově hezká kůže(made in china)
- jemný chod, dobré ovládání

minusy
- tuhý méně než můj kožený, který nosím normálně (a chtěl jsem ho nahradit tímhle kore)
- sponu jsem v podstatě hned poškrábal o stůl (nizká odolnost povrchu mě překvapila - mám z alíka nerez sponu na stejný typ zapínání, tu používám v dílně a dostává zabrat. Není na ní skoro nic vidět)
- cena odpovídá 4 koženým opaskům, co jsou vlastně tužší a tak mě teda úplně nepřijde adekvátní

závěr→ vrátil jsem se ke starýmu pásku, tenhle visí ve skříni a uvidim, co s ním provedu. Podruhý už bych nekoupil.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#152 » pát 1. dub 2022, 17:17

Jsem take sklaman KORE opaskem. Vube za ty penize nestoji!!!



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#153 » pát 1. dub 2022, 19:10

No a důvod?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#154 » pát 1. dub 2022, 23:42

Řekl bych "protože Eagg". Modří už vědí.

2 morepower - nevím jak ten "polokožený", ale klasický nylonový KORE je nejtužší opasek co mám a to mám i fakt drahé a kvalitní kožené masivní (tj. tl. 5-6mm) opasky z hověziny od sedláře (dělá i postroje na koně). Problém jakéhokoliv koženého opasku je, že prostě časem změkne a zkroutí a prověsí se.

Nejtužší kožený opasek co mám je cca 7 mm silný, vyrobený ze starého náhonu na transmisi, ale ten je tuhý především proto, že ta kůže je tak 150 let stará... ;-) Ten snad, jako jediný, se tuhostí může rovnat tomu KORE, nicméně zase zapínání je u něj porod... (A navíc už ho nedopnu přes pupek - kdežto ten KORE jsem musel dokonce zkrátit, aby dobře fungovala ta ráčnová část... :)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#155 » sob 2. dub 2022, 07:32

Asi jste měli koupit nylonový. U mě za půl roku stále zdaleka nejlepší co jsem měl.
Zkoušel jsem z nostalgie staré co se valí doma a je to tragédie.

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 89

Příspěvek#156 » sob 2. dub 2022, 08:08

Héfaistos: líp bych to nenapsal… protože eagg

Mám nylonovej kore…používám denně a paráda…



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#157 » sob 2. dub 2022, 08:50

jojo, ohledně "modrých, kteří už vědí"...myslel jsem si to...

No, nylonový jsem nechtěl, protože tyhle opasky nenosím (důvod je jednoduchej-nelíbí se mi). Ten koženej lesklej, co byl už dříve v nabídce kore, je spíš do saka. Tenhle matný se mi líbí. A proto jsem po něm sáhl. A jak píšu, je skutěčně pěknej. Tou tuhostí mě ale nenadchl. Kožený pásek, co obyčejně nosím má tloušťku cca 5mm, mám celkem tuším tři. Ten první, co nosím nejčastěji už se pravda po 15 letech začal měkce prověšovat. Takže pokud bych koupil 4, za cenu jednoho kore, tak mi to stačí na 60let. To mi nepřijde úplně špatný :-)

Ale tak hlavně, že je z čeho vybírat...



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#158 » sob 2. dub 2022, 10:48

:silent: :thumbdown: :blicismajlik: Héfaistos a morepower neviem jak sa tu dava fucker tak len takto

To ze Vam sa nieco paci a ste s tym spokojny neni dovod preco by sa to pacilo a bol spokojny s tym kazdy. Chapete vyznamu subjektivny pocit ? Kre*eni?
Ja nie som s KORE opaskom spokojny a su tu uz par ludi ktory s nim tiez nesu spokojny.

To je snad normalne ne?
Mne spis vyhovuje maksi ale tuhy opasok
Nevyhovuje mi tam ta plastova vlozka. Spona hodne trci z obvodu co pri cobra spone nehrozy. Vytvara mi to vatsi printing kedze nosim na apendixe.
Jedina vyhoda kore opasku je ze ked sa pojdem vysrat tak si ho mozem povolit bez jeho uplneho odopnutia.
Vidite vy v tom iny nazor? VASA Vec.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#159 » sob 2. dub 2022, 10:58

Fakt takhle reaguješ na kritiku? Kdo je bez viny, ať první hodí kamenem. Kolik jsi za posledních pár měsíců dostal banánů za OT a nevhodné příspěvky?

Abych nebyl OT. Mám kožený 5.11 a kožený Kore. Tuhost obou opasků je +/- stejná, Kore je bohužel úzký (standardně mám všechny opasky 45 mm),
Povrchová odolnost koženého opasku nic moc, používám Speedloops, abych ten pásek šetřil a fakto to není dobré, při nasazování se povrh poškodil.
Ochranný povlak lze na opasek nasadit, ale už se na něho nedá navléct OWB. Vyhozené peníze.
Spona se povoluje. Nevím, jak to dělám, ale povoluje se.
Dojem z koženého Kore u mě neodpovídá ceně.
Ve skříni mi visí zatím nerozbalený nylonový Kore, snad to bude lepší.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#160 » sob 2. dub 2022, 11:04

CzechJoker reagujem tak jak si to zasluzia. A to nebola z ich strany kritika ale utok. Takze som nasadil protiutok. :twisted: Ked by mal niekto dostat bana tak su to ty dvaja lebo na mna otvaraju hubu bezdovodne. Ale to Admin nevidi)...

5.11 ma dobre vyrobky. Zrovna opasek se od nich chystam take kupit poradis nejaky osvedceny a dobry? Ale s cobra sponou. Urcite ale ne kozeny. Este som premyslal nad tym si nejaky dat vyrobit. Tady bol jeden link na facebook ucet jednej firmy co dela hezke opasky s cobra sponou.

Jaku mas sponu na tom kore opasku vlastne? Ja mam multicam black s x6 gunmetal sponou. Kombinace moc pekna ale jak som pisal vyssie moj subjektivny nazor je ze som z neho sklamany a lutujem ze som za neho tolko penazi vyhodil.

P.s. v obyc riflach typu mustang kde je predna cast v obvode v obluku, tak kore opasok hodne taha za putka z hora pretoze si za kazdu cenu drzi tvar... to poskodzuje tie putka.

V taktickych nohaviciac kde je obvod v rovnakej vyske po celom obvode tela a putka su robustne je kore opasok znesitelny. Aj preto som so ho na kurzy zobral spolu s taktickymi nohavicami. Ale v civilnom svete v obyc rifloch je za mna kore opasok nepouzitelny. (Mooj subjektivny nazor)



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#161 » sob 2. dub 2022, 11:28

Tak já to teda přefiltruju...

Eaggovi na kore opasku vadí ta plastová vložka v jádře a že spona trčí z obvodu.
Edit: ještě, že tahá poutka nahoru - to si nějak nedovedu představit, třeba mi to někdo vysvětlí.

Zbytek nestojí za řeč.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#162 » sob 2. dub 2022, 11:53

Mě tedy docela dlouho (hlavně kvůli dodržování pitného režimu a časté návštěvy toalet) trvalo si zvyknout na tu sponu oproti cobra sponě. Ale jak jsem psal, u obleku mám ten samý způsob utažení/povolení, takže jsem věděl do čeho jdu. Obecně byla trochu výzva tuhost opasku, ale nyní jsem velmi rád za onu plastovou tuhou vložku. Pohodlí je jinde. Tahat něco většího jako PDP, tak bych byl ještě radši za obruč.

Spona pravda vyčnívá, ale zase neřeže do pupku jako větší cobra co jsem měl a hlavně drží narozdíl od pásečku Quiksilver apod.

Již bych nechtěl opasek jako Eagg - maksi ale tuhy.
Samozřejmě nemám nic proti tomu, když někdo pásek nemá vůbec, nebo třeba používá paracord. Naštěstí může mít každý co chce.

// Nosím denně a poutka s několika levnými Timeout kalhotami s nic moc poutky z výprodeje nemají problém. Dřív se vždy z neznámých důvodů udělá díra v rozkroku :lol:



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#163 » sob 2. dub 2022, 12:05

Mám stejnej jako Eagg a jsem spokojenej,drží a to mám pupek,takže jedny gatě do půl pupku jak bažant na vojně a druhý jen do pasu,pistole Canik SFx+21 nábojů a dva v pouzdře -40 nábojů,drží oboje gatě a stačí mi jeden,ten ozub,či jak to nazvat si s tím poradí. Normálně ovšem nosím jen jeden zásobník v pouzdře s 15 včelama,nechci to tahat v plným-ale můžu.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#164 » sob 2. dub 2022, 13:19

Ten kožený trochu povolil, ze začátku jsem kalhoty vždycky opřel do kouta jako ožralého kámoše, dnes už je zvládnu složit do skříně a opasek opíše osmičku. Výhoda je, že když se povolí, tak ho lze snadno dotáhnout - stačí zatlačit obě poloviny proti sobě, nechat to třikrát cvaknout a cajk. Povolování packou je prima.
Pro Lukáše - musíš mít kalhoty, které mají symetrický pas a musíš je tak nosit. Pokud máš nějaké módní hadříky, kde je předek níž než zadek, tak s tím se to bude prát, to je logické.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#165 » sob 2. dub 2022, 22:47

CzechJoker :thumbup:
Konecne nekdo kdo mne pochopil bez zbytecnych kecu.
DEKUJU!!!.
Rifle mi do ted kupovala moje pani. Mustangi su velmi kvalitne rifle a rad sem je nosil aj nosim. Ale jak som psal kore opasok mi ich nicil, takze ostal v skrini.
Pouzival som klasicky "maksi opasok" ktory mi vyhovuje viac.
To ze si ho trocha viac pritiahnem k telu aby drzal zbran mi vobec nevadi. Je to 100x pohodlnejsie nez kore + civilne rifle (napr. Mustang)

V taktickych riflach je ten kore opasok znesitelny. Neni uplne mega pohodlny ale je znesitelny.
Ja som hubenour takze chapu ze ty co mate "briska" a faldiky ze vas to nema kam tlacit. Pre mna je tuhy a neprisposobivy

Nevyhadzuju ho, minimalne na strelnici si ho beru na kurzy take protoze tam si beru aj takticke nohavice. Ale v civilu si to akosi neumim predstavit nosit. Mozna casem zmenim nazor. Co vyhovuje jinemu nemusi vsem.

KORE je ale dobry v*jebanec pretoze neni mozne si skusit opasok bez toho aby sa dal vratit kedze se striha na prislusny obvod plus surovo zapichuju jehly ze spony.
Takze to maju dobre vymyslene. Dobre pre predajcov. Jinak si sem jisty ze hodne lidi by jim ho vratilo....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů