Tlumiče na zbraně

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#901 » stř 2. lis 2022, 10:10

Víc než reakce zůčastněných mě zaujalo srovnání několika pušek a úsťových zařízení přímo ve videu. I když to nebylo na profesionální úrovni, byl ten útlum z několika záběrů fakt znát. Ano, AseUltra tlumilo líp ty vysoké frekvence, ale jako nouzák, který je lehčí, levnější, zabere míň místa a nevypadá špatně je to zajímavý kousek.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#902 » stř 2. lis 2022, 12:48

Nedávno jsem tento kompík potkal na kurzu na Olešku, kde to měl kluk, co stál vedle mě, na krátkém AR a oproti klukům z videa mě to nijak nenadchlo.

Nejdřív jsem si myslel, že je to nějaký kompaktní tlumič a byl jsem překvapený, že oproti ostatním okolo mi jeho puška nepřipadá nijak slyšitelně tišší.

Každý máme uši jinak citlivé, ale párkrát už jsem na střelnici AR s tlumičem potkal, z nějakých i střílel a s tímhle kompíkem bych útlum vůbec nesrovnával.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#903 » stř 2. lis 2022, 13:19

Ale právě jsi potvrdil, že to aspoň něco tlumí. Kraťas sám o sobě dělá mnohem větší hluk, takže jestli s tím krámem na krátkém byl stejně hlasitý jak ostatní na dlouhých, tak to účel splnilo :)



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#904 » stř 2. lis 2022, 14:04

Tak ono od oka žádné AR na kurzu nemělo víc než 14,5” a většina lidí měla taky 10,5” - 11,5”. Nějakej objem to prase má, tak to asi něco utlumit v principu musí, ale jak říkám, tak oproti ostatním okolo moje uši nepoznaly rozdíl.

EDIT: Jen doplním, že jsem měl celou dobu na uších pasivní Peltory a fakt mě nenapadlo si je sundat, jestli poznám rozdíl bez nich :)



j.kuntos
Příspěvky: 68

Příspěvek#905 » ned 6. lis 2022, 03:23

Pořídil jsem si V-AR v 11,5" v .223, chtěl bych to provozovat s tlumičem, nemohu se rozhodnout mezi: Ase Utra DUAL556-S-BL Gen.2, Silent Steel Compact, B&T RBS QDM Compact. Nemáte někdo zkušenost, co bude lepší vybrat :) Díky za rady.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#906 » ned 6. lis 2022, 14:01

Tak zalezi jak na peněžence, tak na to co od toho chceš, klasika to je myslím ten RBS? bude mít lepší utlum ale za cenu zvýšeného tlaku do systému, kouření atd. Nízkotlaký má o něco nižší útlum ale zas nemusíš řešit negativa, tolik, každý puškový tlumič se brutálně hřeje, a rozhodně to není na vystříleni stovek nábojů v rychlejším sledu, dva zásobníky a o tlumič si uděláš solidní popálení, dáš tam kryt, v praxi při taktice asi nezbytnost ale zase udrtujes teplo v systému zbraně...takže bych začal tím na co to chci...reálné prostě tlumič snižuje životnost hlavně....

Jinak mám Dual, dlouhý, protože mám krátkou hlaveň. Na FB je pěkně srovnání se Steel Silent, za mě pokud bych neměl Dual jsi do SS, má nejnižší zpětný tlak na trhu, nepočítám BT kde nové budou za nesmysl, a můžu snadno měnit ráže , čistit. O SS uvažuji pro 300 AAC.

U toho SS udává výrobce i nižší zahřívání oproti klasické, také to je dle mě cenné...



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#907 » ned 6. lis 2022, 14:05

Jako zajímavost bych uvedl, že na YouTube se dá nalézt reklama US výrobce na kovový návlek na tlumič co má snižovat mirage a zároveň chladit. Jako zajímavost hezké v praxi asi mimo.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#908 » ned 6. lis 2022, 14:27

Habresto na FB nedávno psali, že budou porovnávat AU a SS, třeba to pomůže. Jinak RBS je "reduced back pressure", BT tak označuje svoje nízkotlaký tlumiče, akorát zkušenosti nejsou a porovnání už vůbec. Papírově je RBS QDM compact o něco lepší než Dual S - trochu lehčí (465 vs 520 g) a větší útlum (23 vs 20 dB).

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#909 » ned 6. lis 2022, 17:13

Když budou dva zdroje 20 dB najednou, tak dají dohromady 23 dB. Takže to je dost rozdíl.
Otázka je zda výrobci měří za identických podmínek aby byly výsledky porovnatelné.



j.kuntos
Příspěvky: 68

Příspěvek#910 » ned 6. lis 2022, 17:15

Díky za odpověďi, na video mrknu a čeknu HB. Peněženka nehraje roli, všechny uvedené jsou právě flow ale zkušenost nemám ani s jedným, tak zjištuji info, kterého nikde moc není od někoho, kdo již má. Nejvíce me láká BT, mám s nimi zkušenost s BT GHM9 SD a paráda ale asi se tu nenajde nikdo, kdo ho provozuje :)

Dle topguns mají být o vánocích, takže za chvilku.

Na blackout zkušenost mám, ASE UTRA SL8I-BL na BCM 9" a SD raptor natahovací páku a šlape parádně, nefouká do obličeje, subsonic je opravdu tichý a normální střelivo taky jede (dle výrobce ale tento tlumič je primárně pro subsonic, pro normální střelivo doporučuje DUAL a nebo SS, jak píšeš, tady si to chce ujasnit přeference). Ale čištění je fakt opruz, jak u všech obyč tlumičů.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#911 » úte 8. lis 2022, 10:00

Díky za typ. Taky mám AS v hledáčku. Jinak až budeš mít BT tak se podél o zkušenosti, co jsem našel vypadá hodně dobře a hlavně má být z inconelu a tím pádem bude životnost na několik hlavní.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#912 » úte 8. lis 2022, 19:09

Od čtvrtka máme akci walther+ase utra tedy lze porovnat ase utra a dáme na porovnání i silent steel. Do soboty - habresto. Na jedné zbrani půjde otestovat oba systémy aby si každý mohl porovnat který z tlumičů mu subjektivně připadá lepší.

Uživatelský avatar
ST33L
Příspěvky: 35

Příspěvek#913 » úte 8. lis 2022, 21:30

Ahoj, chtěl jsem se zeptat na případné zkušenosti ohledně tohoto, asi ne úplně obvyklého, úsťového zařízení.

https://www.gis-silencers.com/linearni- ... -g-i-s-hp/

Na YT vydával Honza Shooter video a zaujalo mě, že na to že to není tlumič, tak to (aspoň podle videa) má solidní útlum. Líbí se mi, že to může oproti tlumiči být pořád na zbrani, že se to da jednoduše rozebrat a vyčistit. Viděl to někdo reálně v praxi? Ve vláknu o tlumičích někdo psal, že subjektivně to tolik netlumí, ale že si nesundal pasivní sluchátka. Zajímá mě, jestli tam není nějaký háček. Uvažuji, že bych to zaměnil na 12,5" Antregu za tovární kompenzátor Vulcan. :)

Přesunuto, protože se to už déle řeší (zde) ve vláknu "Tlumiče na zbraně". Peggy



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#914 » stř 9. lis 2022, 12:48

Zdravím,
mám dotaz ohledně Vaších zkušeností s tlumiči. Koupil jsem na stribog A-TEC SMG. V návodu psali, že ho mám po střelbě sundat, jelikož vznikem kondenzátu se v tlumiči tvoří čpavek a ten asi poškozuje hlaveň?
Nevím, už se s tím někdo setkal? Sundáváte tlumič po střelbě? Díky

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#915 » stř 9. lis 2022, 13:22

KarelSmid : Jo, sundávám a dávám na teplo vyschnout.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů