Tlumiče na zbraně



pufik007
Příspěvky: 10

Příspěvek#856 » ned 5. čer 2022, 11:59

Do Peruna i DD to šlo dobře. Nebo spiš jsem nepociťoval nějaký odpor.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#857 » ned 12. čer 2022, 17:48

Nemáte někdo SL5i nebo SL7i, ráže .30 / 308Win? Potřeboval bych změřit výstupní otvor, s přesností na 0.1 mm. Díky.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#858 » ned 12. čer 2022, 22:34

SL8i pokud pomuze ma 8.7mm (.300 BLK strela prumer tesne na krckem nabojnice ma 7.7mm).

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 604

Příspěvek#859 » ned 12. čer 2022, 23:46

Asi ti to moc nepomůže, ale DUAL762-S-BL Short má 9,1 mm - zřejmě toleranční daň za rychloupínání BoreLock.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#860 » pon 13. čer 2022, 08:11

Obojí pomohlo, moc díky. Nenapadlo mě, že kvůli QD to může být větší.
Mám SL6i-BL (300BLK) a ten má 9,2 mm. Zajímá mě to protože jejich 300BLK tlumiče mají údajně větší průchod kvůli možný horší stabilitě těžších subsoniků, ale já střílím jen supersoniky a tak jsem uvažoval o užším, 7.62 tlumiči (SL5i-BL nebo SL7i-BL). Ten rozdíl 762 vs 300BLK při uchycení BoreLock je teda zanedbatelný a nestojí to za to. Díky!



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#861 » čtv 16. čer 2022, 09:08

Pořídil jsem AS Dual pro 223. Vzhledem k dostupnosti střelnic v mém okolí bych ho rád používal i s adaptérem na 22,.má s takovým použitím někdo zkušenost? Předpokládám po každé střelbe čištění v přípravku od schletek. Přeci jen mám ale obavu ze zanášení tlumiče olovem proto sháním zda nemá někdo s takovým použitím zkušenost.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#862 » čtv 16. čer 2022, 10:37

Proč by se ti měl tlumič zanášet olovem? :shock:



Haluziak
Příspěvky: 284

Příspěvek#863 » čtv 16. čer 2022, 10:58

blacknocturno, u malorážek běžná záležitost. Otěr plus možná i odpar olova a zanáší se překvapivě rychle.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#864 » čtv 16. čer 2022, 11:17

Jako že se ti střela otírá v tlumiči? :o O co by se ti tam otírala? No a ten odpar olova to asi u malorážky nebude stát ani za řeč. ;) U malorážky zanáší tlumič povýstřelové splodiny a to celkem dost, ale určitě ne olovo.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 604

Příspěvek#865 » čtv 16. čer 2022, 11:18

2 blacknocturno - protože když se u malorážek tlumič nečistí, může dopadnout i takto:
(A ten otěr ze střely, co vychází z hlavně i "odpar" olova tam fakt u 22 je docela znatelný! Takže se tlumič zanáší směsí spalin, oleje a olova).
Je vidět, že jsi nikdy z malorážky s tlumičem nestřílel (a nečistil) - to olovo v tom bordelu je (samozřejmě ne majoritně, ale je tam).

10-0372.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#866 » čtv 16. čer 2022, 11:43

No už toho mám ze svého G44 s tlumičem výstříleno celkem dost!Řádově tisíce ran. Tlumič pravidelně vyplachuju (jelikož mám nerozebiratelný tlumič) přípravkem od Ballistolu a ten mění barvu (do modra) jako indikátor rozpouštění usazeného olova případně mědi.No a jelikož z toho vytéká jen špína a to celkem dost ale bez změny barvy tak usuzuji že to co zanáší tlumič u malorážky je z 99,99% karbon. Možná že tam nějaké stopové množství olova bude ale to je vzhledem k poměru karbonu fakt marginální. Jinými slovy než ti to ucpe olovo tak ti to stokrát ucpe karbon.Takže tlumič je rozhodně potřeba čistit ale ne kvůli olovu. Ale je možné že s tím máš bohatší zkušenosti. ;)



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#867 » čtv 16. čer 2022, 12:54

Samozřejmě své tvrzení nemám vědecky podložené. Takže pokud má někdo chemický rozbor který říká že množství olova v usazeninách z tlumiče po střelbě z .22 je vyšší nežli marginální v porovnání s množstvím karbonu tak se rád nechám poučit.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 604

Příspěvek#868 » sob 18. čer 2022, 10:34

https://www.silencershop.com/blog/post/how-to-clean-my-silencer

Především doporučuji přečíst pečlivě tuto pasáž, cit:

Lead Fouling: Lead, on the other hand, directly involves the projectiles that travel through the firearm’s barrel. As the projectiles make their way through the rifled barrel, minute grooves in the barrel “peel” off small slivers of lead and dispense them throughout the silencer’s interior. Not often found on the flat surfaces of silencers, this silvery, rigid buildup typically accrues within nooks and crannies.


Jinak kdo střílí malorážkou trošku více, ví, že se dokonce i bez tlumiče umí udělat slušný kroužek olova na korunce hlavně...

Navíc já netvrdím, že se tlumič zanáší "především" či "majoritně" olovem, ale že to zanášení olovem prostě existuje a jak už jsem napsal, tlumič se u malorajdy zanáší směsí spalin, oleje a olova. A i když tam toho olova je minoritně, není to úplně zanedbatelné.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#869 » sob 18. čer 2022, 12:16

No a já tvrdím že to zanedbatelné je oproti karbonu a dalším součástem spalin. Nemůžeš srovnávat tlumič a hlaveň. V hlavni dochází k přímému kontaktu střely s vývrtem a tak tam samozřejmě dochází k otěru olova. V tlumiči k žádnému kontaktu nedochází takže tam se může usazovat maximálně nějaké odpařené olovo. Navíc v tlumiči se usazuje pouze část spalin po výstřelu. Zbytek vyletí tlumičem ven a další část se vrátí zpět do hlavně a dále do zbraně. Takže si myslím že toho olova tam budou hodně nízké jednotky procent jestli vůbec což je naprosto marginální množství. Tazatel měl obavu že se tlumič zanese olovem což se prostě nestane protože pokud se nebude čistit tak bude do té doby X krát zanesený karbonem.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#870 » sob 18. čer 2022, 12:56

Chci to prubnoit i s 22 jakou, mezitím jsem zjistil, že existuje munice.specialne navržena pro tlumič. Předpokládám že kdyz to po pořádně vyčistím, tak to bude OK.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti