Tlumiče na zbraně



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#736 » úte 4. led 2022, 19:40

Rozebrání je na 5s. Tam bych problém nehledal..



karloss
Příspěvky: 8

Příspěvek#737 » úte 4. led 2022, 20:41

C8AC7F8D-6026-4D39-B68C-D744143F9EA8.jpeg
Mám půl roku Wave Carbon a normálně ho rozebírám a poctivě čistím. Nevím, proč se všude píše, že je nerozebíratelný. Já osobně bych si na malorážku nerozebíratelný tlumič nikdy nekoupil. Mám i Ase Ultra, tak sem dám foto pro porovnání.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#738 » úte 4. led 2022, 20:44

Redsnake píše:Mam atec cmm6 na 10/22. Je to s nim velmi prijemne strileni i bez sluchatek, nejvic hluku vyprodukuje samonabijeci fce zbrane a dopad strely na cil pokud strilim neco kovoveho.
Za ty penize nemam duvod uvazovat o zmene a muzu vrele doporucit. Jako velkou vyhodu vidim ze je nejen rozebiratelny, ale i modularni, tzn na pistoli ho muzu zkratit.

Jo, dneska jsem to v krame zkousel, to zkracovani jde jedna basen. Otazka je, jak se tim zmeni utlum.
Jinak stran toho utlumu…tusis, kolik to je u .22LR v decibelech? Vsude se uvadi hodnota 22 (coz je oproti Wawe o pulku mene), ale to plati pro .17HMR.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#739 » úte 4. led 2022, 20:46

smates píše:Ja mam Wave Carbon a jsem s nim spokojen.Na kratky je to jak vystrel ze vzduchovky a na dlouhy takove placnuti.Cistit ale jde v ultrazvuku jarovou vodou,to karbonu nema jak ublizit a nemusim se crcat s rozebiranim.

A ten ultrazvuk to nenici? Vsude se pise, ze ultrazvuk ani nahodou…i na kramech to rikaji



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#740 » úte 4. led 2022, 20:50

karloss píše:
C8AC7F8D-6026-4D39-B68C-D744143F9EA8.jpeg
Mám půl roku Wave Carbon a normálně ho rozebírám a poctivě čistím. Nevím, proč se všude píše, že je nerozebíratelný. Já osobně bych si na malorážku nerozebíratelný tlumič nikdy nekoupil. Mám i Ase Ultra, tak sem dám foto pro porovnání.


A jak probiha u Wave rozborka, kdyz je podle vyrobce nerozebiratelny?

Jak jsi poresil to vyrobni cislo u Wave v mistech, kde se sroubuje na zavit hlavne?

Je super, ze mas oba - kdyz je porovnas, ktery bys bral, kdyby sis musel nechat jen jeden? Ktery ma lepsi utlum?



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#741 » úte 4. led 2022, 21:08

antonspelec píše:
Redsnake píše:Mam atec cmm6 na 10/22. Je to s nim velmi prijemne strileni i bez sluchatek, nejvic hluku vyprodukuje samonabijeci fce zbrane a dopad strely na cil pokud strilim neco kovoveho.
Za ty penize nemam duvod uvazovat o zmene a muzu vrele doporucit. Jako velkou vyhodu vidim ze je nejen rozebiratelny, ale i modularni, tzn na pistoli ho muzu zkratit.

Jo, dneska jsem to v krame zkousel, to zkracovani jde jedna basen. Otazka je, jak se tim zmeni utlum.
Jinak stran toho utlumu…tusis, kolik to je u .22LR v decibelech? Vsude se uvadi hodnota 22 (coz je oproti Wawe o pulku mene), ale to plati pro .17HMR.


To bohuzel nemam jak zmerit ani porovnat ale jsem spokojen, kouzli to usmev na tvari a za ty penize neni nad cim dlouho uvazovat.
V Praze muzu nabidnout pusku k vyzkouseni.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#742 » úte 4. led 2022, 21:23

antonspelec píše:
smates píše:Ja mam Wave Carbon a jsem s nim spokojen.Na kratky je to jak vystrel ze vzduchovky a na dlouhy takove placnuti.Cistit ale jde v ultrazvuku jarovou vodou,to karbonu nema jak ublizit a nemusim se crcat s rozebiranim.

A ten ultrazvuk to nenici? Vsude se pise, ze ultrazvuk ani nahodou…i na kramech to rikaji

Jak by to mel nicit,cistime s tim vse i jemne veci a plasty.Cistim s tim bryle,zbrane,nabojnice na prebijeni.Takze karbon a hlinik to urcite neposkodi.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#743 » úte 4. led 2022, 21:38

To ja netusim. Jen vychazim z toho, co doporucuje vyrobce a prodejci.

Jak casto to cistis, po kolika vystrelech?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#744 » úte 4. led 2022, 21:41

Redsnake píše:
antonspelec píše:
Redsnake píše:Mam atec cmm6 na 10/22. Je to s nim velmi prijemne strileni i bez sluchatek, nejvic hluku vyprodukuje samonabijeci fce zbrane a dopad strely na cil pokud strilim neco kovoveho.
Za ty penize nemam duvod uvazovat o zmene a muzu vrele doporucit. Jako velkou vyhodu vidim ze je nejen rozebiratelny, ale i modularni, tzn na pistoli ho muzu zkratit.

Jo, dneska jsem to v krame zkousel, to zkracovani jde jedna basen. Otazka je, jak se tim zmeni utlum.
Jinak stran toho utlumu…tusis, kolik to je u .22LR v decibelech? Vsude se uvadi hodnota 22 (coz je oproti Wawe o pulku mene), ale to plati pro .17HMR.


To bohuzel nemam jak zmerit ani porovnat ale jsem spokojen, kouzli to usmev na tvari a za ty penize neni nad cim dlouho uvazovat.
V Praze muzu nabidnout pusku k vyzkouseni.

Jasne, nebejt toho crcani s registraci, tak to neresim, ale takhle chci vybrat ten jeden nejlepsi, abych si usetril dalsi litani na cetnickou stanici.

Za nabidku diky, ale jelikoz to chci na pistoli, tak pro me zkouseni pusky nema moc smyslu.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#745 » stř 5. led 2022, 08:52

antonspelec: Nemluvíš celou dobu o koze (Wave Carbon) a já o voze (Wave)?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#746 » stř 5. led 2022, 17:38

Ono je to jedno, protoze pokud se nepletu, tak tam je jediny rozdil ve hmotnosti a lehce utlumu. Nerozebiratelne jsou oba, cili vevnitr to bude stejne…

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#747 » stř 5. led 2022, 17:47

No ale jak jsem psal, tak evidenční číslo je u Wave normálně pod nápisem s ráží atd. kdežto u Carbonu asi není na Carbonu, ale právě někde kde se ošoupe.
Rozebrat očividně jde. Což jsem tedy zkoušel a nešlo. Nezkoušel jsem ale na klíč dávát metrovou trubku a mlátit kladivem, nahřívat, ani nic podobného.



karloss
Příspěvky: 8

Příspěvek#748 » stř 5. led 2022, 22:41

antonspelec píše:
karloss píše:
C8AC7F8D-6026-4D39-B68C-D744143F9EA8.jpeg
Mám půl roku Wave Carbon a normálně ho rozebírám a poctivě čistím. Nevím, proč se všude píše, že je nerozebíratelný. Já osobně bych si na malorážku nerozebíratelný tlumič nikdy nekoupil. Mám i Ase Ultra, tak sem dám foto pro porovnání.


A jak probiha u Wave rozborka, kdyz je podle vyrobce nerozebiratelny?

Jak jsi poresil to vyrobni cislo u Wave v mistech, kde se sroubuje na zavit hlavne?

Je super, ze mas oba - kdyz je porovnas, ktery bys bral, kdyby sis musel nechat jen jeden? Ktery ma lepsi utlum?


Rozborka probíhá takto
https://youtu.be/b28BzxMwXlU
Ta rozborná matice má levý závit, tak pozor na to !
S výrobním číslem nemám žádný důvod cokoliv řešit. Po půl roce používání je netknuté a toho, že by bylo někdy nečitelné se fakt nebojím.
A-TEC mám na dlouhé malorážce a funguje perfektně. Tam ale díky nízkému úsťovému tlaku fungují dostatečně dobře všechny dostupné tlumiče.
Ase Ultra mám na pistoli a v originál provedení je útlum mizérie, což jsem ale věděl už před koupí, když jsem měl možnost si ho vyzkoušet. Má ale průměr 28mm, který přesně potřebuji proto, aby mi nezakrýval mířidla a je rozebíratelný, takže jsem ho koupil s tím, že si ho upravím tak, aby vyhovoval mým nárokům. Celý vnitřek tlumiče jsem vyrobil kompletně jiný a teď funguje naprosto dokonale.



karloss
Příspěvky: 8

Příspěvek#749 » stř 5. led 2022, 22:53

Ještě nějaké foto, jak to vypadá v kompletu :-)
Tikka T1x / A-TEC WAVE Carbon
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) karloss dne stř 5. led 2022, 23:22, celkem upraveno 1 x.



karloss
Příspěvky: 8

Příspěvek#750 » stř 5. led 2022, 23:10

G44/Ase Ultra
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů