Tlumiče na zbraně

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#751 » čtv 6. led 2022, 08:46

Carbon dobrý, ale u Wave dřív ohnu klíč než povolí. Nahřát nepomůže.
Můžu zkusit jinak uchytit a skákat na násadě na klíči, ale kdo ví co se stane.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#752 » čtv 6. led 2022, 20:33

Killing joke píše:No ale jak jsem psal, tak evidenční číslo je u Wave normálně pod nápisem s ráží atd. kdežto u Carbonu asi není na Carbonu, ale právě někde kde se ošoupe.
Rozebrat očividně jde. Což jsem tedy zkoušel a nešlo. Nezkoušel jsem ale na klíč dávát metrovou trubku a mlátit kladivem, nahřívat, ani nic podobného.

Jo, to mas vlastne pravdu-v umisteni toho vyrobniho cisla se Wave a Wave Carbon taky odlisuji.
Cozpak o to, rozebrat…ale aby to pak clovek slozil zpatky tak, aby to fungovalo.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#753 » čtv 6. led 2022, 20:50

karloss píše:
antonspelec píše:
karloss píše:
C8AC7F8D-6026-4D39-B68C-D744143F9EA8.jpeg
Mám půl roku Wave Carbon a normálně ho rozebírám a poctivě čistím. Nevím, proč se všude píše, že je nerozebíratelný. Já osobně bych si na malorážku nerozebíratelný tlumič nikdy nekoupil. Mám i Ase Ultra, tak sem dám foto pro porovnání.


A jak probiha u Wave rozborka, kdyz je podle vyrobce nerozebiratelny?

Jak jsi poresil to vyrobni cislo u Wave v mistech, kde se sroubuje na zavit hlavne?

Je super, ze mas oba - kdyz je porovnas, ktery bys bral, kdyby sis musel nechat jen jeden? Ktery ma lepsi utlum?


Rozborka probíhá takto
https://youtu.be/b28BzxMwXlU
Ta rozborná matice má levý závit, tak pozor na to !
S výrobním číslem nemám žádný důvod cokoliv řešit. Po půl roce používání je netknuté a toho, že by bylo někdy nečitelné se fakt nebojím.
A-TEC mám na dlouhé malorážce a funguje perfektně. Tam ale díky nízkému úsťovému tlaku fungují dostatečně dobře všechny dostupné tlumiče.
Ase Ultra mám na pistoli a v originál provedení je útlum mizérie, což jsem ale věděl už před koupí, když jsem měl možnost si ho vyzkoušet. Má ale průměr 28mm, který přesně potřebuji proto, aby mi nezakrýval mířidla a je rozebíratelný, takže jsem ho koupil s tím, že si ho upravím tak, aby vyhovoval mým nárokům. Celý vnitřek tlumiče jsem vyrobil kompletně jiný a teď funguje naprosto dokonale.

Super video, dik za nej!
Jeste by me zajimalo jak a cin jsi povolil ten zavit, aby to slo takhle hezky snadno povolit rukou ;)?

A ten A-Tec jsi zkousel i na te kratke? Jako jestli mas moznost srovnat, jak tlumi s kratkou hlavni, taky oproti tomu upravenemu Ase Ultra.

Fotky taky pekny!



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#754 » čtv 6. led 2022, 21:56

Dotaz technika. Proč je tam levý závit? U byciklu to chápu, ale u tlumiče?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#755 » pát 7. led 2022, 05:26

Nabizeji se dve hypotezy.

1) aby do toho moc lidi nelezlo. Vetsina zkusi, nejde to, tak to necha. Max to urve a koupi si novej.

2) prodava se na severni polokouli a tak aby se diky Coriolosovi utahoval. :) (treba dodavky na jih maji pravej)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#756 » pát 7. led 2022, 07:57

Tak mě ještě napadlo:
3) povolovala by to rotace projektilu nebo plynů.

Teda za předpokladu, že je u všech hlavní vývrt stejným směrem.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#757 » pát 7. led 2022, 08:58

Není to prostě jenom opačný závit než je na hlavni?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#758 » pát 7. led 2022, 10:06

To by melo smysl u takovych, ktere maji to sroubovaci vicko u hlavne. Ale AU ho má na druhy strane, tj. to nema vyznam z hlediska dotahovani. Navic ty vetsi pak maji nejaký systemy zamykání ( Bore lock atd.) a tam uz se moc neutahuje, tj by to stejne nemelo smysl.



karloss
Příspěvky: 8

Příspěvek#759 » pát 7. led 2022, 19:09




karloss
Příspěvky: 8

Příspěvek#760 » pát 7. led 2022, 19:32

antonspelec píše:Super video, dik za nej!
Jeste by me zajimalo jak a cin jsi povolil ten zavit, aby to slo takhle hezky snadno povolit rukou ;)?

A ten A-Tec jsi zkousel i na te kratke? Jako jestli mas moznost srovnat, jak tlumi s kratkou hlavni, taky oproti tomu upravenemu Ase Ultra.

Fotky taky pekny!


Když jsem A-Tec kupoval, tak jsem si vybíral ze třech kusů a všechny jsem v pohodě povolil pouze za pomoci kožené rukavice, abych mohl pořádně zabrat a neodřel si prsty. Ale kdo neví, že má ta matka levý závit, tak mu žádná rukavice nepomůže :-)
Jo a žádné lepidlo tam nebylo ;-)
Aktuálně mám se závitem dvě krátké a jednu dlouhou maloràžku, ale na každé mám jiný závit, takže ten A-Tec teď zrovna na krátké porovnat nemohu. Vím ale na 100% to, že na trhu není dostupný žádný sériově vyráběný tlumič, který by se mohl rovnat tomu mnou upravenému :-)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#761 » sob 8. led 2022, 09:23

A je ta úprava tajná?
Carbon tedy asi rozebrat není problém.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#762 » sob 8. led 2022, 10:10

Někde na webu jsem narazil na gel pro tlumiče, ale byla to jenom zmínka a nebylo to nijak vysvětlené. Představuju si to jako nějakou vazelínu, kterou se to vevnitř vymatlá a ono to lépe tlumí. Nebo to má naopak usnadnit čištění spalin, které se nepřipečou na kov, ale zůstanou v mastné vrstvě? Znáte to někdo?



karloss
Příspěvky: 8

Příspěvek#763 » sob 8. led 2022, 10:21

Killing joke píše:A je ta úprava tajná?


Je to mé know-how a to se neprozrazuje :-)



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#764 » ned 9. led 2022, 12:24

Navleky: mate niekto prakticke skusenosti s navlekmi na tlmice? Rady na konkretne znacky, kde kupit, alebo ci to ma zmysel.

dovod: po zahriati mam rozptyl z pol zasobniku z AR na 50m 15-20cm, terc sa teplym vzduchom z tlmicom tak vlni, ze je problem s mierenim/identifikaciou ciela

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#765 » ned 9. led 2022, 13:08

Mam Cole-tac. Stoji teda raketu no :(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů