Tlumiče na zbraně



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#766 » ned 9. led 2022, 15:54

ten gel se musí aplikovat dovnitř, ideálně pokud jde tlumič rozebrat na každou vložku, usí se to ale vychytat na trubce je docela dost videí, podle všeho to docela funguje. Idea je tokoá že to lépe chladí horké plyny. Výdž jedné dávky gelu má být nějakých 10-15 výstřelů.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#767 » ned 9. led 2022, 15:55

CzechJoker píše:Někde na webu jsem narazil na gel pro tlumiče...


Ano gel zlepšuje tlumení zejména díky rychlejšímu ochlazování a taky i samotnou svou hmotou. Funguje i voda, akorát rychle vyteče :D Podle článků co jsem četl by to mělo zlepšít tlumení o 5-10 decibelů.



jka
Příspěvky: 56

Příspěvek#768 » ned 9. led 2022, 20:45

Někdo se tu ptal na zkušenosti s MP5 a tlumičem. Konečně jsem se dostal na střelnici, zbraň je POF, tlumič A-TEC SMG.

Koupil jsem dvě krabičky S&B subsoniků (140grs a 150grs), obojí komolý kužel.
Útlum subjektivně parádní, změřit nemám jak.

Ale tak v půlce případů zbraň po výstřelu nedovře (failure to feed?). Když jsem koukal na náboj, tak byla střela na hraně okousaná. Předpokládám, že se subsonickým ogiválem by problém nebyl, ale to budu muset ještě ověřit. Každopádně vystřelenou nábojnici vyhodil v pohodě, takže to přičítám jen tvaru střely.

Máte s tím někdo podobnou zkušenost, nebo je na mojí zbrani něco špatně?



jka
Příspěvky: 56

Příspěvek#769 » ned 9. led 2022, 22:39

A ještě bych potřeboval radu k čištění tlumiče. Nevíte někdo, kolik násilí by mělo být potřeba k rozebrání A-TEC SMG (https://www.a-tec.no/silencers/a-tec-pro-silencers/a-tec-smg)?
Koukal jsem na https://www.youtube.com/watch?v=tD41nI8JPds a čekal bych, že ten můj půjde úplně stejně ručně rozložit na jednotlivé moduly, ale nejde mi to. Máte ho někdo? Je tam nějaká zrada, nebo je nutná jen větší síla?



ludek26
Příspěvky: 64

Příspěvek#770 » pon 10. led 2022, 19:10

Ahoj, normálně jde rozšroubovat po jednotlivých segmentech. Je tam za závitem gumový o-kroužek.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#771 » stř 12. led 2022, 15:02

Dnešních zkouška tlumiče na SW MP15-22.
Střelivo SB club. Rychlost je dle výrobce podzvuková, útlum řekl bych 0. Přidám video.

To co jsem zjistil doma, mě nepotěšilo.
1. Tlumič nešel ani rozebrat, jak byl zalepený (100 výstřelů)
2. Takhle špinavou zbraň jsem nikdy neměl ani po X stovkách výstřelů. Vypadá to, jak by si s puškou hrála malá na pískovišti.

Aktuálně máčím tlumič a nejraději bych ho vyhodil...
Čím to? Střelivo? Vlastnost? Více fotek a video večer, až bude čas. Zatím tlumič po 100 ranách SB Club:
20220112_145440.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#772 » stř 12. led 2022, 15:31

1. Útlm, máš samonabíječku, tam víc mlátí závěr než je hluk výstřelu .22LR podle mě.
2. Tlumič funguje jako prodloužení hlavně = střela nabere další rychlost - pokud to neproženeš hradlama nebudeš vědět jestli je sub nebo supersonická.
3. Zbraně s tlumičem se mnohem víc špiní, druh použitého prachu ve střelivě na to má určitě vliv. A neplášťované olovo u .22LR taky.

Já se k tomu ještě nedostal, ale jsem zvědavý jak to ASE Utra eco bude fungovat na mé klice, vesměs se to chválí jako povedený tlumič.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#773 » stř 12. led 2022, 16:34

Není sucho a je zima, tj rychlost vzduchu je méně než 330 m/s.
Club má mít 325, ale kdo ví jak to je. Zvukový projev SB 22 LR subsonic s tabulkovými 310m/s byl o něčem jiném. I bez tlumiče.

Zkusil bych být tebou nějaký ten subsonic.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#774 » stř 12. led 2022, 16:37

Zkusím za tepla, a jiné střelivo. Zvukový projev přežiju. V budoucnu měl tlumič sloužit na pistoli, hlavně pro dcerku.

Co ale ten bordel? To je normální? Pokud ano, tak radši bez, než tohle...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#775 » stř 12. led 2022, 16:45

No, tlumič rozhodně nefunguje jako prodloužení hlavně, kterým by střela nabrala další rychlost, proboha. Pokud tlumič ovlivní úsťovou rychlost střely, tak jen tím, že usměrní tok plynů a ten střelu tak neovlivní když opouští hlaveň.
A když, tak jsou to i u výkonných zbraní nízké jednotky m/s. Rozhodně to není něco jako z 300 m/s na 330 m/s. Tady má rozhodně větší vliv délka hlavně.

Clubky z 16,5" "jedou" většinou nadzvuk, 325 m/s mají z balistické hlavně, což je u SB myslím 6"-10".

Ano, bordel v tlumiči je u .22 LR normální.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#776 » stř 12. led 2022, 17:30

SB na stránkách uvádí rychlosti i délku hlavně. Pro Clubky uvádějí těch 325m/s ze 700mm hlavně, ale evidentně v zimě stačí pro nadzvuk i 419mm, co má MP15-22.

Každopádně jak koukám na fotku od Chozeho, tak si asi na tlumič na rajdu nechám zajít chuť. Tohle bych čistit nechtěl.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#777 » stř 12. led 2022, 17:37

Petzold tak já nevím, uvádí to přímo Gemtech https://www.gemtech.com/silencers-do-more "A suppressor will typically increase the muzzle velocity of ammunition and maintain if not improve shot group."
Uváděli to v nějakém porovnání dvou identických zbraní (a střeliva) od DTA myslím, kdy s tou bez tlumiče už nebyli schopni trefit cíl na nějaké nesmyslné vzdálenosti, kdežto s tou utlumenou jo ... Pravdou je že když dáš na 16" hlaveň a 10" tlumič tak to nebude jako 26" hlaveň ale něco rychlosti ta střela ještě nabere :)

LDK ale ono záleží na použití. Na mé záškodnické CZ455 16" hlaveň by měl (vysoce teoreticky) fungovat - cvaknutí úderníku - zvuk zásahu cíle. Bohužel jak jsem psal, ještě jsem se nedostal k vyzkoušení.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#778 » stř 12. led 2022, 17:48

Tak kupte Wave a je to. Ten rozebrat neumím :D



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#779 » stř 12. led 2022, 17:50

No, rozhodně bych nechtěl vidět nerozebíratelný po 1tis :D
Takový ty řeči, že vystříknu WDčkem, tomu už nevěřím...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#780 » stř 12. led 2022, 21:02

Dnes test AU ECO RImfire .22 . Na strelnici tak -4oC, dal som len 50 ran narychlo lebo nebolo casu.
Ruger Charger - 10" hlaven.
Strelivo CCI Standard Velocity.
50:50 to bol nadzvukove vs. podzvukove - proste rychlost na hrane. Utlm bol ale cakal by som od toho viacej, na to ako to vychvaluju. Strielal som kedysi davno z 10/22 s tlmicom v Nemecku - bola to o dost hrubsia zalezitost a tam bolo skutocne pocut len cvakanie zaveru. Ako - kupu nelutujem ale myslim ze sa da spravit o dost efektivnejsi tlmic na .22 nez toto. Skusim zohnat nejake strelivo co z tej 10" hlavne bude podzvukove.
EDIT: Inak myslim ze Haluziak ma pravdu, pretoze co som z toho strielal pred tyzdnom, tak tych "podzvukovych" ran co mi z toho liezli bez pouzitia tlmica bolo viacej nez s tlmicom - proste aj ta kontrolovana expanzia plynov asi tu strelu o cosi este urychli. Ale to je subjektivne vnimanie, mozem podlozit hradlami ked bude teplejsie.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů