Tlumiče na zbraně



Chlup
Příspěvky: 13

Příspěvek#1036 » ned 7. led 2024, 23:37

Neplánuju. Dal jsem tam tlumič od Acheronu. Sice to trochu fouká ze všech děr co ta zbraň má, ale směrem ke střelci to vlastně moc nejde a není to nijak extra obtěžující. A ten tlumič funguje fantasticky. Ale samozřejmě je to subjektivní zhodnocení situaci.



kenjyroo
Příspěvky: 10

Příspěvek#1037 » sob 13. led 2024, 07:33

izerS18 píše:Bohužel na jen cestě, takže ještě bez reálných zkušenosti



A kdy ti má cca dorazit Izere? Díky.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#1038 » sob 13. led 2024, 10:54

Nemá někdo možnost porovnat Silent Steel micro a Antreg micro?



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1039 » sob 13. led 2024, 11:08

Mel bych ho snad mít konec ledna, začátek února;-)



kenjyroo
Příspěvky: 10

Příspěvek#1040 » stř 24. led 2024, 11:59

Tak se poštěstilo a Micro VLC od Antregu už je doma, těším se, až vyzkouším. Kámoš mi na to bude šít z multicamu a nejspíš z nějaké svářečské látky potah a kapsu na přenos. Tož jsem zvědavej.



Wellom
Příspěvky: 2

Příspěvek#1041 » pon 19. úno 2024, 18:43

kenjyroo píše:Tak se poštěstilo a Micro VLC od Antregu už je doma, těším se, až vyzkouším. Kámoš mi na to bude šít z multicamu a nejspíš z nějaké svářečské látky potah a kapsu na přenos. Tož jsem zvědavej.


Už se podařilo vyzkoušet? Taky jsem zvědavý :D
Zatím jsem našel jen krátkou ukázku, ale nikoho s reálnou uživatelskou zkušeností.

https://youtube.com/shorts/i1LASlNo_Iw? ... 1vDimaW5zf

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#1042 » ned 10. bře 2024, 21:45

Omlouvám se za blbý dotaz, ale když mám "pistolový" 9L tlumič a hodím ho na karabinu (se stejným závitem samozřejmě), bude vše v pořádku? Zkoušeli jste někdo? Logika věci je, že bude možná víc "plivat" dozadu nebo špinit, ale nezničím ho (při subsonic střelivu), ne? Jasně, naopak by to možná nepřebíjelo, ale tohle by IMO mělo být v pohodě (a pokud ne, tak děkuji za vyvedení z omylu).

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1155

Příspěvek#1043 » ned 10. bře 2024, 21:59

No - na tlmici pre pistol mas "Nielsen Device" (koli pohybu hlavne - typicky Browningovo uzamknutie) ... takze sa doporucuje bud od vyrobcu zohnat kus na zablokovanie alebo si vyrobit vlastny. Google, nech si ho neposkodis.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#1044 » ned 10. bře 2024, 22:57

Pak tedy opacny dotaz. Kdyz by byl na pistoli typu Browning (treba CZ P-07) nasroubovan lehky hlinikovy tlumic - ovsem bez toho Nielsen boosteru, mohlo by to fungovat ?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1155

Příspěvek#1045 » ned 10. bře 2024, 23:17

Nie som puskar, takze IMHO zavisi od streliva. Ten booster je tam koli tomu aby "pomohol" zbrani vykonat normalny cyklus (zaklz+poklesnutie u Browninga spojene s odomknutim, vyhodenie, prebitie). Vaha tlmica samozrejme brzdi a ovplyvnuje priebeh cyklu - takze pocitam ze pri beznom strelive (ok, je mozne, ze si naladis na konkretny tlmic prebijane strelivo, co je este v norme a zbran bude cyklovat) bude dochadzat k zasekom.
EDIT: preklepy, pokrocila hodina :mrgreen:



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#1046 » pon 11. bře 2024, 08:28

Lehký hliníkový tlumič je co? Kdo to vyrábí pro pistole? To je tak na malorážku.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#1047 » pon 11. bře 2024, 08:58

@Střelec

B+T vyrábí pistolové tlumiče řady Impuls IIA a ty jsou ze slitiny leteckého hliníku vč. přepážek. Upínací mechanismus s pístem a pružinou jsou ocelové. U pistolí, kde se hlaveň uzamyká vykývnutím potřebuješ co nejlehčí tlumič, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení pistole a k minimalizaci klopného momentu setrvačných sil hmotného tělesa, což je tlumič (aby ti moc nerozhazoval záměrnou).



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#1048 » pon 11. bře 2024, 18:40

Teď se mi to nedaří dohledat, ale pár týdnů zpátky jsem u nějakého známého youtubera viděl recenzi na kompaktní ultralight tlumič bez boosteru. Fungoval zcela bez závad a vypadalo ta nový trend.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1049 » čtv 25. dub 2024, 13:19

Zdravím, máte někdo zkušenosti s čištěním tlumiče v ultrazvukové čističce?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host