Tlumiče na zbraně



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#646 » sob 3. črc 2021, 22:33

To by ale snad mělo být v návodu, jakým momentem dotáhnout, ne?



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#647 » sob 3. črc 2021, 22:48

sokar píše:


Takže z toho plyne nekupovat a hledat jinde. Chtěl jsem na AR upínání na flash hider. Díky.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#648 » ned 4. črc 2021, 07:54

Nic takovýho tam není, protože ta aretace se provádí dotažením rukou. Není k tomu nástroj a není to jak měřit. Musí se to prostě dorvat a kontrolovat . Kdo to dotáhne málo ten tlumič prostě u ústí poškodí. :(



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#649 » ned 4. črc 2021, 09:04

Takže celkem zásadní konstrukční chyba.



nforcer
Příspěvky: 10

Příspěvek#650 » ned 4. črc 2021, 13:12

Dobry den, to zajimava informace k tem A-tec tlumicum. Nemate nejake blizsi podrobnosti k probihajicim reklamacim, popr. odkaz na soc. site tech postizenych ? Pocitam, ze se se svymi zavadami nekde pochlubili. Dekuji !



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#651 » ned 4. črc 2021, 17:26

To se nereklamuje. Není jak. To nejde hodit na výrobce. Tlumič se prostě povolil nedostatečným dotažením a na ústí se udělala větší díra. Systém funguje když se to dorve, ale já tomu už prostě tolik nevěřím potom co jsem viděl. Foto si vyžádám od zákazníka a zkusím postnout.



nforcer
Příspěvky: 10

Příspěvek#652 » ned 4. črc 2021, 18:11

Dekuji za odpoved !
Spise nez reklamaci nekvalitniho vyrobku jsem mel asi otazku radeji smerovat k tomu jak probiha komunikace s prodejcem - tlumice jsou slozeny z nerozebiratelnych modulu, aby se poskozena cast dala jednoduseji opravit/vymenit u vyrobce. Takze oprava by mela probehnout bez problemu, samozrejme v pripade neuznane reklamace na naklady kupujiciho.

A pokud budou ti zakaznici ochotni k veci cokoliv blizsiho uvest, budu rad. Docela by me a me kolegy/kamarady zajimalo, k cemu mohlo dojit. Jestli opravdu nemohlo jit o zavadu vyrobku.
Protoze ja se svym A-Flow a dva kamaradi s 40-3kama mame spise opacny "problem".
Kdyz tlumice nasroubujeme na flash-hider a dotahneme /dle meho soudu/tak akorat, zadne rvani silou, tak po nekolika vystrelech a zahrati tlumice nejde ani jeden z nich odsroubovat. Proste dokud jej opravdu silou neukroutim v rukavicich, nebo nenecham alespon trochu vychladnout tak se ani nehne ...

Jeste jednou diky a hezky vecer.



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#653 » ned 4. črc 2021, 19:41

Tak ono je logické, že když se tlumič-kov a hlaveň-kov zahřeje, tak se roztáhne. Po vychladnutí by to mělo jít sundat bez problémů.



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#654 » ned 4. črc 2021, 22:39

Za mě považuji systém BoreLock od AceUtra (který mám pro Dual556) výrazně lépe řešený, než systém A-Lock od A-Tec. I to byl jeden z důvodů mé volby. Tam není jak by se tlumič povolil. Jinak se všeobecně doporučuje po pár výstřelech zkontrolovat dotažení tlumiče. Co mám A-Tec SMG na AR9 přímo na závit, tak podmazávám Molykote 1000, která je dle výrobce do 650°, což by mělo teplotně stačit a zatím nebyl ani náznak, že by se měl kousnout. Po dostřílení a vychladnutí na teplotu, kdy se dá na něj šáhnout, bez problémů ho odšroubuji.



nforcer
Příspěvky: 10

Příspěvek#655 » pon 5. črc 2021, 07:21

Střelec píše:Tak ono je logické, že když se tlumič-kov a hlaveň-kov zahřeje, tak se roztáhne. Po vychladnutí by to mělo jít sundat bez problémů.

Presne, proto pouze zavada konkretniho kusu, nebo ruce uzivatele mohou stat za temi poskozenymi tlumici, nikoliv system samotny ...



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#656 » pon 5. črc 2021, 11:17

Vyrobce musi vedet ze je to funkcni jinak by to nenabizel. Nicmene uzivatelske chyby by mely byt eliminovany konstrukci. Foto tlumic po 20 rds cca poskozen na usti. Dle zakaznika dotahl a povolil se. Hlaseno nekolikrat na systemu a lock i a flow.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#657 » pon 5. črc 2021, 13:09

To je originál barva? Proarms jim teď dělá na Fb reklamu a vše šedé, toto vypadá žluté. Nicméně fakt to potom důvěru nevzbuzuje.
Byl by nějaký tip na lepší tlumič stejné konstrukce na AR, který je u nás dostupný?



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#658 » pon 5. črc 2021, 13:30

Jak to vypadá s Antregem? Nějaký vývoj?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#659 » pon 5. črc 2021, 18:18

Barvu si dělal borec sám. Tlumič od Antregu - v září..... :evil: :roll: :(



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#660 » pon 12. črc 2021, 22:36

Chlapi, jen rychlý dotaz pro ty, co již byli registrovat tlumič přes formulář Ohlášení o nabytí vlastnictví C-I.
Vyplňovali jste i kolonky Údaje o zbrani - hlavní části zbraně?
Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů