Tlumiče na zbraně



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#871 » sob 18. čer 2022, 14:25

No já zkoušel nějaký spešl náboje od federalu pro tlumiče. Subjektivně fungují stejně jako Clubky z Vlašimi co se útlumu nebo špinění týká jediný mnou pozorovaný rozdíl byl že stály dvakrát tolik.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#872 » ned 19. čer 2022, 09:20

blacknocturno píše:...V tlumiči k žádnému kontaktu nedochází takže tam se může usazovat maximálně nějaké odpařené olovo...

Umíš anglicky? Četl jsi ten článek, co jsem postoval a viděl ty fotky? Ten otěr, co jde za střelou, z hlavně ven, se prostě v tlumiči usazuje a navíc na specifických místech (jak už se i píše v článku). To usazování na specifických místech je dáno m.j. měrnou hmotností olova a dynamikou jeho pohybu v tlumiči.

Jak "malé" je množství olova, co jde za střelou + roztavený "odpar", o tom by mohli vykládat třeba i střelci z revolverů, co přebíjí a střílejí čisté neplášťované olovo. A jak to olovo dokáže občas zasvinit čelo válce i začátek hlavně a bez čištění prakticky ucpat celou mezeru mezi hlavní a čelem válce až tak, že válcem nejde pomalu pootočit a zbraň je nestřelbyschopná...

Prostě tlumič na malorážku je třeba pravidelně čistit. Od veškerého bordelu, tedy od spalin, oleje i olova.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#873 » ned 19. čer 2022, 12:26

Já ti to nevyvracím jen říkám že olovo je tam zastoupeno tak malou měrou že je to oproti ostatním nečistotám které se v tlumiči usazují naprosto marginální. Nic víc nic míň.

Uživatelský avatar
EmielRegis89
Příspěvky: 40

Příspěvek#874 » pon 12. zář 2022, 13:34

Nechce se mi zakládat nové téma, zkusím tedy přidat sem. Chtěl bych pořídit opakovačku. Jsem rozhodnutý (zatím pro Ruger American Rifle Ranch - závit 5/8"-24) v 300 AAC. Samozřejmě by se mi líbila např. Delta 5 Pro v 6,5 Creedmore apod., ale v okolí nemám dlouhou střelnici a pušku tak naplno nevyužiji. Zajímá mě, zda někdo výše zmíněnou pušku má a který tlumič používá - předpokládám právě kvůli ráži použití pouze s tlumičem. Díky



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#875 » pát 23. zář 2022, 13:52

Zde bych se k dotazu připojil, dělá někdo k 300ce převlečený tlumič s velkým objemem? Něco jako dělá BT u svých sniperek v 300?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#876 » úte 27. zář 2022, 16:42

Jen k tématu 22 vs tlumič 223 bylo mi řečeno že u Dualu ztratím tímto použitím záruku...takže jsem tuto myšlenku opustil...chemické čističe evidentně na 22 nestačí...



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#877 » úte 27. zář 2022, 18:18

ruger ranch v 300AAC je alespoň u mě nejvíc reklamovaná zbraň, protože měla problémy s vývrtem a nastřílet s tím přesně byl problém. Tu volbu bych si ještě rozmyslel a zbraň případně prohlédl i boroscopem zda je vývrt ok. Tlumič na 300 AAC se dává třeba ten na 308Win, nebo 7,62x39 prostě jakýkoliv n průměr 30. Ase utra má vlastní tlumič přímo na tu ráži, a- tec se tam dává H2 mega třeba. Silent steel 7,62 long. Podle požadavku na útlum.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#878 » čtv 6. říj 2022, 06:57

ahoj, jaký doporučujete tlumič na opakovací kulovnici se závitem 5/8"-24 v .308W (ruger american hunter).
Pls jen co se dá v dnešní době v CZ koupit a je skladem. díky



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#879 » čtv 13. říj 2022, 21:45

Jaké používáte tlumiče na 300aac v semi?



Aja
Příspěvky: 5

Příspěvek#880 » pát 14. říj 2022, 12:56

Dobrý den,
rád bych vás požádal o radu ohledně výběru tlumiče na CZ BREN 2 Ms - 5,56x45 11". Doposud jsem ho provozoval s úsťovou brzdou JB01 (.223 Rem, 1/2x28"). Se střelbou s touto úsťovou brzdou jsem byl velice spokojen (lidi kolem mne na palebné čáře již spokojeni nebyli). Proto jsem si vybral tlumič Ase Utra DUAL556-S-BL Gen.2, jenž je možné nasadit na úsťovou brzdu Ase Utra BoreLock ( https://eshop.bestpatron.eu/ustova-brzd ... 56-1-2x28/). Bohužel (bohudík) jsem byl při objednávce upozorněn, že na tuto brzdu lze nasadit pouze dlouhá varianta tlumiče a pro krátkou variantu tlumiče lze využít pouze tlumič výšlehu. Moje otázka tedy zní, doporučili byste raději variantu krátký tlumič + flash hidder, nebo dlouhý + úsťová brzda. Zbraň bude provozována často bez tlumiče ( bod pro brzdu) a dočetl jsem se, že brzda zvyšuje životnost tlumiče, ale jsem drobnější postavy a nechci mít zbytečnou zátěž v přední části hlavně (bod pro krátký tlumič). Jsem si vědom, že utlumení .223 je jen kosmetické a nedá se srovnávat s utlumením těžších střel jako je .300. P.S. Má někdo zkušenosti jaký vliv na utlumení záblesku a zpětné proudění plynů má délka (krátký / dlouhý) tohoto konkrétního tlumiče (https://eshop.bestpatron.eu/tlumic-hluk ... -cerakote/) ? Mockrát děkuji za jakékoli rady.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#881 » pát 14. říj 2022, 13:19

Béďa píše:Jaké používáte tlumiče na 300aac v semi?


Ase Utra SL8i-BL s jejich borelock hiper flash hiderem.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#882 » pát 14. říj 2022, 19:12

Béďa píše:Jaké používáte tlumiče na 300aac v semi?


AU SL6i-BL

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#883 » pát 14. říj 2022, 19:41

Aja: výrobce uvádí brzdu jako jednu z možností uchycení krátkého, to by asi chtělo ověřit. Nicméně, podle specifikací jsou hmotnosti 520 g a 545 g - takže rozdíl by měl být nepostřehnutelný. Tlumení rozhodně není kosmetické, nějakých 20 dB je hodně, i když to tak třeba člověk nevnímá.
Měl jsem krátký (GEN 1) na 16" a tam už je +0.5kg vpředu hodně znát, jsem slabý operátor středního věku :lol:

Bren 2 mě moc láká, ale dokud se nevyřeší možnost komfortního použití klasického tlumiče (lehčí a líp tlumící než flow-through) upraveným regulátorem, nechávám to bejt.



Aja
Příspěvky: 5

Příspěvek#884 » sob 15. říj 2022, 11:32

morho píše:Aja: výrobce uvádí brzdu jako jednu z možností uchycení krátkého, to by asi chtělo ověřit. Nicméně, podle specifikací jsou hmotnosti 520 g a 545 g - takže rozdíl by měl být nepostřehnutelný. Tlumení rozhodně není kosmetické, nějakých 20 dB je hodně, i když to tak třeba člověk nevnímá.
Měl jsem krátký (GEN 1) na 16" a tam už je +0.5kg vpředu hodně znát, jsem slabý operátor středního věku :lol:

Bren 2 mě moc láká, ale dokud se nevyřeší možnost komfortního použití klasického tlumiče (lehčí a líp tlumící než flow-through) upraveným regulátorem, nechávám to bejt.


Už jsem si to vyhledal na stránkách výrobce kde mají stejně jako prodejce uvedenou i variantu krátkého, že je kompatibilní s úsťovou brzdou. Takže předpokládám, že to prodejce asi popletl a do telefonu mi řekl omylem, že to není kompatibilní. Pro jistotu jsem ho kontaktoval písemně pomocí formuláře co má prodejce na stránkách produktu. BTW vy preferujete tlumič, který není "flow-through" kvůli váze a ceně, nebo má i jiné výhody? Já měl za to (na základě mého hledání na internetu, zkušenosti nemám), že flow-through je ve všech ohledech lepší, protože moc neovlivňuje chod mechanismu zbraně (nejsou třeba úpravy) a nevrací spaliny zpátky do obličeje střelce.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#885 » sob 15. říj 2022, 16:42

Aja: Pokud člověk nemá pušku s regulátorem s polohou pro tlumič nebo stavitelný gas block, tak je flow-through vhodná volba, z důvodů, které zmiňujete. Ale mají horší útlum a jsou těžší (v poměru k útlumu), přinejmenším ty, který jsou nás dostupný. Takže se podle mě nedá říct, že jsou ve všech ohledech lepší.

Jinak, B&T letos uvedl řadu RBS (reduced back pressure), tam vypadá docela dobře RBS QDM (550 g a 30 dB resp. 464 g a 23 dB verze Compact). Top Guns je mají v nabídce a psali, že očekávají dodávku před vánocema, tak možná... ale původně už měla přijít někdy v září, takže bůhví.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů