Tlumiče na zbraně



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#841 » pon 25. dub 2022, 16:48

Diky za odpoved. Vidim to tak, ze jak tenhle tlumic koupim, tak ho hned zkusim rozmontovat. Jako novy by mel jit rozmontovat snaze,nez zajeteleny. Urcite budou zavity zelepene, tak to nahreji fenem a zkusim. Muj tip je, ze inbusem budu drzet tlumic, aby se neprotacel a kolikovym klicem povolim viko. Otazkou je, jaky tam bude zavit? Levy, pravy? To se pozna az pri rozborce. Chci ho na dlouhou malorazku a tam se tlumic zanasi docela dost, protoze se krom spalin usazuje i odparene olovo. Pokud pujde rozmontovat, tak aspon vysleduji, kdy je treba cistit a muzu i vyzkouset ten sajrajt od Balistolu a pak udelat kontrolu, jak dobre cisti.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#842 » pon 25. dub 2022, 16:59

No teď jsem koukal na ten svůj a myslím že ta první přepážka s tou imbus dírou slouží jako přítlačák který tam drží ostatní přepážky které jsou tam poskládané. Takže myslím že se nejdříve se musí odšroubovat to víčko se závitem na hlaveň pomocí těch dvou zahloubení vhodným nástrojem přičemž bych pouzdro chytil do nějaké gumové nebo silikonové chňapky a chce to aby to někdo silný držel v rukách (do svěráku bych to neupínal) a potom imbusem vyšroubovat tu první kuželovou přepážku a ostatní by měli vypadnout.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#843 » úte 10. kvě 2022, 16:59

Tak na trhu přibude další zajímavý model od BT. Model RBS, bude i ve verzi pro Surefire warcomp...na TFB je jeho test ve ful auto. Zda se být hodně povedený.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#844 » stř 11. kvě 2022, 12:06

Bolo tu uz medzi recou v minulosti spomenute cistenie tlmicov, tiez sa tu objavili nejake pripravky. Primarne sa ale bavilo o 22lr. Jake mate praktiky a skusenosti s cistenim/osetrenim tlmicov na dospele zbrane?

Kontext: Mam lowcost A-Tec AR 40-3 na .223rem. Podla navodu sa nema cistit ultrazvukovo, lebo zleze povrchovka, ma sa po dostrielani prestriekat WDckom a skladovat odmontovany. Posledne som ho prestrekol mam pocit ze Nano Protech zbranovym olejom, ktory som zrovna mal po ruke. Dnes prvy vystrel od tohoto cistenia, v honitbe, takze jedina rana a teda dym horsi jak z perkusu. Musel som cakat niekolko sekund, kym sa dymova clona rozplynula aby som zistil, jak to vlastne dopadlo. Do buducna sa tomuto chcem vyhnut, aby som mal moznost opakovanej rany, tak by som sa rad inspiroval overenymi sposobmi tu pritomnych.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#845 » stř 11. kvě 2022, 12:13

Tak myslím že u těch čistících přípravků které slouží k výplachu je úplně jedno jestli se použije na tlumič určený pro .22lr nebo .223rem. ;)
Mimochodem předpokládám že to máš na loveckou zbraň. Kolik z toho vystřílíš?Pokud to nejsou alespoň stovky ran za rok tak to asi ani nemá smysl čistit.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#846 » pát 13. kvě 2022, 12:46

Myslis, alebo vies? Sposob znecistenia sa u malorazky moze a nemusi vyrazne lisit od sposobu znecistenia dospelej raze - ci uz kvoli druhu prachu a tlakom a teda bordelom zo spalin, alebo rozdielom olovenej vs plastovanej streny. Tiez konstrukcia a material tlmica sa lisit budu (velkost komor, hlinik vs ocel). Ci v tom rozdiely su alebo nie, tak prave na to som sa pytal. Ci a jake s tym maju ludia prakticke skusenosti.

A k druhej casti, tak zas predpokladas spatne. V tomto pripade sa jedna o AR15. Narazovo niekolko stoviek ran za vikend (kde ma odlisnost prvej rany uplne netrapi), potom dlhodobo doma nachystana na homedefence a obcas vytiahnut do honitby, kde prave rozdiel prvej rany je dost dolezity, kedze casto to je rana jedina. A aj keby sa o ciste lovecku zbran jednalo, stale je tam moznost zdielania tlmica roznymi zbranami. Takze tento koment bol tiez zbytocny. No a nakonec, jedna sa o cistenie a naslednu konzervaciu, kde problem mam s tou druhou castou - pricom ale sposob podla manualy zahrnuje oba kroky v jednom (prestreknut WDckom) a nie je to oddelitelne.

Takze chapem, pre takyto ci obdobny pripad moc skusenosti nie su a musim si hladat vlastnu cestu.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#847 » pon 16. kvě 2022, 16:40

Mám zkušenost s AS4 na MP5. Udělal jsem stejnou zkušenost po prostriknuti olejem to po první rané vypadalo jak požár zbraně. Podruhé před návštěvou střelnice jsem použil k výplachu nějaký lihový odmašťovač. Kouření plně nezmizelo, ale výrazně se zmenšilo.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#848 » pát 20. kvě 2022, 18:08

Dnes jsem dal prvních pár ran z AR-15 přes B&T Monoblock. Útlum velmi zajímavý, nicméně to taky přes páku dost fouklo do obličeje. K tomu dva doublefeedy, ale tam mohlo jít i o problém s novým zásobníkem.
Nicméně, kdybych na pušce (LDT 14,5") vyměnil natahovací páku za jinou (např. BCM 223 4B), zlepšilo by se to?
Původně jsem myslel, že s tlumičem budu střílet víc, ale spíš si ho nechám na takové to "domácí žvýkání".

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#849 » úte 24. kvě 2022, 06:02

Ondrush :
tak může nebo nemusí? Jak to teda je?



pufik007
Příspěvky: 10

Příspěvek#850 » pát 27. kvě 2022, 07:58

Ve vlákně o Antregu jsem o tom psal. Mám Ase utra dual na Perunu 12,5. foukalo to dost. Koupil jsem do něj páku Radian Rapror SD a nasměřuje to kouř do zásobníkové šachty. Pak je to OK. Antreg by měl mít již svou páku pro tlumič a měla by být asi za polovic Radianu. V Habrestu budou vědět více.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#851 » pát 27. kvě 2022, 08:54

Jak ta páka funguje bez tlumiče? Nemáš problém s přebíjením?



pufik007
Příspěvky: 10

Příspěvek#852 » pát 27. kvě 2022, 11:09

Funguje to stejně s tlumičem i bez. Pár ran jsem bez něj dal. Ale je pravdou, že už bez tlumiče nestřílím . Ta rána je prostě menší a příjemnější. Spíš slyším vrglání pružiny v trubce. Ale to nemá na nic vliv. Vyřešit by to měla plochá vratná pružina.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#853 » pát 27. kvě 2022, 11:11

Díky.



pufik007
Příspěvky: 10

Příspěvek#854 » pát 3. čer 2022, 19:43

Dnes odzkoušena nová hračka DD mk18. Osazeno tím co jsem měl na perunovi. Ase utra dual s a páka radian raptor sd. Řekl bych, že jsem konečně našel co jsem hledal. Pohodová střelba a nejtišší na střelnici. Bez foukáni do obličeje.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#855 » ned 5. čer 2022, 09:03

Tak Raptor SD na zbrani, už jen vyzkoušet s tlumičem. Proti originální páce to je macek, šla tam zasunout hodně natěsno (ale šla).
Puška: Lux Def Tec
20220605_095025.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů