Tlumiče na zbraně

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#721 » stř 29. pro 2021, 21:05

CzechJoker píše:...levné měříky končí u 130 dB...

V případě nedostatečného rozsahu měřáku v oblasti vysokých hodnot se dá použít zvětšení vzdálenosti od zdroje hluku (zde od ústí hlavně/tlumiče). Nicméně není to tak jednoduché, že když např. místo z 1m měříte z 4m, je útlum 6 dB - to je čistý výpočet, ale pro jeho zpřesnění je třeba znát a započítat ještě tzv. útlum absorpcí, který závisí na teplotě, tlaku a vlhkosti vzduchu a zahrnout i další parametry. S rostoucí vzdáleností právě klesá "přesnost" daná prostým výpočtem úbytku v závislosti na kvadrantu vzdálenosti - značnou měrou do toho právě začnou vstupovat i další parametry útlumů a odrazů.

Jenže ten, kdo bude mít dostatečné potřebné znalosti k daným výpočtům a bude je umět správně aplikovat pravděpodobně bude mít i přístup k profi měřákům. ;)

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#722 » stř 29. pro 2021, 21:48

Mají nejen nedostatečnej rozsah, ale taky vzorkovací frekvenci. Pak jsou na youtube videa, kde člověk s vážnou tváří naměří AR s tlumičem 115 dB...



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#723 » úte 4. led 2022, 16:22

Killing joke píše:CMM-6 má 22 Db a Wave 36 Db.
To se časem útlum bez možnosti čištění u Wave tak moc sníží, že většina lidí volí rozebíratelný CMM-6?

Tohle by me taky zajimalo. Puvodne jsem byl rozhodnuty pro ten Wave. Nizsi hmotnost, o tretinu vyssi utlum. Prodavac mi ale rikal, ze jak Wave v podstate nejde vycistit, jen se da necim prostriknout, tak to staci jen kdyz clovek strili fakt malo. Pokud ze strili vic, dejme tomu tak nad 500-1000 ks rocne, tak jde brzo do haje a pro tyhle pripady je lepsi CMM-6, protoze jde rozebrat a vypucovat. Mate nekdo zkusenost s obema, nebo moznost srovnani? Musim rict, ze mi to docela zamotalo hlavu a jsem z toho volaky zmeteny…

btw…to evidencni cislo tlumice u Wave v miste, kde se sroubuje na hlaven pistole, to ma byt jako co? Vzdyt to se za chvili sedre a pak cetnici pri kontrole sedrou drzitele…



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#724 » úte 4. led 2022, 17:21

S ohledem na vstupní náklad je to při nájezdu 5K(garantovaných výrobcem) či vyšším o desetníkových položkách na výstřel. Pokud to někdo vypráská za půl roku, má asi cenu nad tím spekulovat, jinak nevidím extra důvod.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#725 » úte 4. led 2022, 17:28

Údajně by se do Česka měli už brzo začít dovářet finský tlumiče Silent Steel, nevíte někdo o tom víc, kdo bude CZ distributor?



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#726 » úte 4. led 2022, 17:47

A neni řešení Ase Utra?
Jde rozebrat, je lehký a útlum má dle tabulek super.
Mě přišel jako nejlepší volba na trhu.
Screenshot_20220104-175059_Samsung Internet.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#727 » úte 4. led 2022, 18:31

Sarkafarka.Loupeznik píše:S ohledem na vstupní náklad je to při nájezdu 5K(garantovaných výrobcem) či vyšším o desetníkových položkách na výstřel. Pokud to někdo vypráská za půl roku, má asi cenu nad tím spekulovat, jinak nevidím extra důvod.

Co myslis? Cenu tlumice? Ta se samozrejme rozpusti v poctu vystrelu a v podstate je to spotrebak, ale problem je v tom, ze je nutna evidence u cetniku, takze to clovek nemuze normalne vyhodit nebo dat nekam na recyklaci, kdyz ho ostrili, aniz by zase musel papirovat.
Jak to vlastne je, to se musi dat nekam na znehodnoceni, nebo ho muze clovek nechat cetnikum?



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#728 » úte 4. led 2022, 18:33

Choze píše:A neni řešení Ase Utra?
Jde rozebrat, je lehký a útlum má dle tabulek super.
Mě přišel jako nejlepší volba na trhu.

Vida, ten mi nejak uniknul. Papirove vypada fakt lepe nez ty A-Tecy…i je dokonce levnejsi.

Mate s nim nekdo osobni zkusenosti?

Ve videu tady na tom odkazu mi prijde tedy celkem hlucny…ale mozna to jen zkresluje

https://www.guns-trade.cz/tlumic-ase-ut ... -12x28-unf

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#729 » úte 4. led 2022, 18:38

antonspelec píše:Prodavac mi ale rikal, ze jak Wave v podstate nejde vycistit, jen se da necim prostriknout, tak to staci jen kdyz clovek strili fakt malo. Pokud ze strili vic, dejme tomu tak nad 500-1000 ks rocne, tak jde brzo do haje a pro tyhle pripady je lepsi CMM-6, protoze jde rozebrat a vypucovat. Mate nekdo zkusenost s obema, nebo moznost srovnani? Musim rict, ze mi to docela zamotalo hlavu a jsem z toho volaky zmeteny…

btw…to evidencni cislo tlumice u Wave v miste, kde se sroubuje na hlaven pistole, to ma byt jako co? Vzdyt to se za chvili sedre a pak cetnici pri kontrole sedrou drzitele…


Mě zase prodavač říkal, že třeba 10 000 ran není problém a až budu chtít, tak jednoduše koupím nový tlumič (ve srovnání s cenou střeliva).
Dle prodejce má díky nerozebíratelnosti oproti CMM-6 vyšší útlum.
Výrobce stále nic, tak jsem napsal další dotaz.
Tlumič jednoduše odneseš na četníky a hotovo.
Čislo je na tlumiči Wave normálně pod ráží.
Dle videa nic nepoznáme.

Ase Utra jsem chtěl ale nebyl skladem, a chtěl jsem střílet hned.
A-TEC Wave má 35 dB a Ase Utra Eco 27-30 dB (výrobce).
Wave je levnější, Eco dražší a Wave Carbon ještě dražší.

https://www.aseutra.fi/en/eco/

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#730 » úte 4. led 2022, 18:52

Ja ho mam. Zatim jen par ran. Mno funguje, ale psouk jak ve filmu to neni. Ale bez sluchatek pohoda.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#731 » úte 4. led 2022, 18:52

Já ho zakoupil, bohužel ještě nezkusil..



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#732 » úte 4. led 2022, 19:06

Blacky píše:Ja ho mam. Zatim jen par ran. Mno funguje, ale psouk jak ve filmu to neni. Ale bez sluchatek pohoda.

Ani se subsonikama to neni psouk?



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#733 » úte 4. led 2022, 19:15

Ja mam AU na .300 BLK, nekteri kolegove na strelnici maji A-Tecy na 9mm a za me bych AU nemenil. Samozrejme zde predpokladam, ze se vlastnosti .300 prenesou i na .22LR, ktery se zde resi.
Vzhledem k tomu jak je ARko zalicovany u tvare pri strelbe, tak subjektivne pruzina v recoil bufferu je hlasitejsi nez ten vystrel s .300 (samozrejme pro strelce a samozrejme to berte s nejakou nadsazkou). To, ze tlumice ztlumi strelbu vime. To, ze ne jako ve filmech/hrach, to vime taky. Neco jsme asi vetsina z nas slyseli. A pres tohle vsechno ja jsem byl velice (prijemne) prekvapen jak moc ticha je subsonic .300 strelba.



Redsnake
Příspěvky: 328

Příspěvek#734 » úte 4. led 2022, 19:32

Mam atec cmm6 na 10/22. Je to s nim velmi prijemne strileni i bez sluchatek, nejvic hluku vyprodukuje samonabijeci fce zbrane a dopad strely na cil pokud strilim neco kovoveho.
Za ty penize nemam duvod uvazovat o zmene a muzu vrele doporucit. Jako velkou vyhodu vidim ze je nejen rozebiratelny, ale i modularni, tzn na pistoli ho muzu zkratit.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#735 » úte 4. led 2022, 19:33

Ja mam Wave Carbon a jsem s nim spokojen.Na kratky je to jak vystrel ze vzduchovky a na dlouhy takove placnuti.Cistit ale jde v ultrazvuku jarovou vodou,to karbonu nema jak ublizit a nemusim se crcat s rozebiranim.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů