Tlumiče na zbraně



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#631 » pon 28. čer 2021, 13:49

nforcer píše:Zdravim, dosud jen pouhy ctenar, zkusim prispet k tematu ...
.


Pekne odpoledne.
Dekuji za pekny souhrn :)

Tlumic si chci poridit zejmena ke zvyseni konfortu a zlepseni ochrany sluchu.

Pocitam s tim, ze puska bude tezsi na predek, ale tuto dan jsem schopen “zaplatit”.

Jeste jednou dekuji za popis. Mozna by bylo dobre zalozit vlastni vlakno na popis zkusenosti s ruznymi tlumici :)



nforcer
Příspěvky: 10

Příspěvek#632 » pon 28. čer 2021, 14:13

Presne pro Vami uvedene ucely si tlumic porizuje vetsina lidi v civilu .. ;) Uz ani nestrilim jinak.
Vsechny tlumice v teto kategorii s odvodem plynu jsou tezsi nez klasika, ale zbran je i tak porad velmi dobre ovladatelna.
Moje puska 11.5 s kolimatorem, svitilnou, tlumicem a zasobnikem vazi cca 4.5 kg.
Pokud jste alespon v decentni kondici a mate rad dynamictejsi strelbu a pohyb se zbrani, neni pul kila na tlumici vubec zadny problem ...

Drzim pesti pri rozhodovani a koupi ... !



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#633 » pon 28. čer 2021, 18:55

nforcer píše:Presne pro Vami uvedene ucely si tlumic porizuje vetsina lidi v civilu .. ;) ...


No myslim, ze i diky Vam mam rozhodnuto :)
Idealni objenat rovnou s ustovym zarizenim u firmy - obchodu, co to dokaze i namontovat :)
(uz mam cca dva obchody vyhlednute)



nforcer
Příspěvky: 10

Příspěvek#634 » pon 28. čer 2021, 19:17

Ihned po novelizaci jsem zacal patrat, protoze jsem proste tlumic chtel co nejdrive .. vymenil jsem si nekolik emailu s majiteli/zastupci dvou ceskych prodejcu a po vylouceni bezneho typu tlumice a kratkeho prostudovani moznosti naseho trhu jsem presvedcil sam sebe, ze "severani" budou skvela volba :) :) :)

Abych nedelal jmenovite reklamu, tak jen zminim, ze vyhradni dovozce mel vetsinu A-Tec tlumicu jako jediny v CR skladem, a tak jsem si pro nej zajel.
Koupeno spolecne s tlumicem vyslehu teze firmy, protoze jednim z mych osobnich pozadavku byla schopnost rychle montaze/sejmuti tlumice, tim zaroven ziskate i plnohodnotne ustove zarizeni pro strelbu bez tlumice.
Ale samozrejme zpusob upevneni samotneho tlumice je Vase volba, jde to i jinak ..

Preji at poridite ke sve spokojenosti !!



nforcer
Příspěvky: 10

Příspěvek#635 » pon 28. čer 2021, 19:30

Jeste malickost pro ty, kdo uvazuji o tepelnem krytu tlumice .. vicemene pro jakykoliv typ.
Ten kryt muze byt pro nekoho jen zbytecny doplnek, dalsi vaha, vystrednost nebo nesmysl, ja jej poridil proto, ze diky svemu osobnimu zpusobu treninku jsem zvykly dlouhou zbran "poustet" k telu pri prechodu na kratkou .. Horky tlumic muze minimalne popalit nohu, v horsim pripade propalit nohavici a neprijemne zranit. Nekteri to resi montazi svitilny na stranu na kterou zbran pousteji k telu, ja zvolil Cole-tac navlek - typ HTP.

Proc to sem pisu. Kdyz uz je tu takove obsahle tema, muze se i tento postreh hodit ...
Ten navlek jsem totiz nekupoval u nas, ale nasel jsem uzasnou moznost, jak poridit presne takovy, jaky chci (rozmery, barva ..)
Cole-tac ma pobocku v Evrope !, konkretne na Litve a muzete si jej na jejich strankach nakonfigurovat o dost lepe, nez co zatim nabizi cesti prodejci (dve tri barevne varianty, jedna dve delky).
Neplatite clo ani dan, takze vysledny na zakazku vyrobeny navlek poridite o cca 200 kc draz, nez u nas ;) A abych nezapomnel, od navrhu a zaplaceni byl doma za 4 dny .....

Snad to nekomu pomuze, ja byl rad, ze jsem tu moznost pro sebe objevil.

Hezky vecer vsem

Uživatelský avatar
Kamzi
Příspěvky: 23

Příspěvek#636 » stř 30. čer 2021, 16:28

Čau, jaký by jste doporučily tlumič na cz 457 Lux. 22?
Cena nehraje roli. Díky



Redsnake
Příspěvky: 309

Příspěvek#637 » stř 30. čer 2021, 21:08

Mam a-tec cmm-6. Vybral jsem si jej hlavne kvuli rozebiratelnosti, docela jsem se divil kolik bordelu to dokaze zachytit po par set ranach. Co se tyce utlumu je to parada.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#638 » čtv 1. črc 2021, 06:59

AU 1220 ECO rim ,22LR. Za 2500Kč + ev adapter pohodička. Rozebiratelnej je taky.



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#639 » čtv 1. črc 2021, 10:25

Má někdo zkušenosti s tlumičem GIS na AR9? Chtěl jsem A-TEC ale je velkej na průměru. Ideál by pro mě byla stavba s 12,5 předpažbím, ve kterým by byl tlumič utopenej. Díky za info.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#640 » čtv 1. črc 2021, 13:57

Ten Ase Ultra ECO chci taky pořídit na CZ457 MTR + adaptér na závit 1/2x28" pro MP15-22. Z výběru na našem trhu mi přijde jako dobrá volba.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#641 » čtv 1. črc 2021, 14:23

Máte už někdo ty nízkotleké tlumiče na UZI od Proamo. Můj odhad je, že jde o ukrajinské tlumiče Steel.

Vzhledem k tomu, že jsou nízkotleké mohla by tobýt zajímavá volba.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#642 » sob 3. črc 2021, 06:48

Hele mozna blbej dotaz. Resite nejak pozici textu u dotazeneho tlumice? Vychazi mi to blbe nahoru, tak bych to rad nejakou podlozkou vymezil. Na funkci to nema vliv, ale MI bude vetsi :)



Redsnake
Příspěvky: 309

Příspěvek#643 » sob 3. črc 2021, 08:44

Neresim



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#644 » sob 3. črc 2021, 12:12

Má tady někdo osobní zkušenost s tlumičem A-Tech AR 40-3 a zároveň modelem AR 40-4? Ve srovnání mi jde hlavně o rozdíl v útlumu a hmotnosti. Je mi jasné, že 40-4 má lepší útlum, ale zase bude těžší, otázka o kolik. Jsou rozebíratelné? Respektive, jde předělat 40-4 na 40-3? Vyplatí se to nebo jít jinou cestou?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#645 » sob 3. črc 2021, 20:42

Tlumiče A-TEC AR40-3 a 40-4 jsou psány jako modulové, nicméně to je zavádějící popis. Ony jsou poskládány z modulů, ale nerozebiratelně. Tedy nelze měnit počet modulů. Pokud se jedná o upínání přímo na závit je tlumič OK. Pokud se jedná o upínání na A FLOW flash hider kde se musí o 2x360° otočit pro docílení aretace tak se tento systém ukazuje jako nedokonalý. Jednak je usťovka opatřena gumovým kroužkem který se vyžvýká po několika nasazeních a je tedy nutné vždy mazat aby se to oddálilo, druhak toto upnutí defakto systémem kousnutí a aretací v závitu má tendence se povolovat. Je tedy nutné kontrolovat docela často utažení. Viděl jsme dva nové tlumiče při prvních střelbách jak měly po prvním zásobníku ústí tlumiče rozstřelené protože se prostě povolily. Mám to hlášeno od více zákazníků včetně těch co používají upnutí na systém A-LOCK pro SMG karabiny kde přehazují usťovku s tlumičem, že se musí dorvat opravdu ale opravdu fest aby spolehlivě drželo zaaretované. Lze to přičítat chybě uživatele, že neví zprvu jak moc dotáhnout.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů