Lícnice na pažbu. (úpravy, možnosti, typy...)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#1 » pon 17. srp 2015, 08:35

Ahojky,

nikde sem to tady nenašel, tak založím nové vlákno.

Jde mi o možnosti "univerzálních", nebo "samodomo", doplnění lícnice na pažbu pušky. Já konkrétně sem levák a tak mám CZ 455 EVO s puškohledem Hawke. Pistolka mi sedí dobře, ale když si pohodlně opřu hubu na pažbu, tak koukám do montáže a ne okuláru. Potřeboval bych tak o 3-4 cm podložit. Než začnu omotávat pažbu (je vykrojená) tlakovým obvazem, což bude vypadat děsně "cool" až ho upotim a ušpinim, tak by mě zajímalo, jestli někoho nenapadá nějaké lepší řešení.

Něco ideálně s objímkou (abych nemusel vrtat do pažby), nebo čepy, s výškovou korekcí. Koukal sem po netu, ale zatím nic moc. Jak to řešite vy, pokud nemáte speciály už s pažbou co nastavitelnou lícnici má?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#2 » pon 17. srp 2015, 08:56

Samodomo by slo vyrezat a vytvarovat z polystyrenu vlozku potrebne vysky a cele to omotat takovou plastogumovou paskou co davaji cyklisti na riditka. Videl jsem neco takoveho snad na AKSU...



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » pon 17. srp 2015, 12:29


Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#4 » pon 17. srp 2015, 12:50

JJ na to sem koukal. To je pekný, jenže já mám tohle http://www.czub.cz/cz/catalog/80-malora ... UTION.aspx A z toho u licnici nevyriznu.

Zatím sem našel http://www.coyotem1a.com/product_info.p ... ducts_id=8

Ale že by to někdo dovážel sem nevím.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#5 » pon 17. srp 2015, 13:15


Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#6 » pon 17. srp 2015, 13:37

Jéé to je ono. Paráda děkuju. Momentálně to nemaj, ale písnu jim.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#7 » pon 17. srp 2015, 13:50

Zkus dat do guglu "cheek rest site:.cz" a proklikej si obchody, je toho vic, ale pres mobil ti vic nemam jak pomoct

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#8 » stř 28. lis 2018, 10:02

No, dobře, tak to budu řešit tady ..

Jak řešíte lícnici, pokud nemáte pažbu se stavitelnou ?
Zjistil jsem, že by to chtělo přidat mezi pažbu a tvář nějaký materiál ale zatím nemám otestováno přesně kam a kolik. Pažbu mám klasickou.

Koukal jsem na tu truhlářskou úpravu pažby, to bych asi nedělal, na to je ta malorážková trochu moc drobná. A hlavně, je to nevratné ..

Jde mi o dočasnou úpravu, protože stále zkouším co a jak bude nejlepší. Našel jsem násuvnou taktickou lícnici na suché zipy a pak několik různých nalepovacích na zbraneliberec.cz

Aktuálně jsem si vytvořil testovací lícnici poskládáním novin a aretací náplastí, abych otestoval, jestli to je to, co potřebuji. A našel správnou tloušťku a přibližně i tvar.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#9 » stř 28. lis 2018, 12:54

Ja nakonec koupil od fieldtarget.cz Má nekolik vložek, tak se da “ladit”. http://eshop.fieldtarget.cz/pazby-a-pri ... cnice.html

FE4B795D-495D-40AE-B727-B2E3025B9F5E.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#10 » stř 28. lis 2018, 12:55

Btw: v jinym vlakne k pazbam se resila vyroba na 3D tiskarne. Pokud si najdes optimalni tvar, mozna by to slo vytisknout.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#11 » stř 28. lis 2018, 13:28

Já jsem právě ve stádiu ladění a testování, takže 3D tiskárna ořechové poleno a rašple možná přijde na řadu později. Aktuálně jsem si pomohl "tiskem" z podkládaných novin a náplastí, vzhled budu řešit až ověřím smysluplnost na střelnici.



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#12 » čtv 29. lis 2018, 10:11

Jestli je to dřevěná pažba, tak tady je mechanismus k lícnici: http://eshop.fieldtarget.cz/pazby-a-pri ... ismus.html
A asi bych to nechal truhláři, načrtnout tvar k vyřezání, mechanismus se zadlabe do vyfrézované dutiny.
Edit: Dělají to na vzduchovkách, tak si myslím, že malorážka by to snesla. Vzduchovkáři střílejí skoro zadara, tak neví co s penězi a tuní, některé věci se dají použít i na ostré, jako třeba tohle, palmresty a pod.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#13 » stř 24. úno 2021, 18:45

Tak mám další oříšek. Na mé MDRx je pevná lícnice, resp. spíš jen taková ploška. Možná ji budu krapet zvedat, ale min bych na ní rád dal něco měkčího. Našel sem v Reichu https://www.gotactrade.com/shop/index.p ... p_10760879

Ale nemám paypal a nevím, zda ten kousek za 19 éček stojí. Netušíte, kde by se nějakej takovej kousek toho pěnovýho neoprenu dal sehnat? Karimatka to asik nebude že? :)



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#14 » čtv 25. úno 2021, 23:14

nieco podobne pouzivaji klimatizery
hladaj armacell
skus sa pozret
www.azflex.sk/wp-content/uploads/az-fle ... -v1.00.pdf

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#15 » ned 20. úno 2022, 10:10

Jen lehce oživím, pokud má někdo taky MDRx, tak jsem obkreslil tvat té licnice a ted na ní budu vyřezávat z různejch materiálů vložky. :)

sablona licniceMDRx.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti