Lasery pro AR-15 na CZ trhu

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#1 » ned 19. bře 2017, 15:55

Jake jsou pro vlastniky AR-15 moznosti na ceskem trhu s vyhlidkou na nakup laseru na tyto zbrane?

Kvalitni, idealne s dalkovym ovladanim.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#2 » ned 19. bře 2017, 16:13

Počkej s tím do 1. 8. 2017, ano.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#3 » ned 19. bře 2017, 19:07

Ano, pockejme si. Nesmime na to ani pomyslet, natoz si tu o tom psat :shock: Tahle priposr...nost me na ceskych forech asi neprestane nikdy bavit.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 19. bře 2017, 20:07

Za mě Viridian X5L-RS. Budu je mít i skladem. Mám ho otestovaný, tak můžu doporučit. Zároveň musím dodat, že jsem jinou značku nezkoušel :D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#5 » ned 19. bře 2017, 20:38

ggrand : Jak chceš porovnávat něco na trhu, co se v současnosti neprodává? Mysli si co chceš ale co napíšeš by sis měl alespoň trochu promyslet. Samozřejmě, že zkušenosti někdo mít může. Třeba za služebních zbraní ale co a za jaké ceny na českém trhu bude je zatím dost ve hvězdách.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#6 » ned 19. bře 2017, 20:53

marinakus: Tak prostě napiš rovnou, že s tím nemáš žádnou zkušenost a běz prudit jinam. Jsou tu lidi, co nežijí jen tady, třeba ;)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#7 » ned 19. bře 2017, 21:00

Já neříkám, že nemám žádnou zkušenost ale že se nedá porovnat něco, co prostě v současnosti neexistuje. Děkuji za pochopení.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#8 » pát 24. bře 2017, 16:10

Rozdíl mezi zeleným a červeným? Proč ten nebo onen? Díky.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#9 » pát 24. bře 2017, 17:11

Zelenej je drazsi, ale je lip videt ve slunnem dni. Takze na pusku inho vhodnejsi. Cervenej je levnejsi.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#10 » sob 21. kvě 2022, 19:07

Zdarec, trochu opráším staré téma: plánuju na AR-15 laser a hledám nějaké tipy na dobré a dostupné kousky (cca do 10t). Původně jsem chtěl Sightmark LoPro Combo, ale recenze nejsou úplně dobré jak na mechanické provedení, tak na spínač, který má nelogickou funkci. Teď mám ve fokusu Holosun LS117G.
Nějaké zkušenosti s tímto nebo jiným?
Díky



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#11 » sob 30. zář 2023, 10:06

Zdravím,
doporučíte mi lasery, klidně i se svítilnou, které používáte a jste s nimi spokojení? Samozřejmě na AR-15.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » sob 30. zář 2023, 18:26


Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#13 » ned 1. říj 2023, 08:40

Sokare, nic ve zlém, ale on chtěl znát zkušenost reálného uživatele a ne reklamu obchodníka ;)



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » ned 1. říj 2023, 11:57

Tyto jsou nejprodávanější, nereklamují se. Zároveň při té ceně to není zboží co se točí denně, ale vzorek více jak 100 lidí už je nějaká hodnota. Určitě existují levnější řešení, ale ty se ze zkušeností reklamují často a tak je ani v nabídce nemám. Zkoušel jsem dvě jiné značky u kterých se mi dovozci dušovali že to je to samé co streamlight a není, protože úplně každá co šla do světa se vrátila. Pokud někdo střílí svátečně bude happy s něčím za 2k, ale jak to má sloužit pravidelně na tisíce ran tak to prostě většina nedává - často odchází korekce laseru, který po výstřelu letí do strany. Vhodné řešení jsou taky holosun samostatné lasery, nebo komba, ale tam při těch cenách a co vím se téměř neprodávají tak moc info asi nebude. Nejlepší jsou dbaly, které se sem dostávají ruznou cestou, ale jsou prostě bez záruky. Celkově zelený laser je víc vidět i ve dne a i když je dražší tak se prodává převážně. Ke streamlight jsou dle typu v balení i tlakáče, takže se dá ovládat pomocí něj a upěvnit buĎ přes pásku samolepící, nebo dvě elektropásky či přes rail naklikávací plasty. Krátké verze streamlight tlr rm1 laser se dávají nejčastěji na pušky do 14,5", rm2 vzhledem k velikosti se dávají až na 16+ palce stejně tak HL-X laser která se sice dost výkonná, ale taky baculatá. Někteří RM1 používají zároveň jako handstop, nebo jako grip, pokud je na podvěsu pod hlavní. Reálně je montujeme každý týden a sám je mám na svých puškách. Víc info asi nemám. :D



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#15 » ned 1. říj 2023, 14:02

Toto vlákno začíná být ideální na popcorn, i ve specifických měřítkách fóra :D Má viditelný laser vůbec nějakou výhodu oproti kolimátoru? Když už má všechny jeho nevýhody plus hromadu vlastních...

Laser na AR se používá akorát k NVG a tím pádem je to IR laser s iluminátorem. Tím pádem můžeme vynechat levné VIS kousky od Streamlightu (a už vůbec neuvažovat výbušniny od Olightu). Spodní laťkou spolehlivosti a odolnosti asi bude Holosun 321 nebo 420. Spíš bych si ale odložil 35-50 Palackých, zabrousil na weby NOGu, B-rdy nebo do některých Fb skupin a zeptal se jich na možnost dovozu DBAL nebo ATPIAL.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů