MantisX firearms training system

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#31 » ned 22. bře 2020, 21:08

Škoda. Paradoxně neumím natolik anglicky, rozhodně ne tedy tyhle technické výrazy... :-(



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#32 » sob 17. dub 2021, 20:19

Zvažuji koupit mantis x 10,cena asi nejrozumější v Polsku. Nemáte někdo tip na osvědčený spolehlivý obchod? Děkuji

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#33 » stř 21. dub 2021, 19:17

já kupoval zde Zobacz ofertę: System treningowy Mantis X10 Elite https://allegro.pl/oferta/system-trenin ... 9421843252



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#34 » sob 19. čer 2021, 08:45

Nemáte někdo k mantisu návod, ideálně v češtině? Děkuji

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#35 » stř 21. črc 2021, 07:34

Hmm, prave uvazuju ze ho koupim. Mel jsem nasetreno na prebijeci lis, ale nejsou zapalky a prach moc dostupny + dovolene takze se k tomu dostanu stejne az na podzim. Ale nevim jestli koupit X3 nebo X10, delam zakladni chyby a na strelnici se nedostanu pravidelne, chci hlavne na suseni, abych se k nemu vic dokopal.

Akorat v X3 jedine co mi bude chybet je recoil analysis pri ostre strelbe. Pro me je zasadni i historie a analyza jak se zlepsuju, snazil jsem se si ji nejak logovat, ale na manualni evidenci jsem proste strasnej bordelar.

Myslim ze mi to neda a zajedu si do blizkeho obchodu dnes kde ho maji skladem. Zitra chci jit na strelnici tak to rovnou oprubuju.

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#36 » čtv 22. črc 2021, 13:47

Tak jsem si koupil X10, pak napisu nejake dojmy, mluvil jsem s prodavacem a probrali jsme zkusenosti uzivatelu atp. Nakonec jsem vzal tu 10tku, nikdy nevim, a kupovat ho znova by bylo stupidni :)



Jakub.V
Příspěvky: 31

Příspěvek#37 » čtv 3. úno 2022, 13:27

Mloku, muzes napsat nejakou zkusenost atd? díky



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#38 » úte 8. úno 2022, 22:27

Máte někdo Mantis na botce zásobníku? Nezakrýváte si to rukou? Nechce se mi kvůli tomu sundávat světlo...



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#39 » ned 29. kvě 2022, 15:52

Trochu recenze: minulý týden jsem pořídil Mantis X2. Schválně X2, protože mě zajímalo je sušení. Chápu X10 pokud někdo chce pilovat třeba tasení, nebo mu pomůže analýza chyb, ale mě s ostrýma zajímá jenom kam to lítá a nechci řešit navíc aplikaci. Zároveň jsem zvažoval Mantis laser Academy, ale nechtělo se mi řešit, jak sedí laserový náboj v komoře, jestli je tam rovně a kam to bliká - čistě měření toho pohybu se mi zamlouvalo a kam to lítá ověřím ostrýma.

No během toho týdne jsem s tím nasušil 530 cvaknutí a přijde mi to super z několika důvodů:
- že to vůbec počítá (zjistil jsem, jak dlouho mi trvá nasušit neodfláknutých 100 a že to málo kdy dělám)
- možnost ověřit si, že člověk nedělá blbosti - neříkám, že ten senzor je bez chyby, ale prostě když vidím, že jsem s tím moc nehýbal, tak tomu věřím
- zabraňuje to špatným návykům. při sušení mi přijde hrozně jednoduchý mrvit úchop, nějak s tím bez většího soustředení cvakat a navykat tak prsty/ruce na špatný věci. s tímhle když vidím, že mi jde skóre dolu, můžu se zamyslet co dělám blbě, jestli to neflákám, nebo si dát pauzu

I během těch pár dnů a 500 cvaknutí jsem byl schopnej identifikovat několik detailů, které jsem dělal blbě a vedly k míň konzistetním výsledkům.
Dneska jsem byl na střelnici a oproti minulému týdnu jsem viděl znatelnej rozdíl, až mě to překvapilo (viditelně lepší soustřel).


Prvních 100 jsem měl průměrný skóre 94.4, posledních 100 95.6. Tzn. i takhle malý rozdíl je u mně znát v reálu. Kdyby to odpovídalo nějak lineárně mýmu zlepšení, tak 98-99 to bude lítat vyložene jednou dírou.

Pokud by to někdo koupil a měl první průměr třeba 80-90 (což sedí s tímhle reportem od mantisu z 100m cvaknutí
https://mantisx.com/pages/random-insigh ... lion-shots), tak si dokážu představit, že to člověku výrazně a hodně rychle pomůže.

----

getsome: co myslíš tím zakrýváním? tam není co zakrývat, nebo o tom vědět, pokud nemáš "tea cup grip". četl jsem odpovědi výrobce a mělo by to být stejně citlivé na zásobníku, jako na railu.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#40 » sob 30. črc 2022, 08:38

Díky, taky o X2 uvažuji. Měl jsem v ruce vyšší verzi co umí drilly, což je asi pro budoucnost fajn, ale hlavně mě teď zajímá sušení a zlepšení konzistence výsledků.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#41 » sob 30. črc 2022, 12:14

bbobb: To zní dost zajímavě, skoro jako něco, co bych potřeboval :). Jestli jsem to dobře pochopil, tak to je nějaký IMU sensor propojený přes BT s mobilem, který snímá pohyby hlavně? Dělá to ještě něco, kromě toho snímání pohybu? A dá se to použít pro sušení a živou střelbu a pak to nějak korelovat?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#42 » sob 30. črc 2022, 12:27

Nejlevnější X2 je jenom pro sušení, vyšší verze jsou i pro ostrou střelbu. Aplikace ti vykreslí dráhu hlavně, po které se pohybuje při míření, vyhodnotí zásah, ukáže směr strhávání a naznačí řešení.

Mrkni na video: https://www.youtube.com/watch?v=6EjlYeO ... eteran8888

Porovnání verzí: https://mantisx.com/pages/compare-mantisx-models

Zleva X2, X3 a X10. Vynechal jsem X7 pro brokovnice. X10 přidává analýzu plynulosti, konzistence, zpětného rázu, tasení z pouzdra, střelby na více cílů, střelby za pohybu, prudké střelby a střelby na pohyblivé cíle. Na domácí sušení stačí X2, na střelnici X3 a pro komplexní přípravu X10.

manis.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#43 » sob 30. črc 2022, 12:42

Czechjoker: Díky za přehled, zajímavé, že na stránce k X2 píší "Train at home and on the range", ale zjevně na živou střelbu jsou až ty vyšší modely. Já potřebuji něco na živou, protože mám dojem, že se dost liší, od toho, jak to vypadá při sušení. Takže asi X3 nebo X10.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#44 » sob 30. črc 2022, 14:01

Je to tak, jak pisete. X2 neni na ostrou delany.

Pro mne, jak jsem psal, to nema pro ostrou strelbu vyznam. Nepotrebuju (a nechci) resit aplikaci a senzor pokud vidim, kam strilim. Dokazu si predstavit ten benefit u rychle strelby, ale zase: osobne si radsi dam cistej terc a budu se ridit realnyma vysledkama.

Pro mne ma smysl to na suseni, kde se tezko hodnoti, jestli s tim zbytecne malinko kvedlam, jaky uchop ma na co vliv atp. bez jine moznosti zpetne vazby.



staniq
Příspěvky: 17

Příspěvek#45 » sob 30. črc 2022, 20:19

Upřímně by mě zajímalo, jak a zda X2 funguje se vzduchovou pistolí. Nemáte prosím někdo odzkoušené?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti