MantisX firearms training system



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#1 » stř 26. dub 2017, 12:22

Znáte? Máte? Co si o tom myslíte?

Na první pohled to vypadá dobře, skoro až moc dobře :) Viděl jsem kdysi nějakej letitej střeleckej trenažér AČR, kterej možná fungoval trochu podobně, akorát u toho byly kilometry kabelů, jeden velkej počítač cca 80386 nebo něco z tý doby a střílelo se jen na sucho, ale analýza tam byla nakonec docela užitečná.

https://mantisx.com/



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#2 » stř 26. dub 2017, 12:37

Vypadá to skvěle. Teda až na tu cenu, když člověk připočítá dopravu, daň a clo, tak to docela zabolí...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#3 » stř 26. dub 2017, 20:25

Peněz by mi líto nebylo, kdyby to umělo naučit i něco z dynamické střelby - výstřely v sérii apod. Ale podle videí se mi zdá, že je to jen na základní střílení do terče - když střelím nízko, tak to napíše něco jako: "Chyba: lámeš zápěstí, řešení: nelámej ho". Ale to si můžu na telefonu rovnou zobrazit střelecké kolo chyb a porovnat s terčem, ne?



Astrick
Příspěvky: 27

Příspěvek#4 » čtv 4. kvě 2017, 06:58

Mám to doma, pro statickou střelbu je to výborná pomůcka pro potřeby dynamické střelby je to trochu složitější. U statického střílení je cílem dostat výsledné skóre nad 95 bodů ze 100 u dynamické střelby je to nereálné. Nicméně já to používám pro kontrolu střelby za chůze, kdy skóre bylo na začátku někde okolo 45 bodů postupem času sem se propracoval k 60 bodům. Za pohybu střílím na kolečko o průměru cca 5,5 cm vzdálenosti 1-5,5 metru. Kromě Mantisu mám laserovou patronu od SureStrike, takže jsou zásahy jasně vidět. Navíc je možné použít nějaký starší androidí mobil a zásahy registrovat pomocí Laser Range appky.

Hodně často používám grafické znázornění průběhu spouštění, který mi krásně ukáže jak moc jsem to zmrskal, viz obrázek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#5 » čtv 4. kvě 2017, 09:09

Neodolal jsem a objednal jsem - hlavně kvůli tomu grafu při spouštění - na IWA jsem viděl něco podobného a přišlo mi to jako super věc.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#6 » čtv 4. kvě 2017, 12:20

Tak pak taky poreferuj. Já očividně kombinuju několik chyb dohromady, pokud by tohle fungovalo, tak bych to zvážil taky, abych je mohl odhalit...



Astrick
Příspěvky: 27

Příspěvek#7 » čtv 4. kvě 2017, 16:23

Až pojedu na LOS do Otrokovic tak to vezmu s sebou, pokud někdo bude mít zájem tak si to bude moci vyzkoušet.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#8 » úte 31. črc 2018, 09:26

Jak to kluci hodnotíte s odstupem roku?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#9 » úte 31. črc 2018, 11:54

Je to naprosto super, mám senzor na botce zásobníku a používám to s G26 a G17. Pokud člověk míří pořád na stejný bod, tak umístění zásahu odpovídá tomu, co sejmul senzor. Je krásně vidět, co člověk dělá, když zrychluje střelbu a může se na to pak víc zaměřit. Při sušení je to taky dobré, ale ukáže se to hlavně při střelbě. Jedu pořád v základním režimu, ty jejich drilly jsem nezkoušel. Mimochodem, došlo i na reklamaci - první senzor měl vadnou baterii a nedobíjel. Poslali okamžitě nový a poradili mi, abych si starý sám opravil výměnou baterie (což jsem udělal). Rozhodně se vyplatí do toho investovat.



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#10 » ned 12. srp 2018, 15:32

Kde jsi kupoval?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#11 » stř 15. srp 2018, 20:22

Přímo na jejich stránkách, poslali to do ČR, placeno kartou nebo PayPalem, to už nevím. DPH jsem platil standardně skrz Českou Poštu.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#12 » sob 10. lis 2018, 10:57

Také o tom uvažuji. Máte někdo nějaké nové informace?

To: pelanj - takže to vč. DPH a platbě České poště vyjde vlastně skoro stejně, jako je cena v ČR (5tis) ?? Má to nějakou výhodu rovnou z US?



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#13 » sob 10. lis 2018, 22:19

Koupili jsme to napůl s kámošem. No a řekl bych, že se to vyplatí. Teď ještě teda začít vybírat příspěvek od kamarádů, co si to půjčí, aby se to zaplatilo :D
Nezkušený střelec měl za cca. 30 minut suchého tréninku pak na terči v reálu několikrát menší rozptyl a hlavně už byl uprostřed. Já jsem zase zjistil, že tu pistoli moc tisknu (ne křečovitě, ale prostě moc) a u kámoša to také dost pomohlo.
Ono jsou tam dvě věci, za a) je člověk dokopán k sušení a vidí na displeji výsledek (tj. pomůže obecně to sušení) a za b) při reálně střelbě také vidí, co udělal.
Asi to zařízení v některých případech nahradí zkušený instruktor, ale za mě to stálo za to.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#14 » pon 12. lis 2018, 12:59

Ono se to dá koupit v ČR? Já to kupoval ještě jako novinku, koupit to tu nešlo. Je to opravdu super a v historii je u mě vidět zlepšení. Naposledy jsem s tím odhalil, že mám problém se střelami LOS v G26 - Mantis ukazoval dobré výsledky a rozptyl byl strašný. Zkusil jsem tovární a byl jsem okamžitě na polovičním rozptylu. Taky je to dobré, že to ukáže, co člověk dělá, když se snaží střílet rychleji.

I ten software k tomu vylepšili. Na sušení doma super, až bude někdy dlouhý zimní večer, tak to ještě chci vyzkoušet v kombinaci s laserovým nábojem a software HomeLESS.

Edit: Za 5000 Kč bych to koupil rovnou u nás, mě to vyšlo určitě na víc.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#15 » pon 12. lis 2018, 14:07

Jj, dá se to koupit u nás. 5140 Kč včetně pošty. Google to vyhodí jako třetí odkaz :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů