MantisX firearms training system



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#46 » ned 31. črc 2022, 07:46

Pod spoustovy mechanismus zbrani zavibruje, pak bych cekal, ze to bude fungivat OK.
Je to dost citlive (jde to muslim i nastavit), na normalni zbrsni to chybne zachyti casto i treba pojistku, nebo prskticky vzdy reset spouste (kvuli tomu je tam potreba nastavit prodleva, nebo natahovat v ne svisle poloze, pak to pochopi).

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#47 » ned 31. črc 2022, 08:15

bbobb píše:Pro mne, jak jsem psal, to nema pro ostrou strelbu vyznam.

Já to mám asi podobně, na suchý nácvik v tom vidím smysl, na střelnici vidím, kam to letí i bez aplikace. Akorát se mi to zdá lepší s kohoutem, kde bych nabil sušilku a jenom natahoval kohout. U Glocka bych musel přetahovat a sušilky pořád dokola nabíjet do zásobníku.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#48 » ned 31. črc 2022, 08:25

Glocka (a vsechny jine co jsem zkousel) zvladnes prebit (tzn. napnout udernik) kratsim pohybem, nez ktery je potreba k vyhozeni susilky. Tzn. nic porad dokola nabijet nemusis.
Osobne je ale spis vetsinou nepouzivam (u kohoutu jo, neni moc duvod ne) a treba G43X po tisicich suseni bez problemu.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#49 » ned 31. črc 2022, 09:25

Místní vyhlášený expert a amatérský literát Eagg si věčným sušením odjebal úderník na PDP, viz jeho litanie v příslušném vláknu. Přiznal se, že dal 5000 ran nasucho s laserovou střelnicí.
Kohoutovou mám zatím jenom 1911, plánuji další (aktuálně vybírám a vylučuji). U Glocka bych se možná až tolik nebál. A máš pravdu, ten pohyb závěrem je potřeba velmi krátký.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#50 » ned 31. črc 2022, 10:06

CzechJoker + bbobb: No on ten důvod vzít to na střelnici není o tom, že by člověk nevěděl kam to letí. To vidím i já se svým chabým zrakem. Ale ten, že neví, proč to tam letí :). Jinými slovy, když dělám nějakou chybu při živé střelbě, která se při sušení neprojevuje (nebo aspoň já ji při sušení nevidím).



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#51 » ned 31. črc 2022, 10:19

Ja nerikam, ze to nejde prasknout. U zbrane na noseni bych to asi nutne nedelal, ale i tak. Je to dil za par stovek a kdyz clovek susi tolik, aby neco hrozilo, tak uz to za to pohodli asi stoji.

risa2000: No, ale co od toho cekas? Ja tem radam v te mantis appce moc neverim. Proste uvidis tri barevny cary, kam si s tim hybal. Kdyz se trefis na treti hodinu, uvidis, ze si to behem mackani spouste posunul doprava. Ta appka realne nevi, proc si s tim uhnul..

Ze mi appka rekne 'too much trigger finger' mi k nicemu neni, kdyz ho mam furt stejne. Podle me jsou ty tipy lepsi pro zacatecniky. Mne jse spis o to, abych vedel, ze jakmile zacnu davat min, nez 96/100 treba, tak uz neco flakam (treba slabej unavenej uchop, neplynule tahanimspouste) a je to suseni komtraproduktivni, nebo abych u noveho gripu / pistole poznal, ze to nedrzim nejak nemozne.

Pokud nekdo bude mit skore treba 80-90, tak ty tipy urcite pomuzou.

Ona je prave pointa, pro mne, ze pri suseni clovek tu chybu nema jak videt. A proste i male oddchylky, ktere vidi ten senzor a ja je nevidim pri suseni, jsou pak na terci hidne znat.


Kazdopadne proste X2 je minimum, ty drazsi umi jenom vic, takze tim clovek chybu neudela. Max to nebude pak pouzivat.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#52 » ned 31. črc 2022, 10:55

bbobb: Nedělám si iluze o nápovědním systému, viděl jsem to video, ale čekám, že mi to pomůže zjistit, jestli a jaká je změna v mém držení při sušení a živé střelbě. Třeba není, a suším to stejně blbě jako střílím, a pak na tom můžu pracovat doma, nebo je, a pak budu muset přijít na to v čem, a doufám, že vidět vizualizaci pohybu zbraně těsně před výstřelem mi může pomoct. Zvlášť když si to budu moct hodit i na zbraně, kde třeba ten problém nemám. Každopádně, brzo by měl dorazit Mantis X10 a budu chytřejší :).

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#53 » pon 8. srp 2022, 21:09

Mantis X2 dnes dorazil a před chvílí jsem dal na sucho kolem šedesáti ran. K tomu videu - díky němu jsem se zamyslel na úlohou levé ruky a možnou chybou a hned mi skóre vyskočilo. Nepatrně, ale konzistentně.



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#54 » pon 8. srp 2022, 23:02

Pouzivate to nekdo na zbrani bez railu? V te verzi se zasobnikovou botkou? Zajimalo by me jak je to vychytane..revolver je asi mimo hru komplet?

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#55 » úte 9. srp 2022, 06:06

Můžeš to klidně přilepit na spodek hlavně revolveru oboustrannou lepící páskou.



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#56 » úte 9. srp 2022, 07:07

Našel jsem že mantis vyrábí nějaké adaptéry do hlavně, nevypadá to špatně nicméně v ČR to nikde skladem není, tak asi smolík. Škoda

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#57 » úte 9. srp 2022, 07:16

Zkus se obrátit na Harranta, třeba by to přivezli.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#58 » úte 9. srp 2022, 07:35

Na G43 jsem si kvůli Mantisu pořídil přídavnou weaver lištu, z eBaye od nějaké izraelské firmy. Těch weaver lišt s montáží různě na zbraně je spousta.



Astrick
Příspěvky: 27

Příspěvek#59 » úte 9. srp 2022, 09:31

Byl jsem linej neustále sundavat baterku, tak jsem si koupil cvičný zásobník s picatiny botkou.
Bylo potřeba to trochu dopasovat papírovou lepicí páskou aby mi to nekvrdlalo v zásobníkové šachtě, ale jinak naprostá spokojenost.

https://shop.qpq.cz/treninkove-pomucky- ... ntis-i130/



JirkaJ
Příspěvky: 39

Příspěvek#60 » úte 9. srp 2022, 12:57

pořídil jsem X3 a protože na tom nejsem s anglictinou úplně nejlíp tak jsem to prohnal lepším překladačem přidal obrazky a navod je na svete. čeština sice neni perfektní ale není to jak překladačem od googlu. kdyby měl někdo zájem tak pošlu mailem

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů