Střelecký vak - obyčejný válec



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#16 » čtv 17. srp 2017, 22:08

A co lávový kámen jako vyplň.
Nebo luxusní škváru, kdo to dnes má.

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#17 » pát 18. srp 2017, 08:20

To už snad začnu sbírat malorážkový hilzny ... :)

Co třeba keramzit? - http://obchod.liapor.cz/keramicke-kamenivo-keramzit-liapor-1-4mm-50-l zrno mají 1-4mm, nebo 4-8mm. O větším už bych asi neuvažoval.

Jen se bojím, že by to drželo vlhkost, nebo se pletu a voda do toho neleze?

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#18 » pát 18. srp 2017, 08:51

Tak dle inda z archiweb.cz -
Nasákavost: Liapor není hygroskopický a nepřijímá vlhkost ze vzduchu. Přirozená ustálená vlhkost je 0,2 % objemu.

Při té velikosti, kdybych tam naspal 5 litrů by to vyšlo na 2,5KG váhy. A to je těch 5 litrů asi maximum. Snad to neodhaduji špatně. Asi to takto zkusím.
Naposledy upravil(a) hauser dne pát 18. srp 2017, 08:56, celkem upraveno 1 x.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#19 » pát 18. srp 2017, 08:51

Keramzit nebo liapor je extrudované keramické kamenivo, což s sebou nese vysokou pórovitost. Ta má za následek nízkou hmotnost ale i vysokou nasákavost. Nicméně to bys musel do tý vody máčet, aby se to nějak významně projevilo. Spíš bych vnímal jako potencionální problém hrubší povrch u jednotlivých zrn a možnost vzniku jemného prášku při otěru. To je ale asi pouze hypotetický problém.

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#20 » pát 18. srp 2017, 09:01

V obi dle webu mají pytlík 4-8 mm zrno. Tak ho skočím omatlat jak se to chová a buď ho rovnou vezmu, nebo objednám ty 1-4mm. To bych případně vzal přez síto a zůstanou mi/vycedím ty cca 4mm.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#21 » pát 18. srp 2017, 09:26

Pokud jde o stabilitu (což u vaku předpokládám), tak je výhodnější právě více frakcí s vyrovnanou křivkou zrnitosti. Prostě aby mezery mezi těmi většími zrny byly vyplněny menšími zrnky, které potom omezují pohyb těch větších díky tomu, že nemají kam uhnout - už tam prostě nějaké menší zrno "překáží".

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#22 » pát 18. srp 2017, 10:06

Na OBI se vykasli. Je to pekelne drahy. Zabehni do vetsich stavbnin a kup si za 20Kč kyblik jemnejsich ricnich oblazku a mas to. :)

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#23 » pát 18. srp 2017, 10:12

Tak oblázky mne také napadly, ale to bude hrozně těžký ne?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » pát 18. srp 2017, 10:29

Zavázaný pytel s pískem leží třeba u nás na střelnici, ale na přenášení to moc není, u u sypaného kameniva počítej minimálně 1,5kg/l

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#25 » pát 18. srp 2017, 11:07

Jojo, přenosný okop z toho zatím nepotřebuji :)
Nyní vyhrává ten keramzit. Ještě o víkendu se souhlasem půjčovatele ošmatám ten válec co jsem měl půjčený na střelnici, abych věděl jak hrubé zrno. A cedit to teda nebudu, aby byl mix a soudržnost.
Dík všem za rady a postřehy. Až to zhotovím, poreferuji.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#26 » pát 18. srp 2017, 11:22

Polštář na kojení :D jsme se ženou udělali z polystyrenových kuliček, akorát mi přišlo, že to výborně drží tvar (odolává jeho změně), ale moc to nebylo měkké, ale bude určitě měkčí než keramzit.
https://www.chcilatky.cz/polystyrenove- ... LGfD_BwE#3



Bigpista
Příspěvky: 18

Příspěvek#27 » ned 20. srp 2017, 09:14

Ohledně plastových kuliček, nedávno jsem byl svědkem, jak v pneuservisu myjí kola. Mají na to takovou velkou myčku jako na nádobí, kde cirkuluje voda s takovými kuličkami z plastu. Předpokládám, že tam budou velké ztráty, tak nemůže být drahé je doplňovat.



Bigpista
Příspěvky: 18

Příspěvek#28 » ned 20. srp 2017, 20:44

Ale koukám, že bude problém příliš velké balení ;) https://www.ddpneu.cz/granulat-slovnaft ... y-kol-25kg



Kubin.
Příspěvky: 1

Příspěvek#29 » pát 13. říj 2017, 14:08

Zdravím páni střelci,
taky sem řešil podobnej problém. Chtěl jsem bag na střelbu a nebylo možný sehnat něco za rozumnej peníz.
Nakonec mi to ušila máti z batohoviny a dokonce sem sehnal i vzor 95 :-). Nechal sem si u kousek od nás ve vesnici říznout u chlapíka co dělá matrace molitanovej válec, kterej přesně pásnul do toho obalu.
Výhody?
Levný, molitan je dost pevnej a tvrdej (chlapík našel nějakej tvrdej že se na něm dá i sedět), je to lehký a díky tomu, že ta batohovina je včetně zátěru tak to nebere vlhkost ze země. Velice podobně sem si nechal udělat i podložku na střílení v leže...protože dávat tři litry za originál sem fakt nechtěl...

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#30 » sob 18. dub 2020, 16:12

Já dneska koupil keramzit a je to úplně super - lehké a pevné. V jednolitrových baleních mají zrnitost 4-8, větší určitě nebrat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů