CZUB na burze



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#1 » stř 9. zář 2020, 13:17




bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#2 » stř 9. zář 2020, 13:25

V dnesnim svete nvm jestli je zrovna tohle dobra investice. Ale zajimava zprava.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#3 » stř 9. zář 2020, 13:52

Hezké, místo další pistole do sbírky mám teď možnost koupit rovnou kus továrny. :)

Snad lze tenhle krok chápat jako příslib dalšího rozvoje CZ.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#4 » stř 9. zář 2020, 14:24

Nebo jen jako oddálení hrozícího brzkého bankrotu. V dnešním divokém světě si zbrojovka v EU nemůže být jista ničím. Na HK je útočeno ze všech stran, Sig raději utekl do USA.. Glock už má taky časy slávy za sebou.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#5 » čtv 10. zář 2020, 11:49

V tom článku píšou
Ve svých provozech v ČR, Německu a USA zaměstnává zhruba 1625 lidí.
Kde má CZUB provoz v Německu?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#6 » čtv 10. zář 2020, 12:22

Tím asi myslí prodejce? Nebo Značkovou prodejnu?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#7 » pon 14. zář 2020, 07:30

Prostředky z burzy mají být použity na stavbu nové továrny CZUB v USA

Česká zbrojovka hodlá odstartovat práce na svém americkém výrobním závodu ještě do konce letošního roku. I tak půjde o významné zpoždění oproti původnímu plánu, a to přinejmenším o několik měsíců. Spuštění amerického byznysu mají pomoci peníze, které chce firma získat ze vstupu na pražskou burzu.

Výrobní závod v Americe podle něho umožní České zbrojovce ucházet se o armádní zakázky v Americe. “Poptávka po zbraních a registracích k držení zbraní z důvodů rostoucích nepokojů ve Státech letos zaznamenala další růst,” dodává Pavlík.

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-ene ... li-1373213



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#8 » pon 14. zář 2020, 08:47

Aby se nám brzo Česká zbrojovka nepřestěhovala kompletně do USA, jako Sauer apod....

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#9 » pon 14. zář 2020, 09:30

Ona to náhoda nebude, asi už něco tuší..



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#10 » pon 14. zář 2020, 09:44

Jako lepsi kdyz se tam prestehuje nez kdyby ji soudruzi v EU utli uplne.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#11 » ned 3. led 2021, 22:33

tomuto promovideu ČZUB musel na scénáři minimálně pomáhat nějaký střelec, jestli ho celý nepsal a video i nerežíroval.
https://www.televizeseznam.cz/video/mil ... .seznam.cz

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#12 » ned 3. led 2021, 23:31

no, zejména někdo, kdo viděl Pulp Fiction, žeano
(ale jinak bych to u MO tak trochu čekal)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#13 » pon 4. led 2021, 00:06

Ale ne pulpfiction.
Mě tam napadl kontrast, že kdyby to dali natočil nějaké promo agentuře (kteří zbraně viděli jen v tv), tak by toto v tomto 20% odborném výrazivu a podkladech nevzniklo (ale vzniknul 5 % výrazivo a podklad).
(Ano je to jednoduché prezentační video pro mainstream lidi, to byl účel, je to z toho vidět. o tom žádná.)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#14 » pon 4. led 2021, 08:13

Mě se líbí. MO má asik prachy z EU na nejaký promo. SB udělali taky a docela hezký.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#15 » pon 4. led 2021, 11:04

No, česká burza stojí dlouhodobě za h.... , co se týká výběru titulů, objemů obchodování a tím pádem i likvidity.
Když se podívám na BAACZGCE, tak se to plácá za 3 měsíce od IPO pořád +- na stejným, což je o ničem, v době, kdy jdou ceny celosvětově nahoru (např. taková Komerčka za tu dobu udělala 33% a Erste 34%) Pokud tedy zůstáváme v akciově provinciální Praze... Ale co oproti BCPP nabízí Xetra nebo NYSE nesnese srovnání.
Je hezký, že CZUB šla na burzu, ale z hlediska obchodování je to titul jako každý jiný, buďto ponese zajímavý zisk/dividendu nebo ne (netvrdím, že časem neponese). Ale nebudu to kupovat jen proto, že jsem střelec a mám v trezoru jejich kvéry.
U nás v klubu si ty akcie dva chlapi koupili a vždycky když jim řeknu, že za tu samou dobu mi udělala Citigroup a nebo Lufthansa skoro 50% a Thyssenkrupp 100%, tak jsou nasraný.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů