Vztah partnerek k nošení zbraně



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#1 » ned 13. zář 2020, 00:45

Docela aby mě zajímalo, jak to kdo máte. Moje žena ví dávno, že mám afinitu ke zbraním a tak ji nezaskočilo, že jsem si udělal ZP.
Nicméně teď (jen občas a naštěstí jen decentně) slýchám pří různých příležitostech - cituji: "To si bereš ten krám k našim na voběd? To jako kdyby Tě chtěl přepadnout děda, nebo co?" ....nebo ..."Prosimtě jedeme na výlet na Konicko, očekáváš tam teroristy nebo zatoulaného medvěda?" a podobně :-) .... Kontruji tím, že jsem se rozhodl nosit zbraň a že ji tedy nosím... ...popravdě ženiny poznámky vnímám jako věcné, řídit se jimi však nehodlám :-)
Díky Daleko



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#2 » ned 13. zář 2020, 06:23

Rekni ji, ze kdybys vedel, co se stane, tak je zenou nejbohatsiho muze planety.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#3 » ned 13. zář 2020, 07:08

Prvni polovicka se rozbrecela uz jen z toho, ze jsem ji v roce 2014 oznamil, ze si budu delat zbrojak.

Druha polovicka mi po oznameni, ze si budu delat zbrojak (unor 2017, zkousky duben 2017), zacala delat ze zivota peklo, ze jsem magor, psychopat, mam se jit lecit apod.

Treti polovicka si ze mne delala prdel, ze mne v tom Brne ochrani, a ze jsem lehce paranoidni. Ale obecne zboznovala, ze davam pozor at se ji nic nestane apod. Po strelbe plynovkana na ubytovne na Lidicke v Brne, kdyz jsme zrovna byli v restauraci vzdalene 200m, rapidne zmenila nazor.

Ctvrta to neresila, jenom mi obcas rekla, ze je divne mit pistoli pod polstarem (uznavam, neni to obvykle, mam pro to ale sve duvody). Jinak to neresila.

Nedavno jsem potkal po ceste ze strelnice prvni polovicku. Byla se svym muzem a dcerou. Muz to bral uplne v pohode a v klidu, ona byla vydesena jako ratlik a resila ulozeni, jak to je velke, proc to vubec mam, co s tim delam, jestli se s tim da zabit apod.

Po minulych zkusenostech radeji to, ze strilim, rikam na prvnim setkani, a to, ze nosim nenapadne zabuduju do konverzace behem navazujici diskuse. Podle reakce slecny vim, jestli to ma cenu nebo ne.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#4 » ned 13. zář 2020, 07:24

Doporucuju prochazku parkem, kde jsou psi. Treba budes mit stesti a nejaky pitbul pribehne panicku ocuchavat do xichtu, kdyz bude stat. Po tehle prihode uz drzi pysk ohledne zbrani. Ale neni od veci podobne prihody opakovat, protoze u zen je opakovani matkou moudrosti.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#5 » ned 13. zář 2020, 08:21

Repetitio mater studiorum est, navic v pripade pacifistickych zen se jedna o jakesi ockovani, ktere po nejake dobe je nutne obnovit.

Cim ma clovek mladsi zenskou, tim lepe ji obvykle zblbne a presvedci na vlastni viru. Cim je zena starsi, tim vice je naopak namisto emoci sazet na racio a nelenit s aktualnimi prihodami ze zivota, kde by strelna palna zachranila alespon jeden zivot.

Rozhodne v pripade, kdy clovek zacina novou znamost, je toto na urovni koureni (cigaret) a jinych vlastnosti, ktere je nutne vybalit co nejdrive a setrit tim cas jak sobe, tak potencialni budouci byvale.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#6 » ned 13. zář 2020, 09:09

juraj1: jo v tomhle lituju ze jsem se rozesel s bejvalkou, ta delala zbrojak se mnou a strilet taky chodila se mnou, bohuzel doslo k jinym rozporum kvuli kterym nejsme spolu.
No a soucasne manzelce se sice nelibi, ze nosim, prej jsem moc "sirokej".

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#7 » ned 13. zář 2020, 09:20

Moje žena to bere v pohodě. Sice ke zbraním vztah nemá, ale problém jí to nedělá. Byla se mnou střílet, ale to prý jen kvůli tomu aby si vyzkoušela co to dělá a jak se to chová. Máme malý děti, tak mě jen občas připomíná ať suším a čistím když nejsou okolo a zatím jim to neukazuji.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#8 » ned 13. zář 2020, 10:58

Já to mám podobně jako DAveDOG. Ze začátku trochu keců, že je mi stejně k ničemu, protože kdybych někoho sejmul, tak jdu sedět (NO a KN zná). Pak se to pomalu dostalo do stavu "bez komentářů" kdykoliv jsem měl zbraň u sebe. Minulý týden jsme jeli nakupovat a když se ozval ten charakteristický zvuk závěru, když jsem nabíjel, tak na mě volala "tohle je taky způsob, ale nechceš si vzít raději peněženku?".

Takže zájem o to moc nejeví, ale nevadí jí to.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#9 » ned 13. zář 2020, 11:11

Snadný, když by byly kecy, tak stačí říct, že lepší mít a nepotřebovat než potřebovat a nemít.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#10 » ned 13. zář 2020, 16:24

Keď sme spolu začínali chodiť, tak "v jej dome zbraň nikdy nebude, to nedovolí". O pár rokov a nespočetných hodinách naozaj dobrých a zaujímavých dialógoch máme ZP obaja :)



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#11 » ned 13. zář 2020, 18:01

Když jsme s mojí začali před dvaceti lety chodit, první den jsem jí ukázal revolver, který jsem nosil, potom jsem ji vzal na střelnici, tam si z něj párkrát vystřelila a za další rok měla ZP i ona a tak ji to začalo bavit, že se mnou začala chodit do střeleckého klubu. Dnes má vystřílených více než deset medailí a dalších cen z různých závodů z pistolových i puškových disciplín včetně westernové střelby. Na střelnici jezdíme samozřejmě spolu.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#12 » pon 14. zář 2020, 08:38

Nerek bych ze je to o veku partnerky. Kazdopadne u me je to sito, kterym projde uz na zacatku. Bud k tomu pristupuje, ze nevi a zajima ji to, zjistuje, prpadne si to nema problem casem zkusit nebo je histericka a radikalne proti, pak se realne nemame sanci seznamit a konci to a jsem rad, ze nejsem s histerkou.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#13 » pon 14. zář 2020, 09:24

Nepoložil jsi tu otázku poněkud politicky nekorektně? Setkal jsem se před časem s párem, kde ona měla trezor se zbraněmi a on si s tím moc nevěděl rady. Ale jestli nosila nevím, byl jsem z té situace sám překvapený a zapomněl jsem se zeptat.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#14 » pon 14. zář 2020, 09:46

A nemas na slecnu kontakt? :-D byla hezka?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#15 » pon 14. zář 2020, 13:22

Manželka přišla naučená, její otec, děda i brácha jsou taky myslivci. Sice ji to nějak nebere, ale ani to neodsuzuje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Asfalt, AT.50, Snake.360 a 7 hostů