Nákup doplňků z Ruska



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#1 » sob 5. pro 2020, 19:17

Zdravím,
jaká je situace při nákupu originálních doplňků ke zbraním, které jsou volně prodejné pro širokou veřejnost a následným odesláním do ČR, vztahuje se na toto embargo??



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#2 » sob 5. pro 2020, 19:27

Ja z Ruska cas od casu kupuju doplnky i nahradni dily a vzdy vse prislo. Jedinej zadrhel byva s placenim, pokud ten prodejce nema PayPal, nebo nejaky jiny ryze elektronicky prostredek. Jakmile je to bankovni prevod, tak ruskou narodni banku zajima, za co to je a jakmile se napise "zbrane", tak byva na par dni o zabavu postarano.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3 » sob 5. pro 2020, 21:21

Mám zkušenost jenom s ruskými eshopy, letos dva nákupy (ishooter a ivantactical). Vůbec žádný problém, nákup jako v tuzemském eshopu, Ruská pošta levná a rychlá, zasekne se to klasicky až v ČR. U druhého nákupu mi celnici napočítali DPH, to nepotěšilo, ale jinak nic speciálního. Zcela zjevně to byly volně prodejné doplňky zbraní, v celní deklaraci jsem posílal i screenshoty z eshopu, žádný problém.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#4 » ned 6. pro 2020, 17:17

Mám spíš problém tam požadované najít. Hledám konkrétní zbran a mít štěstí, že jí najdu, tak se asi obrátím na velké dovozce a požádám o cenovou nabídku za vyřízení papírování.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#5 » ned 6. pro 2020, 19:16

Ja pro komunikaci s ruskymi weby pouzivam rustinu s azbukou. A samozrejme ruske vyhledavace.Mam rusandu broknu (TOZ) a nejake ND plus doplnky jsem na ni bral od ruznych prodejcu a vzdy nasel a obdrzel. Pritom mam ten dojem, ze fabrika tento model uz par let nedela.

Vetsina Rusaku je na tom s cizimi jazyky asi tak stejne, jako treba Nemci. Decka se to ve skole uci, ale mnohdy nenauci a ti stari povetsinou umi jen svuj rodnej jazyk. Takze pokud clovek nenachazi v AJ, holt musi pouzit RJ. Pak to jde lip.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#6 » pon 7. pro 2020, 16:09

To MojeTikka: naprostý souhlas :-) Rusky mluvím slušně, bohužel písmem už to nedávám. Kamarád je ted pracovně v Moskvě na 3 týdny, tak snad doveze nějaké kontakty/možnosti.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#7 » pon 7. pro 2020, 18:02

Ja jsem s psanou rustinou v podstate skoncil s elektronizaci komunikace. Mam sice doma ruskou klavesnici, ale... proste to trva, protoze hledam :-). Plynne jsem psal pred 25 lety, bohuzel. A napsat to v ruce (coz by mi slo nepomerne lip) a pak to skenovat v pripade nakupu doplnku na zbrane si koleduje o zbytecny zajem nektereho ze statnich aparatu :-).

V Cesku je docela dost Rusu, kteri obchoduji a nejsou to zrovna dolarovi milionari, napriklad nahradni dily na ruska auta a tak. I s nimi se lze zkusit domluvit, kdyz jina cesta neni.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#8 » pon 7. pro 2020, 19:39

MojeTikka píše:V Cesku je docela dost Rusu, kteri obchoduji a nejsou to zrovna dolarovi milionari, napriklad nahradni dily na ruska auta a tak. I s nimi se lze zkusit domluvit, kdyz jina cesta neni.


... nechci trolit téma do bezvědomí, proto jen napíšu, že tohle je super nápad. Máme člověka co nám prodává díly na Rusky offroady a je velmi, velmi rozumnej. Zkustím to. Díky za nakopnutí :-)



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#9 » čtv 10. pro 2020, 22:07

Je možnost koupit kompenzátor, spoušť

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, Héfaistos a 7 hostů