Rada při pokutování



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#91 » pon 4. led 2021, 20:34

Jako myslíš fake snímek? Kolega říkal, že byl vyfocen jen jednou.
Jak vyplývá viz výše, v modré zóně musí úřad ukázat dvě fotky s odstupem > 3 min, jinak smůla

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#92 » pon 4. led 2021, 20:35

To se bavite ale o modre zone.
Me se tyka ta fialova.
"Místem v modré zóně musí „šmírovací“ auto projet dvakrát po sobě v minimálně tříminutovém intervalu, ve fialové zóně stačí zmonitorovat situaci jednou. Pomocí kamer na střeše snímají toyoty registrační značky (RZ) aut a odesílají je do Centrálního informačního systému (CIS)."
zdroj iDnes a to mi bylo i potvrzeno ze dvou uradu mestkych casti.

Stejne neverim tomu, ze to nemaji osefovane.
Urcite uz takovou pokutu dostal i clovek, ktery tomu fakt rozumi a byl by schopen je hnat k soudu. Budu stourat dal,ale trosku se obavam, ze na te fialove se fakt nesmi ani zastavit.
To je ale jen muj pocit.
Zajimal by me nazor nejakeho pravnika z tohoto oboru. Minimalne se budu ptat na skoleni ridicu.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#93 » pon 4. led 2021, 20:37

Ano, pardon, teď jsem si dohledal první post kvůli té barvě. Tam bohužel ty 3 minuty neplatí, takže jedno foto se zastavením stačilo.

Viz ten dotaz na odkazu: https://www.praha1.cz/faq/kdy-muze-ridic-zastavit-a-stat-v-parkovaci-zone-ktera-pro-nej-neni-vyhrazena-a-to-bezplatne-maximalne-po-dobu-tri-minut/

Pořád ale platí ten můj výklad ohledně stejného přístupu dle zákona pro "reservé". Zda má Praha právo pro fialovou zónu to mít přísnější, to je fakt na právníka, a to téma na na přepážku fakt není.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#94 » pon 4. led 2021, 20:41

jezekif píše:Je spousta lidí, kteří zaplatí hned (vždyť jsem tam opravdu zastavil - aniž by si uvědomili souvislosti a že se nejednalo o stání, někdy ani o zastavení), tak proč to nezkusit, vždyť to není zadarmo, ale za peníze. Zkrátka dnes je tolik a tak složitě psaných předpisů a tak moc se mění, že je běžný člověk opravdu nemůže znát (oni je pořádně neznají ani ti úředníci).
Edit: a dávám ti za pravdu, že mnohem efektivnější je se takovému problému s mocí preventivně vyhnout, než to následně pracně řešit .


Nezapomen, ze neni nutny hned dat vsechny karty na stul. Cim vic ovce kope, tim dal to dojde a pokud trumfovy eso Systemu padne v poslednim stychu, tak sedma je proste prebita a nazdar bazar. Ze je to narocny pro System? Mozna ano, ale System prece porad breci, jak ma male kadrove kapacity a tim padem stale bobtna a bobtna, vsak si na sebe vydela, ze...

Proto bych to nepodcenoval. Bejt to novinka, tak ok. Ale tohle uz nejakej patek frci, takze cesta bude proslapana.
Naposledy upravil(a) MojeTikka dne pon 4. led 2021, 20:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#95 » pon 4. led 2021, 20:42

https://www.automoc.cz/fialove-zony-strasi-ridice/ Úředníci si vyložili zákon po svém a tvrdí, že na fialové zóně je zákaz zastavení. Jedná se o značku „Parkoviště s parkovacím automatem“. Nic o zákazu zastavení se u ní nehovoří.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#96 » pon 4. led 2021, 20:43

A nebudu vam tady lhat, o tom ze fialova zona je svina jsem nevedel.

Mj. je tu nekdo, kdo z takove pokuty vycouval nejakym vysvetlenim? A tim nemyslim, ze se to promlcelo.

P.S. Koukam zhave tema. Docela se to tu rozjelo. Kdyby tu byl nekdo, kdo do toho z pravnickeho hlediska vidi nebo ma nekoho takoveho, tak bychom to mohli zkusit rozlousknout. Jsem ochoten dodat co je potreba a nebo se sejit. Nejde mi o zalobu, ale o pravdu.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#97 » pon 4. led 2021, 20:49

Bacha na to, bojovniku za pravdu jsou plne hrbitovy ;-)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#98 » pon 4. led 2021, 20:50

Bylo to na fialové, vůbec bych se nedivil, že měli jen fotky z jednoho průjezdu (a i kdyby, po nahlédnutí do spisu / bez toho aby jim člověk na sebe něco vykecal se dá zvolit vhodná strategie. Oni už učinili první krok, obeslali "viníka" "pokutou", (možná to byla jen určená částka) a pro to obeslání = rozhodnutí musí mít vyhotovenou a kompletní spisovou dokumentaci (rozsudek). Následně už by tam další fotky za x minut (dle mého skrovného právního povědomí) rozhodně neměli přibývat.
Dzimmy, kam se máš obrátit o radu jsem ti psal už na začátku. Přečti si alespoň https://road-fens.cz/



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#99 » pon 4. led 2021, 20:50

Koukal jsem, ze bych mohl na modre a filajove parkovat zadarmo, ale musel bych na nejakej sprdelenej ourad v Pze a tam ponizene v ruce zmoulat kilo a cekat frontu. Hm.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#100 » pon 4. led 2021, 20:52

@jezekif: nejde o Sprdel, pokud to dobre chapu. Cili dokundamentace nemusi byt kompletni. Mohou ukazat jen to, co je vedlo k obsilce s Urcenou castkou. Plus, tenhle vymrd je echt prazskej vyplod, takze lze cekat cokoli.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#101 » pon 4. led 2021, 20:56

Jo, jde čekat cokoliv, proto jsou specializované weby, tady o nikom s potřebným know how / skillem nevím.
EDIT: přesto je to správní rozhodnutí (takový malý soud) a to musí mít všechny náležitosti. Což zároveň neznamená, že je má (to nemají leckdy ani ta od skutečných soudů).



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#102 » pon 4. led 2021, 21:20

Tak, je to sousto pro DF&hiz boyz.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#103 » pon 4. led 2021, 22:24

DZimmy píše:Stejne neverim tomu, ze to nemaji osefovane.
Urcite uz takovou pokutu dostal i clovek, ktery tomu fakt rozumi a byl by schopen je hnat k soudu.

Proč k soudu? Dostalo by se to na obec do správního řízení a tam by to pro nedostatek důkazů taky skončilo. Soud by to vůbec neřešil.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#104 » pon 4. led 2021, 23:16

Pardon, trochu odbočím, resp. vrátím se o pár stránek dál, ale
DZimmy píše:Ještě je jedna věc, které jsem si všiml až teď. A to, že na té výzvě je přestupek napsán jako: "Neoprávněné parkování v zóně placeného stání". To je přece fakt blbost, ne?
Bohužel jsem si toho všiml fakt pozdě.

Tak teď už víš (kdyžtak pardon za tykání), že úřad nehraje podle pravidel a rád využije něčeho, co si nevšimneš. Kdybys ouřadovi řekl, žes tam vezl invalidní babičce jídlo a že tem máš kartu přeprava invalidů, tak Tě naflastrují ještě o mnoho víc, protože je to nepovolené využívání té karty (omlouvám se za nesouvisející příklad, ale sám jsem byl svědkem podobné situace). Prostě úřad (resp. podobné referáty přestupků) mají prostě jednoduché zadání - vybírat, vybírat, vybírat. A není to proto, aby tyhle pyráťy přestali ohrožovat slušné lidi...

Ale nechci jen kritizovat - teď už víš, proti čemu budeš přístě stát a osobně si myslím, že přidání "vozidlo" za "zastavil jsem" za to stojí (předtím jsi to odmítal a také jsem kdysi byl v podobném "morálním" rozpoložení). Oni samozřejmě budou vyhrožovat, že mají svoje způsoby, jak si "to" zjistí, že se musí dokazovat nevina, že to bude o litr víc, že to bude už za body, že to "půjde vejš", že jim je to jedno a mají to prostě zadokumentované atd. Ale když to pak člověk studuje trochu víc a vidí neznalost ouřadů samotných, tak zjistí, že to je prostě pár vět, co si řekli na školení. A tyto věty nevymýšleli ouřadové samotní, ale psychologové (resp. praxe), takže na 95% nepřipravených lidí to prostě bude fungovat.
Kdo se o to zajímá víc, ať se podívá na různé vyjednávací postupy a strategie. A teď nemluvím o nějakých rétorických obratech, které vnutí Vaši pravdu protivníkovi v debatě.

A k tomu, co napsal Idahou na straně 6 - už se těším, jak budeš stát první v řadě při hromadné konfiskaci ?aut?, až bude jednoho krásného dne vyhlášeno, že "společnost si žádá konec ?osobních vozidel?", nebo až za překročení v rychlosti v obci půjdeš sedět. Neboj, nebude to hned, ani při dalších pěti novelách. Ale salámek starému na vojně se taky odřezává hezky žiletkou po tenoučkých plátcích, aby si toho nevšiml...

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#105 » úte 5. led 2021, 01:53

jezekif píše:https://www.automoc.cz/fialove-zony-strasi-ridice/ Úředníci si vyložili zákon po svém a tvrdí, že na fialové zóně je zákaz zastavení. Jedná se o značku „Parkoviště s parkovacím automatem“. Nic o zákazu zastavení se u ní nehovoří.

Přesně tak. To že úředník něco tvrdí nic neznamená.
V tomto zákoně se neuvádí, že se nesmí zastavit a stát na parkovišti s parkovacím automatem(IP13C), což podle vysvětlení úředníků znamená, že se tam zastavit nesmí.

a) Tohle není pravda, protože zákon je nadřazen vyhláškám a nařízením. A platí preater legem = co není zákonem zakázáno (a není zakázáno ZASTAVIT na parkovišti s parkovacím autometem IP13c) je dovoleno.

b) Parkování a zastavení je rozdíl. Nemohu parkovat na IP13c bez placení, ale mohu zastavit tam, kde to není zakázáno. A mohu zastavit na dobu nezbytně dlouhou (3 minuty), takže informace, že
zastavení po dobu max. 3 minut dané zákonem č. 361/2000 Sb. o silničním provozu platí pouze pro modrou zónu Zón placeného stání v hl. m. Praze.
taktéž není pravda, protože zákon č. 361 řeší zastavení na "vyhrazeném parkovišti", což je ovšem značka IP12. Pro obě značky IP13c (fialová) i IP12(modrá) souběžně platí, že obě ukončují platnost značek "Zákaz zastavení" a "Zákaz stání" = nemůžu porušovat zákaz zastavení, protože jeho platnost byla těmito značkami ukončena.

c) Aby mohlo být prokázáno, že nedošlo k zastavení, ale že vozidlo parkovalo, je nutné prokázat delším časovým úsekem, viz. miniální dvojitý průjezd Eltodem s časovým rozestupem delším než 3 minuty. Pokud je vyfocena 1 statická fotka, nedá se z ní vyvozovat, že vozidlo parkovalo, protože mohlo jen ZASTAVIT. "Že jim 1 fotka stačí" platí tak jako naučená odpověď, ale nic co by mělo v čemkoliv právní oporu.

Výzvu bych odmítl zaplatit, trval bych na správním řízení, kde bych chtěl jakoukoliv informaci úředníka ozdrojovat (je to jejich povinnost) a pokud už ve správním řízení úředník nekapituloval, šel bych s tím k soudu. Fungovalo to víckrát. Kamarád si takhle vydupal po 4 letech judikát Ústavního soudu a měli po ptákách.

A to se vůbec nebavím o trvání na tom "idiotském" postupu, kdy má být zaplaceno parkované, před zaparkovaním vozidlo. To by dopadlo stejně. Problém je v tom, že skoro nikomu se nechce se úředníky hádat, trávit čas, investovat peníze a absolvovat soudy. To se ale pak nesmíme divit, že si k nám budou dovolovat co si dovolují ... protože jim to DOVOLUJEME.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 17 hostů