Rada při pokutování

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#76 » pon 4. led 2021, 15:54

Čeho?



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#77 » pon 4. led 2021, 16:09

Podle mě jsi udělal dobře - už všichni víme, že se tam stát nesmí. Ty jsi to věděl ještě před tím, než jsi tam zastavil, tudíž jsi se zachoval jako odpovědný dospělý.

Tady i jinde prezentovaná a skoro vynucovaná "revolta vůči systému" je skoro fascinující, především proto, že je to kamufláž obyčejnýho vykrucování se

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#78 » pon 4. led 2021, 16:15

Super od začátku, ti tu říkáme ať nic úředníkům neříkáš ... No nic, zaplatil jsi a tím jsi s přestupkem SOUHLASIL, lhostejno, zda se skutečně stal či nikoliv, takže do TV, nebo kamkoliv jinam můžeš jen ohlásit jak jsi se nechal ostříhat... :D A až přijde další kolo holení tak rovnou zaplať, bude to tak mnohem jednodušší, pro všechny.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#79 » pon 4. led 2021, 16:34

DZimmy píše:Čeho?
Asi normálního člověka, který se nechá snadno obrat... Neurážím vás, konstatuji, mohu to říct o spoustě lidí, kterých si nesmírně vážím. Tady je dobře shrnuto, jak se cítíme my po každém takovém výsledku. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2241.0

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#80 » pon 4. led 2021, 18:25

Ok, ok zkusím to nějak shrnout. Nejdřív všem děkuju za příspěvky a za rady.
Chápu frustraci těch, kteří mi radili něco a já se toho úplně nedržel. Na druhou stranu jsem od začátku nechtěl jít cestou nějakého promlčení a myslím, že jsem dal najevo, že obcházet nic nechci. Vlastně jsem ani nečekal tolik příspěvků, čekal jsem jich pár a myslel jsem spíš že budou v duchu "to se mi stalo a stačí říct tohle" nebo "to se mi stalo a nic s tim nejde dělat".
Jak jsem už psal, když jsem tam byl tak mi prostě přišlo, že výhoda je na jejich straně. Zachoval jsem se tak, jak jsem v ten moment usoudil za vhodné. Věděl jsem, že to co dělám není vlastně tak úplně ok a navíc fakt zkušenosti ani znalosti z tohohle oboru nemám.

Do budoucna bych si to rád víc nastudoval. S kým mluvit, s kým ne, jak je to s těma zónama a hlavně a především jestli mají právo tohle vybírat. Protože jejich formulace "Neoprávněné parkování v zóně placeného stání" jde přesně proti tomu za co jsem tu pokutu vlastně dostal.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#81 » pon 4. led 2021, 18:50

Přečetl jsem ten článek, a nemůžu se ubránit pocitu, že by se měl uplatňovat stejný postup jako při zákonem popisovaném RESERVÉ, protože v podstatě (troufám si tvrdit že v souladu s duchem zákona) jde o to samé (vyhrazené místo).

§ 27

(1) Řidič nesmí zastavit a stát
...
o) na vyhrazeném parkovišti, nejde-li o vozidlo, pro které je parkoviště vyhrazeno; to neplatí, jde-li o zastavení a stání, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno,
...


Dále jsem pak našel tohle na MV ČR.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#82 » pon 4. led 2021, 19:23

DZimmy píše:Ok, ok zkusím to nějak shrnout. Nejdřív všem děkuju za příspěvky a za rady.
Chápu frustraci těch, kteří mi radili něco a já se toho úplně nedržel. Na druhou stranu jsem od začátku nechtěl jít cestou nějakého promlčení a myslím, že jsem dal najevo, že obcházet nic nechci. Vlastně jsem ani nečekal tolik příspěvků, čekal jsem jich pár a myslel jsem spíš že budou v duchu "to se mi stalo a stačí říct tohle" nebo "to se mi stalo a nic s tim nejde dělat".
Jak jsem už psal, když jsem tam byl tak mi prostě přišlo, že výhoda je na jejich straně. Zachoval jsem se tak, jak jsem v ten moment usoudil za vhodné. Věděl jsem, že to co dělám není vlastně tak úplně ok a navíc fakt zkušenosti ani znalosti z tohohle oboru nemám.

Do budoucna bych si to rád víc nastudoval. S kým mluvit, s kým ne, jak je to s těma zónama a hlavně a především jestli mají právo tohle vybírat. Protože jejich formulace "Neoprávněné parkování v zóně placeného stání" jde přesně proti tomu za co jsem tu pokutu vlastně dostal.
Díky. Snad jen, kdybyste chtěl někdy příště bojovat, neomezujte se na nějakou "poctivost". Buď do toho jděte na plno nebo vůbec. I když budete vy mluvit jen pravdu, spolehněte se, že oni nebudou. Prohrajete. Pokud nebudete brát v potaz promlčení, zavíráte si zadní vrátka. "Lži a výmluvy" jsou součástí obhajoby, je to prostě tak, bez nich správní řízení těžko vyhrajete, zvlášť když lži mnohem většího kalibru používá druhá strana.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#83 » pon 4. led 2021, 20:00

jezekif píše:Super od začátku, ti tu říkáme ať nic úředníkům neříkáš ... No nic, zaplatil jsi a tím jsi s přestupkem SOUHLASIL, lhostejno, zda se skutečně stal či nikoliv, takže do TV, nebo kamkoliv jinam můžeš jen ohlásit jak jsi se nechal ostříhat... :D A až přijde další kolo holení tak rovnou zaplať, bude to tak mnohem jednodušší, pro všechny.


Ja by som to tu úplne netvrdil. Ak sa totiž do toho niekto obuje a preukáže sa, že tie pokuty vyberajú nelegitímnym spôsobom, môže sa stať že ich budú musieť všetky vrátiť. Alebo to aspoň prestanú nelegitímne vyberať. DZimmy v každom prípade nemôže nič stratiť, okrem svojho času a už zaplatených 500 kč (ktoré asi všetci súhlasíme že nemal zatiaľ platiť, ale zase to nie je nič pre čo by si mal ísť búchať hlavu o stenu). Môže však, ak by bol úspešný, tú celú podľa mňa nelegálnu machináciu stopnúť pre dobro všetkých neprávom okrádaných občanov, ktorí tam len zastavia / zastavia vozidlo.



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#84 » pon 4. led 2021, 20:06

Nevšiml jsem si, že by tam byla značka zákaz zastavení nebo stání.
A jak výše píše rumburak18, je to hraní si s parkováním, stáním vs. zastavením.
Nemám tušení, jak dlouho jsi tam stál, ale to oni evidentně taky.

To, že typický příklad, tak bylo myšleno tak, že pro ně tam. Prostě to tak dělají, když se chce někdo nějak hájit, tak si něco namyslí, odmítnout jiné důkazy a dotyčný se v tom zamotá. Bylo ti tu řečeno, co dělat, co hlavně nedělat, přesto jsi to tak udělal. A už vůbec by se neměl měnit důvod. Tak buď jsi tam zastavil, nebo zastavil vozidlo. Jedno, nebo druhé. A už vůbec ne ústně.

Tvůj úmysl tam zaparkovat nebyl. Z auta jsi nevystoupil a nepopošel dál, což je někde bráno jako úmysl parkovat. Proto kdesi při jakémsi incidentu se snažilo městapo odlákat řidiče od "zastaveného" auta (borec chtěl naložit těhotnou přítulku), aby mu z toho udělali parkování.

Ať si tu někdo klidně povídá o svědomí a nevymlouvání se, ale to je jaksi mimo tento případ. Je naprosto evidentní, že jsi tam parkovat nechtěl a jen jsi tam zastavil. Na městě jsou sice jiného názoru, ale aby nebyli, když tím vybírají peníze.

Holt si na to příště budeš dávat bacha.


DZimmy píše:Sinkulova 48, Praha 4. Tam jak stojí na google street view ta červená audina.

Ještě je jedna věc, které jsem si všiml až teď. A to, že na té výzvě je přestupek napsán jako: "Neoprávněné parkování v zóně placeného stání". To je přece fakt blbost, ne?
Bohužel jsem si toho všiml fakt pozdě.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#85 » pon 4. led 2021, 20:13

Arc, ehm, ehm, opravdu myslíš, že by se takovéto ohýbání zákonů ve prospěch dovýběru daní obcemi mohlo odehrávat bez tichého souhlasu médií? Jen se podívej jak a kým jsou motoristé zastupováni při nějakých úpravách zákonů motorismu se týkajících a srovnej to s LEXem!

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#86 » pon 4. led 2021, 20:19

Město na DZimmyho mělo úplný prd - několik fotek vytažených z jednoho průjezdu šmírovacího vozidla, on s velkou pravděpodobností ani neporušil to o čem píše výše Rumburak18, ale úředník už mu lhal, cituji : "musel byste mít potvrzení od doktora". Jaký potvrzení?! Oni musí dokazovat a nezpochybnitelně dokázat! Ještě pořád nebyla zrušena ta právní klička s presumpcí neviny!



MojeTikka
Příspěvky: 1574

Příspěvek#87 » pon 4. led 2021, 20:21

Vsem tem bojovnikum doporucuji vylet nekam za hranici vsednich dnu, napriklad takova Viden, nebo Solnohrad. Pripadne Mnichov, nebo Rezno, dle libosti. Tam, pri spatnem parkovani, uplne v klidu vyfasujete flastry dva, jeden od statni a druhy od mestske policie.

Velmi rad si pak prectu, jak s nimi dotycny vyjebal a to treba i na celkem bezne veci, ze za stejnou chybu nesmi byt nikdo dvakrat trestan. Nikdo asi nechce platit zbytecne pokuty, ale byva zvykem kulturnich narodu, ze tomu prizpusobi svoje chovani ne tim, ze pak klickuji pred trestem, ale ze se vyvaruji zbytecnych chyb. A je uplne fuk, jestli trest je, nebo neni primereny. Moudry clovek se vyhne pricine, ne nasledku.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#88 » pon 4. led 2021, 20:21

Ještě tu někdo psal, že to šmírovací auto musí projet dvakrát, škoda, že nenapsal, odkud to info má. třeba je to podmínka pro udělení pokuty.

//Sám sobě sám:
https://forbes.cz/bigbrother-jak-funguj ... parkovani/
KAŽDOU ULICÍ MODRÉ ZÓNY musí auto projet dvakrát po sobě s minimálně tříminutovým intervalem – v modrých zónách totiž může kdokoli stát až tři minuty, takže dokud vás na stejném místě monitorovací vůz nevyfotí i při druhém průjezdu, nic se neděje. Jinak je řešena situace, kdy vás kamery vyfotí ve chvíli, kdy jdete od auta zaplatit k parkovacímu automatu. Při porovnání času vyfocení a zaplacení v automatu se totiž počítá s určitou časovou tolerancí pro provedení platby. Přesto auta Eltoda denně v Praze odhalí v průměru dva tisíce podezření na parkovací přestupek.


Ale chtělo by to něco oficiálního ..

https://www.praha1.cz/faq/kdy-muze-ridi ... tri-minut/


Dotaz:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mohu bezplatně, stejně jako na modré zóně, i na fialové zóně zastavit na tři minuty (př. někoho vyložit) aniž bych dostala pokutu?


Odpověď:

Dobrý den,
zastavení po dobu max. 3 minut dané zákonem č. 361/2000 Sb. o silničním provozu platí pouze pro modrou zónu Zón placeného stání v hl. m. Praze.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne pon 4. led 2021, 20:33, celkem upraveno 1 x.



MojeTikka
Příspěvky: 1574

Příspěvek#89 » pon 4. led 2021, 20:26

To se mozna dotycny dozvi, pokud to potahne az xoudu. Nechce se mi verit, ze by mesto bylo tak blbe a nemelo ve strozoku druhy snimek treba o 5 minut pozdeji. Delaji to dost dlouho na to, aby stejny problem se zastavenim uz resili.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#90 » pon 4. led 2021, 20:33

Je spousta lidí, kteří zaplatí hned (vždyť jsem tam opravdu zastavil - aniž by si uvědomili souvislosti a že se nejednalo o stání, někdy ani o zastavení), tak proč to nezkusit, vždyť to není zadarmo, ale za peníze. Zkrátka dnes je tolik a tak složitě psaných předpisů a tak moc se mění, že je běžný člověk opravdu nemůže znát (oni je pořádně neznají ani ti úředníci).
Edit: a dávám ti za pravdu, že mnohem efektivnější je se takovému problému s mocí preventivně vyhnout, než to následně pracně řešit .
Naposledy upravil(a) jezekif dne pon 4. led 2021, 20:35, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: audis, Héfaistos, ludwyg, Pentlochnap, Sedmej, Tomak a 5 hostů