Kde vyzkoušet bezpečnou manipulaci v Praze?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#1 » pon 15. úno 2021, 10:58

Mám domluvený termín na zkoušku, která měla být původně loni v říjnu, a rád bych si znovu prošel bezpečnou manipulaci (kterou jsem tehdy před zkouškou dělal, ale přece jen, je to už nějaká doba) s krátkou (ČZ75), brokovou dvojkou a malorážkou, nicméně na "mojí" střelnici mají otevřeno jen na zkoušku (původně plánovali otevřít, ale nakonec z toho, díky novému nouzovému stavu sešlo).

Víte někdo, jestli je někde v Praze nějaká střelnice, kde by to šlo?

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#2 » pon 15. úno 2021, 11:07




bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#3 » pon 15. úno 2021, 11:52

Podle stanoviska mvcr by melo byt mozne tyhle kurzy poradat na jakekoliv strelnici: viewtopic.php?f=57&t=13127&p=250277#p249888

Otazka, jestli to tak provozovatele delaji, nebo nebo ne, je vec druha.

Magnum na Praze 6 je otevrena a pripravy normalne delaji (podle mne kvalitni), naposledy jsem tam byl predminuly vikend myslim.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#4 » pon 15. úno 2021, 12:36

Vražkov je sice kousek od Prahy, ale fungují a určitě nebude problém se domluvit.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#5 » pon 15. úno 2021, 16:01

Magnum běží, kurzy jsou individuální...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#6 » pon 15. úno 2021, 19:40

Díky všem za odpovědi. Magnum bych klidně zkusil, ale podle webu mají otevřeno jen čtvrtek až neděle, což je na mě už pozdě - seběhlo se to všechno na poslední chvíli :). Vražkov je pro mne bez auta spíš jen teoretická možnost.

Pro bbobba, odpověď na tvůj dotaz z MV jsem jim posílal, ale problém je spíš v tom, že se jim kvůli jednomu člověku, který tam přijde max. na hoďku, otevírat nevyplatí, stejně jako případně dokazovat, že to bylo legální, kdyby to někdo chtěl zpochybnit.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#7 » pon 15. úno 2021, 20:10

Zkus se poptat tady na foru, je dost možné, že se najde někdo, kdo má všechny tři typy a třeba i prostor. Sám můžu nabídnout jen P-07, která je v základu stejná jako CZ 75 a na nácvik by nejspíš stačila.

https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-pruka ... ke-zauceni
viewtopic.php?f=57&t=3475



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#8 » pon 15. úno 2021, 21:04

risa2000 píše:Díky všem za odpovědi. Magnum bych klidně zkusil, ale podle webu mají otevřeno jen čtvrtek až neděle, což je na mě už pozdě - seběhlo se to všechno na poslední chvíli :). Vražkov je pro mne bez auta spíš jen teoretická možnost.


Az takhle jo? No dobre vedet, ze se to alespon hybe.
Mas pravdu, Magnum je ct-ne, ale na druhou stranu za zavolani asi nic nedas, kdyby tam zrovna uz byly teda treba zkousky a stejne tam museli byt.. priprava ja tam stejne individualni.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#9 » pon 15. úno 2021, 21:16

ve středu mají právě zkoušky ;)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#10 » pon 15. úno 2021, 21:31

Risa2000: v kolik máte zkoušku? Nechceš zkusit zavolat na "tvojí" střelnici a zeptat se správce , jestli by tam nepřišel třeba o 1-2 hodiny dříve?



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#11 » stř 17. úno 2021, 19:39

Bezpecnou manipulaci doporucuju cvicit doma na airsoftce.
Jeden se tomu mue venovat pred zkouskou dyl a casteji.
Podle mych zkusenosti je to cast zkousky, ze ktery se nejvic vyhazuje.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#12 » stř 17. úno 2021, 21:15

OskaRus: To je pravda. Zrovna mám doma půjčenou airsoftku od kolegy, a byl jsem sám překvapený, jak věrně se to blíží "ostré" zbrani. Jedině rozborka na tom nejde. Pro cvičení úchopu, pohybů a činností, asi to nejlepší, co bez zbrojáku může člověk chtít.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#13 » čtv 18. úno 2021, 09:04

Ona by na to nouzově stačila pistolka z hračkářství. Při manipulaci je nejdůležitější prst mimo spoušť a mířit bezpečným směrem. Pokud ho komisař neurčí, tak se zeptat.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#14 » čtv 18. úno 2021, 15:49

Rick: Při manipulaci, je nejdůležitější prst mimo spoušť, a držet bezpečný směr. A hned další je provést správně kontrolu zbraně. A to překvapivě na airsoftce jde v podstatě celé odsimulovat, na pistoli z hračkářství nikoliv. Pak už jenom otázka, co považuješ za dostatečnou přípravu. Nicméně, tohle už nemusíme řešit. Zkoušku mám za sebou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů