Aktivní záloha - recenze + názory

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#31 » čtv 12. srp 2021, 07:05

Patton: Jen aby jsi se pak neupsal k něčemu co pro tebe bude horší než nějaká hrozba muset mít prázdný trezor.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#32 » čtv 12. srp 2021, 07:20

Samozřejmě, to se musí dobře zvážit jestli se upsat nebo si koupit krumpáč. :mrgreen:

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#33 » čtv 12. srp 2021, 09:41

My jsme se učili pouze s Sa 58,(gumy měli jen pistoli vz. 52) podle článku se v této době učí účastníci kurzu AZ obsluhu a střelbu z 5 zbraní:
od dubna 2018 samopal vzoru 58, útočnou pušku CZ 805 Bren A1 a pistoli vzoru 82 – dubnový kurz byl prvním, v němž už museli zvládnout i obsluhu a teorii konstrukce univerzálního kulometu vzoru 59 a pancéřovky RPG 7.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/akti ... _domaci_jj

Pokud někdo nenastřílel během ZV, tak za celou vojnu vystřelil maximálně 26 ran z SA. 58, já se pak dostal ke strážní rotě a tam se na každých střelbách vystřílelo vždy jen 20 ran dávkou vleže

Už si to nepamatuji, ale těch ran za celou vojnu jsem dal cca 80

:idea: :arrow: je tu někdo, kdo prošel VZS a přihlásil se na dobrovolné vojenské cvičení k útvaru?

Já jsem o tom uvažoval, ale řekl si, že místo, aby mne jako držitele ZP poslali na nějaký pokročilý střelecký výcvik, či musado, tak bych tak akorát umýval profíkům špinavé ešusy.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#34 » pát 13. srp 2021, 11:24

a od roku 2021 se střílí jen z brena a fantoma...

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#35 » pát 13. srp 2021, 15:06

odkaz na ta videa jsem posílal přes SZ.

Jestli se střílí jen brenem a phantomem, to je lepší zajít si na předváděčku CZUB
tam si zastřílíš za pár hodin snad ze všeho co mají v nabídce, jen krom prvotřídního Phantoma musíš střílet z "druhořadých" shadowů 2

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#36 » pát 13. srp 2021, 21:22




Remy
Příspěvky: 28

Příspěvek#37 » pon 15. lis 2021, 00:00

To Din.
Možná něco začíná jít dobrým směrem. Stanovené zálohy státu. Mrkni na https://www.hardtask.cz/cze/kurzy/mvcr/mv-101
Od dvojky/ se už střílí/ bude Ministerstvo vnitra hradit střelivo.
Omluva- prosím moder o případnou úpravu/ lepší odkaz, kdyby se nelíbilo coby reklama



Jakuza87
Příspěvky: 102

Příspěvek#38 » pon 15. lis 2021, 08:59

Tři stránky smíchu... Kuci pro Vás budou ty stanovené zálohy asi fakt lepší. Vyškov je o tom pochopit že poslouchat má někdy smysl.

Střelecká se vážně opravdu bere až u útvaru. Vážně netuším jak to teď vypadá na krajských rotách, ale na útvarech to jde dost nahoru. Ale bacha. Pro jednotlivce jsou solo kurzy přínosnější. Protože dotace municí a hlavně časem je stále tragická. A věřím že by bylo super kdyby se na tomhle podílela armáda a člověk si ty kurzy absolvoval v civilu. Protože manipulaci staré kořeny kteří právě prošli ZVS a do Vyškova nemuseli za 2 hodiny max 2x ročně prostě nenaučíte a bude to stále o strach. Jednoduše jim nedokážete vysvětlit že to má své výhody.
A například moje snaha mít pořád jednoho Brena a mít hodinu času a 20 ran na nastřelení se u jednotky nesetkala zatím s solidním výsledkem. Bo pak se prostě stane že na 100m v terči nic není a za půl roku mám zas jinou hračku/sračku. A proč bychom třeba začínali 5ti ranami na 25m nikdo nechápe. Ale za půl roku přijde jiný střelecký instruktor a vše jede úplně jinak.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#39 » ned 2. led 2022, 12:12

Jak jsem dával do sekce videa video o funkci instruktora střelby u AČR tak tam zmínil třídy dle obtížnosti .

tady je článek o jednom kole a úspěšnosti profesionálních vojáků, dle mne je opravdu mizerná.
zdroj: https://www.71mpr.army.cz/aktuality/str ... ro-kazdeho

"...V první fázi se ke zkoušce u praporu přihlásila dvacítka uchazečů, které čekaly tři prověrky. „Základním sítem uchazečů se stal písemný test,“...„Dvacet otázek ze znalostí střelecké přípravy, nauky o zbrani, takticko-technických datech zbraní a povinnostech na střelnici vyřadilo polovinu uchazečů. Následovala střelba z útočné pušky BREN z různých pozic a na různé vzdálenosti. Poslední částí zkoušky byla perfektní znalost manipulace se zbraní, popis jejich hlavních částí, metodický postup činnosti při nabíjení a vybíjení i odstraňování závad.

Odznak střelce III. třídy nakonec po náročném dni získali pouze 4 vojáci,

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#40 » ned 2. led 2022, 13:36

Stanovená zálohy by pro zakladatele vlákna připadala v úvahu. kdyby měl ZP sk. E. A to on nemá, spíš to vypadá, že si chtěl zahrát na Rambouska a oni mu dali ochutnat klasickou vojnu.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#41 » pon 3. led 2022, 19:58

Armáda volá po nových posilách do aktivní zálohy. Na Twitteru píše, že jako voják v záloze je člověk nejen zdravější, ale také udělá něco pro svou zemi. Nástupu do aktivní zálohy předchází šestitýdenní dobrovolné vojenské cvičení, které je placené. Do služby mohou vstoupit pouze lidé starší 18 let, čeští občané s trestní bezúhonností a zdravotně způsobilí. Před nástupem je také nutné splnit kvalifikační předpoklady (tedy mít alespoň výuční list) a podepsat prohlášení o nepodporování extremismu.

Dobrovolné vojenské cvičení nemusí uchazeči absolvovat pouze v případě, že prošli základní vojenskou službou nebo se jedná o bývalé vojáky. Dostat se do Aktivní zálohy Armády ČR je jednodušší, než se stát vojákem z povolání. AZ jsou přitom také plnohodnotnou součástí Ozbrojených sil České republiky. Vojáci v záloze bývají často nasazováni na pomoc integrovanému záchrannému systému nebo při krizových situacích, jako jsou třeba živelní či jiné nepředvídatelné pohromy. Aktuálně existuje 14 pěších rot, v každém kraji České republiky jedna.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/arma ... omaci_hend



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#42 » úte 4. led 2022, 06:51

genu: jsem rad, ze uz mam Vyskov za sebou, to byla fakt nalejvarna. na druhou stranu na utvaru je to celkem fajn.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#43 » úte 4. led 2022, 07:23

Mnoo ono záleží jakej kurz. Vybavuju si, že velitelskym kurzu to bylo fyzicky docela v klidu, výuka byla docela hustá, ale dost zastaralá. Kluci ve štábně rotmistrovskym dostávali fyzicky dost zabrat. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: LDK, Seznam.cz, Snake.360, trojda33, Venon a 12 hostů