Prodleva mezi podáním žádosti o ZoZ a termínem zkoušky



nn
Příspěvky: 50

Příspěvek#1 » úte 8. bře 2022, 10:19

Dobrý den,

jsem zde nový, pročetl jsem si fórum (resp. část příspěvků, pročíst vše je záležitost na víc než pár večerů) a nenarazil jsem na odpověď na můj dotaz z praxe - jaká je z Vaší zkušenosti prodleva mezi podáním žádosti o ZOZ a termínem zkoušky?

Jde mi o to, že mám nyní platné potvrzení o zdravotní způsobilosti a rád bych stihl podat žádost o ZP dříve, než 3 měsíce po podání žádosti o ZOZ, dle par. 21a odst. 3 zákona o zbraních (…). Můj praktik prohlásil, že způsobilost pro skupinu E mi vydá i bez psychotestů, ale pokud přijdu znova, tak bude trvat na psychotestech, tomu bych se rád vyhnul čistě z finančních důvodů.

Pokud již toto téma bylo někde řešeno, prosím o odkaz ideálně do sz a toto vlákno smazat, ať na fóru netvoří balast.

Díky za odpovědi.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#2 » úte 8. bře 2022, 10:28

Tomu obvoďákovi moc nerozumím, proč vyhrožuje psychotesty? Máš v kartě nějakou diagnózu, která ho k tomu opravňuje? Nebo jenom prudí?

PČR má podle zákona 2 měsíce od podání žádosti na určení termínu zkoušky. Vyzvat musí nejpozději 10 dní před konáním.

Takže bych s tím potvrzením od felčara rychle utíkal na PČR podat tu žádost.

Doufej, že do toho zase nehodí vidle nějaký covid, jako nedávno (já dělal zkoušku týden před vypršením platnosti potvrzení, jedna účastnice už po vypršení).



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#3 » úte 8. bře 2022, 10:32

Prodleva závisí na dostupnosti střelnic pro požadované skupiny ZP pro danou OSZBM. Až budeš podávat žádost, nabídnou ti termíny. Pokud do toho vláda nějak nehodí vidle, tak bych čekal, že do 3 měsíců by ses měl v pohodě vejít.



nn
Příspěvky: 50

Příspěvek#4 » úte 8. bře 2022, 10:34

Jenom prudí, dle jeho slov pro skupinu E vydává jen s psychotesty, nejsem si jistý co tím sleduje. Diagnózu žádnou nemám, naopak jsem prošel psychotesty pro určité velmi náročné povolání, což praktik ví, tuto skutečnost jsem totiž musel napsat do žádosti o potvrzení zdravotní způsobilosti.

Zkusím vše stihnout v termínu, tohle martyrium bych si rád odpustil.

Díky za info ohledně zkoušek :thumbup:



Lepra
Příspěvky: 7

Příspěvek#5 » úte 8. bře 2022, 10:35

Me můj praktik poslal na psychotesty přímo.
Bez jakékoliv diagnózy. Argumentoval tím že buď si to zařídím, nebo ať si hledám jiného praktika.

Měl osobní zkušenost s tím že jeho pacient po obdržení průkazu a pořízení zbraně spáchal tou zbraní sebevraždu.

Takže jsem sice dal 2500 za psycho posudek ale mám do konce života zážitek jak jsem odpovídal na otázky typu věříte na nadpřirozené bytosti, vidíte duchy, myslíte si že muži mají být hlavou rodiny apod.
Po pečlivé rozvazi jsme dospělí k tomu že jsem naprosto průměrný ničím vynikající jedinec krom toho ze jsem chlap.

Já osobně doporucuju


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#6 » úte 8. bře 2022, 10:57

Lepra píše:Měl osobní zkušenost s tím že jeho pacient po obdržení průkazu a pořízení zbraně spáchal tou zbraní sebevraždu.


Ocituji tu jednu větu, na kterou reaguji, trochu se v tom textu ztrácí.

Můj praktik, který mne ale dlouhodobě zná, prohlásil že pokud někoho neodstřelím hned, tak vždy dokáže prohlásit, že v okamžiku potvrzení jsem v pořádku byl. Asi záleží na tom, jakou má který lékař zkušenost.

A nedávno jsem na střelnici potkal borce, co sice už jel přípravu,. ale neměl ani podanou žádost a na lékařské potvrzení prohlásil: "Ale já obvoďáka nemám ..."

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#7 » úte 8. bře 2022, 13:55

kolombo: Je to OT, ale obvoďáka mít nemusíš. Zdravotní posudek ti může vydat jakýkoliv praktický lékař, ne pouze ten, u kterého jsi zapsaný. Ale asi si každý dovedem představit tu show, kdybychom si přišli pro potvrzení na zbroják k cizímu doktorovi.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#8 » úte 8. bře 2022, 14:29

@nn jsou nejake predpisy a lhuty, pak, zalezi na poctu uchazecu atd... okres od okresu/kraj od kraje to muze byt vselijake
Nepises kde bude delat zk( zpravidla kde mas pobyt)

a obvodak je asi nejakej divnej....



nn
Příspěvky: 50

Příspěvek#9 » úte 8. bře 2022, 15:03

Lokalita je druhý problém:
Bydlím v okrese Praha-východ, trvalé bydliště mám v Ostravě.

Pokud by to šlo, tak bych rád dělal zkoušku na střelnici v Praze a okolí, nepočítám ale s variantou že mi PČR vyhoví a umožní skládat ZOZ mimo MSK kraj.

Nicméně, na webu střelnice v Čestlicích je ke stažení papír žádající o ZOZ na konkrétní střelnici:
http://www.strelec.cz/formulare/Priloha%20k%20PRIHLASCE%20NA%20zp-ROK%202015.pdf

Má to vůbec nějakou váhu, tato žádost? Nebo si mám předem zavolat na příslušný útvar PČR a optat se tam?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#10 » úte 8. bře 2022, 15:07

Pozadej, neni to "narokove" ale neni to "tabu"

Predepsany formular to nema...
(Asi krom udaju tam dej ze pracujes/studujes/slouzis jinde...)

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#11 » stř 9. bře 2022, 06:54

Na policajtech jsem si to podal 27.září a dostal jsem termín na 9. prosince. Patřím pod Praha IV, ale dali mi na výběr ze střelnic po celé Praze.
Byly tam i nějaké termíny na konec listopadu, ale já jsem chtěl na tu střelnici, kde jsem se chodil učit.

PS: moje lékařka řekla "nemám námitek" a bouchla tam razítko. Inkasovala za to 1.200,- a co jsem tak přivítal různá fóra, bylo to asi nejdražší oproti ostatním lékařům.



LuKu
Příspěvky: 9

Příspěvek#12 » stř 9. bře 2022, 09:08

Já jsem podávala přihlášku 29. září ve Středočeském kraji a přidala žádost o vykonání ZOZ v Praze, na stejné střelnici jako HLAP. Žádost přijata bez problémů, ale než se přeposlala a zprocesovala, tak už byl nejspíš ten prosincový termín plný, protože mi přišla pozvánka až na leden. Čili jsem pak musela k doktorce znova, což naštěstí v mém případě nebyl problém, jen jsem holt musela obětovat ten čas na další návštěvu.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#13 » stř 9. bře 2022, 09:40

Už je to dlouho, ale v LN jsem při podání žádosti dostal otázku "Hodí se vám to 12.?" to bylo za 10 dní...

Uživatelský avatar
Kodiak66
Příspěvky: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » ned 28. srp 2022, 10:10

Od podání žádosti ZoZ do zkoušky - 40 dní (dřív to nešlo; letošní jaro). U lékaře potvrzení na sk. E za 600 Kč (bez psychotestů). Doporučuji všem zájemcům hned po obdržení lékařského potvrzení zajít se žádostí na Policii co nejdřív.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#15 » ned 28. srp 2022, 16:09

Sud píše:kolombo: Je to OT, ale obvoďáka mít nemusíš. Zdravotní posudek ti může vydat jakýkoliv praktický lékař, ne pouze ten, u kterého jsi zapsaný. Ale asi si každý dovedem představit tu show, kdybychom si přišli pro potvrzení na zbroják k cizímu doktorovi.
Upřesním: pokud jsi regisrován u praktika (pozor, někdo je a neví o tom), musí to být právě ten. Ale v praxi se to nekontroluje. Pokud nejsi registrován, může policie praktika určit (asi se moc neděje).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Froggg, yetti84 a 16 hostů