Záložní zbraň "na doma"?

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#31 » úte 22. bře 2022, 14:01

ren píše:@paza, svatá pravda, to byl přesně můj vývoj. V době kdy jsem obdržel ZP byl na trhu výpadek Glocků, tak jsem jako první zbraň pořídil jako vzpomínku na mládí samonabíjecí Sa 58. Pak dorazily do ČR zase Glocky, tak G19. No jo, ale k baráku patří brokna, tak hurá koupit broknu. Potom přišel nápad, že i taková MaO má něco do sebe, tak hurá koupit malorajdu, optiku a nožičky. No jo, když už jsou v trezoru malorážkové patrony, proč nekoupit krátkou malorážku na zablbnutí, na výuku střelby pro baby anebo mlaďochy. Hm, máme Sa 58, ale co si takhle pořídit nějakou AR-15, je to něco úplně jiného a super se z toho střílí. Ježíšmarjá, na bazaru je za pár fufňů pěkná jetá ČZ 85, to je přece klasika a já nemám žádnou kohoutovku, hurá pro ni. No a poslední rána, je inflace, peníze ztrácí hodnotu, co takhle si koupit jako mazlíka na leštění P08, ta hodnotu neztratí. Buch ho, a už je v trezoru...

A to nepíšu o věcech které jsem koupil, rok postřílel a potom zase prodal.



K opakovaci malorazce vzit i samonabijeci, to same s brokovnicema, Sa58 a AR doplnit nejakym akackem, ke Glocku a cize to chce 1911...
A kde mas semi samopaly a kulomety?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#32 » úte 22. bře 2022, 14:17

"dědečku, kde máš raketomet?" :)



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#33 » úte 22. bře 2022, 14:31

Sem si v rámci tohodle topicu nějak vzpomněl na tohle:
https://youtu.be/xTMOtsSnvlo



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#34 » úte 22. bře 2022, 14:39

Myslím, že záložní zbraň...opakuji... ZÁLOŽNÍ zbraň... by měla být jedna!
..
..
jedna v každé místnosti...
..
..
protože ti, co ji mají jednu v každým šuplíku, jsou krapet paranoidní.....teda sběratelé

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#35 » úte 22. bře 2022, 14:45

ondrush píše: ... a v kazdej miestnosti mat nieco nachystane, samozrejme... co ak by prisiel utocnik ked som zrovna v sprche a k trezoru to mam daleko :)


Mně tahle poznámka ale připomněla něco co je sice úplně mimo původní téma, ale už dřív mě to napadlo...

Já mám vše v trezoru, a jeden zásobník trvale plný, kdyby přecejen nastala situace... jasně, i tak mi v trezoru může být na dvě věci, ale to už je asi na jinou diskuzi.

Jak dlouho ale tohle může zásobník vydržet - přece jen - trvale stlačená pružina... ?

Kdybych nedejbože někdy opravdu zbraň musela použít k obraně domova, nerada bych pak zjistila že zásobník nepodává protože je zničený tím jak byl roky trvale nabitý...

Řešíte tohle nějak - jako obměňujete pravidelně zásobníky, nebo...?

Možná už řeším kraviny, ale prostě mě tohle už párkrát napadlo, tak jsem zvědavá.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#36 » úte 22. bře 2022, 14:48

Řešilo se to zde
viewtopic.php?t=1606
vliv je nula, a pokud si pamatuju, u některých zásobníků je spíš pozitivní.
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne úte 22. bře 2022, 14:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#37 » úte 22. bře 2022, 14:51

ren píše:@paza, svatá pravda, to byl přesně můj vývoj. V době kdy jsem obdržel ZP byl na trhu výpadek Glocků, tak jsem jako první zbraň pořídil jako vzpomínku na mládí samonabíjecí Sa 58. Pak dorazily do ČR zase Glocky, tak G19. No jo, ale k baráku patří brokna, tak hurá koupit broknu. Potom přišel nápad, že i taková MaO má něco do sebe, tak hurá koupit malorajdu, optiku a nožičky. No jo, když už jsou v trezoru malorážkové patrony, proč nekoupit krátkou malorážku na zablbnutí, na výuku střelby pro baby anebo mlaďochy. Hm, máme Sa 58, ale co si takhle pořídit nějakou AR-15, je to něco úplně jiného a super se z toho střílí. Ježíšmarjá, na bazaru je za pár fufňů pěkná jetá ČZ 85, to je přece klasika a já nemám žádnou kohoutovku, hurá pro ni. No a poslední rána, je inflace, peníze ztrácí hodnotu, co takhle si koupit jako mazlíka na leštění P08, ta hodnotu neztratí. Buch ho, a už je v trezoru...
A to nepíšu o věcech které jsem koupil, rok postřílel a potom zase prodal.


Všimla jsem si v jiném vlákně, že máš kapesní Taurus 738, já ji tuhle zahlédla v nabídce v růžové barvě... nemít už jednu kapesní zbraň doma, jedu se na ni minimálně podívat :lol:

rumburak18 - díky za odkaz, tohle vlákno jsem přehlédla

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#38 » úte 22. bře 2022, 15:06

KarlosP.: pokud se chci reálně bránit v domácnosti palnou zbraní a teprve vybírám udělám to s rozvahou a trochu popřemýšlím. Rozhodně nebudu holce doporučovat brohnu. "Zbraň ideál.." vůbec nekope, zvukový projev příjemný a ovládání zvládne i malé dítě. :roll:

Střelbu v místnosti jsem si taky vyzkoušel a byl to otřesný zážitek. Možná máš skvělé uši a sousedky jsou hluché, ale ten zážitek za to nestojí. V nouzi použiju cokoli, ale pokud se můžu připravit..

Espezetka: Zásobníky mám z důvodu pohotovosti trvale nabité ze 3/4 a ani po letech nepozoruju únavu pružiny.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#39 » úte 22. bře 2022, 15:44

Espezetka píše:Jak dlouho ale tohle může zásobník vydržet - přece jen - trvale stlačená pružina... ?

Kdybych nedejbože někdy opravdu zbraň musela použít k obraně domova, nerada bych pak zjistila že zásobník nepodává protože je zničený tím jak byl roky trvale nabitý...

Jsou případy, že někdo vezme zatrámovku z WW2, která tam ležela nabitá 75 let, a naprosto v pohodě vše vystřílí.
Pokud je to kvalitní zásobník, tak se toto fakt řešit nemusí. Navíc každá pružina se nejvíc opotřebovává cykly - tj. neustálým stlačováním a povolováním. Naopak trvalé stlačení (tj. našťouchaný zásobník) nemá na její životnost (a "výkon") zdaleka takový vliv, jak se někdy démonizuje.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#40 » úte 22. bře 2022, 16:27

Ta střelba doma bude hodně záviset na tom "doma". U mě by to byla nejpravděpodobněji úzká chodba kde se mi vrátí i nábojnice, netřeba dodávat, že to zkoušet nechci.
Tedy nebude to primární parametr, ale ohled bych na to při vybírání HD zbraně vzal.

Co se týče uložení - tak zásobníky točím po jednom měsíci (mám 4 na každou zbraň) a kvéry při tom i kontroluju. Nemělo by to bejt potřeba, ale víceméně nic to nestojí
Podle stejný logiky mám i do každé zbraně několik školních nábojů na sušení, protože proč ne



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#41 » úte 22. bře 2022, 17:34

A ukladas ich na celo, chrbat, pravy alebo lavy bok? :-D Nezmyselny smer debaty…



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#42 » úte 22. bře 2022, 17:49

Co treba AKS-74U? K obrane lednicky ideal a dlouhou bych ji nenazval :D No ale chapu, nechces asi pusky. Pak uz to je jen na tobe co zvolis. Zvazil bych hlaven se zavitem, preci jen tlumic uz poridis.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#43 » úte 22. bře 2022, 18:20

Děkuju za všechny tipy, které tu padly.
Já jsem momentálně v rozpoložení typicky ženském - "neví co chce, ale nedá pokoj dokud to nedostane".
Vím jistě že nechci dlouhou, ani revolver, ani malorážku.
Nikdy jsem nezkoušela větší ráži než 9x19 a tak mám chuť si zajít někam kde půjčují zbraně a vyzkoušet, i když si myslím že už to pro mně bude asi moc velké sousto.
A pokud si ťukáte na čelo, že řeším ráži dřív než typ pistole, a že k čemu mi to proboha bude - máte pravdu :-)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#44 » úte 22. bře 2022, 18:36

.45 ACP (HK45 nebo USP Compact) je na střelbu mnohem příjemnější než 9mm luger a holky, které z toho střílely dosahovaly lepších výsledků i menší únavy. Nevýhodou je dražší střelivo a větší rozměry.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#45 » úte 22. bře 2022, 18:41

Letec 12 - díky, to tedy koukám :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů