Záložní zbraň "na doma"?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#16 » pon 21. bře 2022, 16:08

Espezetka: Tak je zodpovězeno. Potřebuješ si domů koupit záložní pistoli (9mm karabinu) s tlumičem , svítilnou a laserem (případně kolimátorem). Protože když budeš střílet v bytě, není nic lepšího, než si prásnout z brokny bez sluchátek. Všichni v bytě v tu ránu ohluchnete a s pískáním v uších a dezorientovaní budete civět co se stalo... asi to vzrůšo za to někomu stojí, mě ne.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#17 » pon 21. bře 2022, 17:09

Brokna je na vymetani bordelu kolem baraku.. :)



king
Příspěvky: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » pon 21. bře 2022, 18:22

Naopak, zbran bez tlumice, co nejvetsi kalibr a s co nejkratsi hlavni. Samozrejme dobra elektronicka sluchatka musi lezet pripravena vedle zbrane ;) Jestli clovek vyuzije doma v uzavrenem prostoru a na par metru laser/kolimator je diskutabilni.
Naposledy upravil(a) king dne pon 21. bře 2022, 18:27, celkem upraveno 2 x.



king
Příspěvky: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pon 21. bře 2022, 18:25

.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#20 » pon 21. bře 2022, 19:19

ren píše:... Ale záložní zbraň na doma by měla být brokna...


Tu mám samozřejmě taky a to s odůvodněním "do toho bude střelivo vždycky" a "přeci potřebuju něco na medvědy v centru Brna" :D
Do kosy mám zásobičku z Kyrgyschtánu, takže lednička by měla bejt v bezpečí, ale chtěl jsem si snobsky užít vůni pořádnýho střeliva - 9mm to zachraňuje, ale ty ceny jsou takový, že se hrozí doplňování zásob.

No a na střílení doma to chce .300 s tlumičem...

Espezetka píše:Vím že to nebylo konkrétně na mně, ale já třeba na dlouhý nemám trezor - nová zbraň mi doma asi projde, ale novej trezor ne :lol:

Jo, to je takovej blbej výdaj, ale tipnul bych si, že ho stejně budeš potřebovat. Zkus to doma nadhodit s tím, že na velikosti přeci nezáleží - tomuhle tématu se určitě bude chtít vyhnout a projde ti trezor :D

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#21 » pon 21. bře 2022, 19:45

Idahou - já trezor mám, jen ne velikostí na dlouhý, a na ty nejspíš stejně nedojde, nic mě z téhle kategorie neláká.

Díky za všechny příspěvky co tu padly, uklidnilo mě to že jsem úplně normální. Přesně takhle to teda vysvětlím doma :-)



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#22 » pon 21. bře 2022, 20:42

A jako všichni kingové máte u zbraně v šuplíku ty elektronický sluchátka, další jsou u dětí ve stolečku vedle lampičky. Děcka jsou nacvičený na povel nasadit.
Pardon, to byla jenom ironie.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#23 » pon 21. bře 2022, 23:28

Postav to doma politicky
Vlada nedava na obranu ani stanovena 2%, my se chovame zodpovedneji



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#24 » úte 22. bře 2022, 09:58

Espezetka píše:Díky za všechny příspěvky co tu padly, uklidnilo mě to že jsem úplně normální. Přesně takhle to teda vysvětlím doma :-)

Jen pozor na to, že místní přispěvatelé nebudou reprezentativní vzorek ani ze střelecké komunity, natož pak běžných občanů. Co se představy o ideálním počtu zbraní v trezoru týká. ;)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#25 » úte 22. bře 2022, 10:22

Jenže už jen tím, že si tu s námi dopisuj ten obecný vzorek nereprezentuje ani Espezetka. Velmi brzo pochopí, že jedna je málo a dlouhá není k zahození. Jen co ji okusí. Pokud záložní zbraň na doma je myšleno na sebeobranu domova, tak k tomu jsem se už vyjádřil, pokud je to myšleno obecně, jako "co dalšího bych si měla koupit", tak pak je výběr neomezený a dlouhá vážně stojí za úvahu.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#26 » úte 22. bře 2022, 10:55

Přesne. A když to bude nějaká 9mm kratsi se sklopkou, tak to nacpe i do trezoru pro pistole .)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#27 » úte 22. bře 2022, 11:10

Já bych to viděl i na jakýsi sortiment, to je nemít jen jeden druh zbraní, ale když to má být i pro potěchu, tak to asi chce pistolku, revolverek a brokničku a se vším se dá pomazlit a užít si...



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#28 » úte 22. bře 2022, 13:14

@paza, svatá pravda, to byl přesně můj vývoj. V době kdy jsem obdržel ZP byl na trhu výpadek Glocků, tak jsem jako první zbraň pořídil jako vzpomínku na mládí samonabíjecí Sa 58. Pak dorazily do ČR zase Glocky, tak G19. No jo, ale k baráku patří brokna, tak hurá koupit broknu. Potom přišel nápad, že i taková MaO má něco do sebe, tak hurá koupit malorajdu, optiku a nožičky. No jo, když už jsou v trezoru malorážkové patrony, proč nekoupit krátkou malorážku na zablbnutí, na výuku střelby pro baby anebo mlaďochy. Hm, máme Sa 58, ale co si takhle pořídit nějakou AR-15, je to něco úplně jiného a super se z toho střílí. Ježíšmarjá, na bazaru je za pár fufňů pěkná jetá ČZ 85, to je přece klasika a já nemám žádnou kohoutovku, hurá pro ni. No a poslední rána, je inflace, peníze ztrácí hodnotu, co takhle si koupit jako mazlíka na leštění P08, ta hodnotu neztratí. Buch ho, a už je v trezoru...

A to nepíšu o věcech které jsem koupil, rok postřílel a potom zase prodal.



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#29 » úte 22. bře 2022, 13:36

Letec 12 píše:Espezetka: Tak je zodpovězeno. Potřebuješ si domů koupit záložní pistoli (9mm karabinu) s tlumičem , svítilnou a laserem (případně kolimátorem). Protože když budeš střílet v bytě, není nic lepšího, než si prásnout z brokny bez sluchátek. Všichni v bytě v tu ránu ohluchnete a s pískáním v uších a dezorientovaní budete civět co se stalo... asi to vzrůšo za to někomu stojí, mě ne.


Já si doma z brokny prásknul :oops: , bez sluchátek samozřejmě, není to žádná hrůza, přítelkyne ve vedlejší místnosti se akorát leknula a sousedky klábosící na chodbě ani nepřerušily diskusi. Netřeba to dramatizovat.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#30 » úte 22. bře 2022, 13:48

nechcel som sa tu pustat do offtopicu, ale ked sa to uz rozobera a volby pre viacero zbrani v trezore sa to tyka, tak nemozno nespomenut, ze je velky rozdiel prasknut si doma omylom alebo na strelnici bez sluchatok a vystrelit v skutocnej obrannej situacii nadopovany adrenalinom. auditory exclusion is a real thing. takze na domacu obranu urcite nevylucovat brokny a kratsie karabiny bez tlmicov na zaklade nazorov z internetu alebo naivnemu preneseniu vlastnych skusenosti zo strelnice. plus, piskanie v usoch je v pripade ostrej strelby vo vlastnej domacnosti a v case po tomto nasledujucom najmensim trapenim. Takze: treba jak brokna, tak karabina, tak puska a v kazdej miestnosti mat nieco nachystane, samozrejme... co ak by prisiel utocnik ked som zrovna v sprche a k trezoru to mam daleko :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů