Jaká je "dobrá" přesnost při pistolové střelbě na 10m



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#46 » pon 25. dub 2022, 10:50

Na 10 metrů to musíš mít všechno v desítce na mezinárodním pistolovém terči.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#47 » pon 25. dub 2022, 14:06

Na kryté střelnici na černém středu nesrovnám miřidla na jakoukoliv vzdálenost.
Na zeleného trůbu je tím pádem soustřel podstatně lepší.
Z tohoto pohledu je nejlepší inverzní ("negativní") terč s bílým středem.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#48 » pon 25. dub 2022, 18:18

Iloveguns má pravdu a i kolombo. Postoj úchop a hlavně spouštění je základ a na 10 metrů by člověk měl být v 10. Dnes jsme si to zkusil zase a ty 9 to je moje chyba aspoň má člověk co trénovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#49 » úte 26. dub 2022, 05:57

Nevím, no, je to taková zvláštní otázka. Střelba přece není jen o přesnosti, ale o poměru přesnosti a rychlosti, což tady úplně chybí. Za mě je relevantní změřit si i čas a případné penalizace za "missy" a to pak porovnávat.



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#50 » úte 26. dub 2022, 06:38

Tazatel je začátečník, který má problém udržet se na 10 metrů v rozptylu 20 cm. Mnohé odpovědi zde jsou jistě dobře myšlené a jednou tam někam dojde, ale nyní je teprve na začátku.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#51 » úte 26. dub 2022, 07:38

A ještě jeden aspekt, který bych nepodceňoval - já střílím a jsem rád, když mám skoro vše v černé, většina je do 8, něco je i mimo, ale v terči, ale záměrně trénuji střelbu bez dioptrických brýlí, takže mířidla vidím dost rozmazaně. Trénuji to pro případné rychlé použití, kdy na hledání brýlí nebudu asi mít mnoho času. Takže ona je přesnost a přesnost, jde o to, co kdo trénuje, zda mířenku pro soutěže nebo trénuje pro reálné použití...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#52 » úte 26. dub 2022, 12:25

grey.man píše:...
Střelba přece není jen o přesnosti, ale o poměru přesnosti a rychlosti, což tady úplně chybí.


Proto jsem se hned na začátku ptal, za jakým účelem tu přesnost řeší, protože:
čistá mířenka na přesnost
IPSC, LOS a podobné, dva zásahy do terče, měří se čas
obranná střelba

Pokaždé je to trochu jinak ale nikdy to není špatně :-)



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#53 » úte 26. dub 2022, 13:25

Tak tazatel se ptal na konkrétní podmínky na střelbu. Jen dva lidi sem dali fotku nějakého svého terče. Přijde mi že spousta lidí prostě mířenku nestřílí a proč? nejde mi to tak co prdím na to. Dát si cca 15 nábojů na to že si zkusím něco odmířit proč ne?, ale asi je lepší si dát terč jak vrata na 7 metrů a už to je pro někoho daleko a šiju to tam a mám radost a říkám si je to paráda za 2 vteřiny mám celý zásobník pryč. Tak schválně kdo chce ať si zkusí třeba tohle, náročný to není na přípravu at si střelí třeba tohle https://www.youtube.com/watch?v=O8jX34tw0iQ&t=1s jsem zvědavý jak se s tím kdo popere je tady čas určitá vzdálenost a pro vás nezajímavá přesnost zásahu v terči. Ten kdo neumí slušně namačkávat a spouštět spoušť nemá šanci protože to není terč jako vrata :lol: Tady ještě jeden ale není to na 10 metrů tak nevím jestli to není pro vás daleko https://www.youtube.com/watch?v=FZzhIwT6SCg I tady si můžete zkusit jaká je přesnost na 10 metrů. Jak zde bylo také už napsáno víc trénovat a posouvat hranice než tlachat. Ted do mně :lol:



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#54 » pát 29. dub 2022, 08:27

Mířenkář moc nejsem. Včera jsem zkoušel Pistole Grand Power X-Calibur a K22. musím to zlepšit. Výsledky se me nelíbí. Ale ja se venuji LOSu a tam me to celkem jde.
PXL_20220428_161729167.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#55 » ned 19. lis 2023, 16:36

Tady na kazdej soustrel na víčko od zavarovacky… každý tu pise ze je to normální… chodím na 3 různé střelnice a 6x měsíčně… co potkávám to jsou radi ze se na 10m trefí do černého….



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#56 » ned 19. lis 2023, 16:42

Nejaly zvlastni důvod oživovat vlákno?

No záleží na strelci (vcetne momentalni kondice) zbrani nábojich a treba jak rychle strilis a vlastne na kdecem...
kdyz strilim pomalu tak na 25m G17 by to u mne melo byt v desitce zelnyho trouby (nekryte ležící figura s kruhy).



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#57 » ned 19. lis 2023, 16:44

Já patřím mezi ty druhé. Zatím. Chyba je nejspíš někde mezi ušima. Ale protože nechodím 6x měsíčně (výmluva - nemám s kým), moc se to nelepší.
Takže rozumím oběma skupinám.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#58 » ned 19. lis 2023, 17:45

Broz:
patříš k těm lepsim. :thumbup:
Na okresní soutěži mirenka pistole 25 m ráže 7,65 a větší, na víčko zavarovacky to mají jen první dva z 12 (co jsem naposledy viděl). Pistole mají laděné na mirenku, tenká muška a hledi, věřím laděné prebijene střelivo, starší pánové. Ja to měl průměr asi 30 cm s tovární Xd-m 5,25 s běžnou (širokou) muskou. Problém není, každý umí jinak a výbavu ma jinak.

Legrační je, že s pistolkou xd-s 3,3 jsem nebyl o moc horší (pravda 10x víc natrenovano z důvodu koupě Xd-m o několik let později).
Na jiné okresní soutěži střelba na tusim 25 m vyřazovací soutěž ve dvojicích kdo dřív shodí popery, jsem se s xd-s 3,3 dostal mezi 8 nejlepších z 32 s velkými pistolemi.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#59 » ned 19. lis 2023, 18:32

Jen tak náhodou jsem našel výsledky pistolového mířenkářského závodu a prvních 12 lidí je nástřel 150-139 bodů z 15ti ran. A první trefená 7 je až 15té místo.

Na tenhle typ závodů já vůbec nechodím, protože mi nedají šanci na rozumné umístění.



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#60 » ned 19. lis 2023, 22:02

skagerak píše:Nejaly zvlastni důvod oživovat vlákno?

No záleží na strelci (vcetne momentalni kondice) zbrani nábojich a treba jak rychle strilis a vlastne na kdecem...
kdyz strilim pomalu tak na 25m G17 by to u mne melo byt v desitce zelnyho trouby (nekryte ležící figura s kruhy).


Spis jen tak jsem brouzdal… tak si říkám… ze je tady sraz mirenkarske elity… tacek na 10m to se občas vidí, ale na 25 či na 20 s kompaktem… to je asi tak cele :)

Kolombo: to jsme dva… když člověk dá blbě jednu ránu a ví, ze je aut… tak je to trosku depresivní… navíc to jsou už asi trosku duševní jogini :D když to tam nebouchnu do tři vteřin tak už ruka neposlechne…

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fantom77 a 12 hostů