oblečení pro kurzy bojové střelby



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#1 » úte 14. čer 2022, 18:02

Zdravím,
potřeboval bych oblečení pro kurzy bojové střelby.
Pevné oblečení, které vydrží plazení po zemi a je volné pro dynamický pohyb, ale aby nebylo příliš drahé, protože ho budu používat jen několik týdnů v roce.
Můžete doporučit obchod v Praze nebo okolí, kde mají slušné ceny a výběr?
Doporučíte přímo nějaké vyzkoušené oblečení pro zmíněné kurzy?
Je lepší koupit "maskáče" nebo je lepší outdoorové oblečení?

Díky,
David



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#2 » úte 14. čer 2022, 18:21

Co je to kurz bojové střelby? Nějaká příprava na aktivní zálohu?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#3 » úte 14. čer 2022, 20:57

Hele to je skoro cokoli. Policejni komboska, nebo nejaky hrubsi tac katata, maskace, i monterky z Canisu vydrzej. :)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#4 » úte 14. čer 2022, 21:57

Urban Tactical Pants a Gunfighter od Helikonu. Nemuzu na to obleceni rict kriveho slova.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#5 » stř 15. čer 2022, 06:35

Helikon mohu doporučit, nosím ho i normálně a fakt super kraťasy/kalhoty. Bunda a ostatní taky.
A cenově je to reálné ;-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#6 » stř 15. čer 2022, 07:06

Nejlevněji asi vyjdou ty kvalitní montérky, kalhoty často mají i kapsy na kolenou, kam se dá dát vycpávka.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#7 » stř 15. čer 2022, 07:20

Za mna tiez Helikon. Akurat ak je to na kurzy / strelnicu - nekupuj UTP, zbytocne drahe na to, na co chces. Zober si SFU sadu (nohavice + bluza). Povodna mi vyhovuje lepsie nez MKII. Mam niekolko kusov, najintenzivnejsie pouzivana sada ma za sebou 3 1/2 roka behania po lese, a od jari do jesene raz do tyzdna treningy vonku s hadzanim sa o zem, plazenim a podobnymi kravinami. Na exponovanych miestach je uz teda vidno ze dostala zabrat ale stale drzi. Po par vypratiach ripstop latka o cosi zmakkne a rozsah pohybu staci aj na kopy na hlavu. Ma aj puzdra na ochranne vlozky na kolenach a laktoch.
Samozrejme to vyzera ako to, co to je - vojenska / policajna kombineza. Jaj - jeden nedostatok - doporucujem skontrolovat a pripadne presit gombiky v rozkroku. Vzdy sa mi po chvili vyparali, ukazalo sa ze je to 'feature' pretoze vyrobca gombikov nezacistuje hrany otvorov a dost rychlo to prereze nit (stacilo zlahka prejst ihlovym pilnikom a po presiti drzia). Ale posledne nohavice som kupoval pred 2 rokmi, takze mozno to uz vyriesili.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#8 » čtv 16. čer 2022, 08:58

Nosím ty nejlevnější kalhoty z decathlonu co jsou určeny pro myslivce. Stojí pár korun, když je někde drbnu, tak mi to je jedno. Jsou z tužší látky ale bavlněné, takže to není v horku tolik nepříjemné. A mám dvoje už pár let, nosím je i na turistiku a jsem maximálně spokojený. Jediná nevýhoda je, že nemají kapsu na kolenou na vycpávku.



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#9 » čtv 16. čer 2022, 09:36

Někde na netu viselo video od nějakého instruktora, kde se pozastavuje nad tím, že se na kurz účastníci navlečou do nových hader za deset ticíc a pak si ani nechtěj kleknout do trávy :D Takže raději ty montérky nebo použité ACU nebo policejní čerňáky z aukra do litru.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#10 » čtv 16. čer 2022, 09:43

Sam Jr. no to bylo na jednom tréninku - chodíme někteří jak modelky a někteří jak bezďáci. Jenže to roztálo a fakt se nikomu nechtělo plácat v bahně, zvlášť těm co přišli na fajnovějších autech. Ale ani mně ne v roztrhaných riflích a se starou ofcí. Prostě když nemáš náhradní oblečení tak nechceš v hadrech od bahna sedat do auta, kterým jezdíš normálně.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#11 » čtv 16. čer 2022, 09:54

Nj, zásadní nepřipravenost. To se furt trénují nějaké dovednosti, ale na základ se zapomíná.
V autě se vždy zásadně vozí čisté náhradní hadry (i kdyby to mělo být pyžamo nebo funkční set z Lídlu) a nejlépe i takový ten igelit na sedačku, co mají v autoservisech, k rezervě nebo kamkoliv do kufru se to vleze vždycky. A nějaké přezůvky.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#12 » čtv 16. čer 2022, 10:08

hehe přesně. Mě se nejdřív smáli, kdyz sem vytahl kus yutové plachty, ale pak jim to došlo .)



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#13 » čtv 16. čer 2022, 10:27

Všem díky za odpovědi.
Dám tip na návlek na sedačku, který mi pomohl, když jsem jel z posledního kurzu a měl i slipy od bahna (takže převlečení by nepomohlo).

https://www.autohotarek.cz/ochranny-nav ... -blazusiak

Nějaký tip na armyshop, třeba srovnatelný s Armedem, kam přijdu a nakoupím oblečení za slušné ceny?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#14 » čtv 16. čer 2022, 11:36

Takže když to shrneme, tak každý jak je zvyklý, jen kompletní sadu na převlečení i přezutí a něco na případné překrytí sedaček.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#15 » čtv 16. čer 2022, 11:56

Davidu já ted jezdim do Millitary range v Teplicích. Ale naklikat to nejdřív v E-shopu je lepší. Je začátek krize a ne vše je skladem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, Kava, Redsnake a 12 hostů

cron