Vaše motivace pro pořízení ZP?

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1 » ned 10. črc 2022, 15:20

Občas při pročítání tohoto fóra mě to napadne - proč jste se vlastně rozhodli pořídit ZP?

Důvody co tu už padly jsou dost rozmanité -
- táta/brácha/strejda... atd. jsou myslivci, a tím pádem i já jsem v tom odmala, přišlo mi to jako logické navázání na ně...
- táta/brácha/stejda... atd. jsou v ozbrojených složkách, a tím pádem i já jsem v tom odmala, přišlo mi to jako logické navázání na ně...
- někdo z rodiny k tomu má vztah a mně to zaimponovalo...
- nikdo v rodině to nemá, a já se rozhodl/a si ZP pořídit, protože...



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#2 » ned 10. črc 2022, 15:35

Důvodu je víc … nebavilo mě platit instruktora na strelnici když jsem ZP nemel, pořad někoho shánět se ZP je opruz.
Ke zbraním mám vztah od puberty(začínal jsem s airsoftem) :)
Nošení zbraně na EDC.



JirkaCV
Příspěvky: 1512

Příspěvek#3 » ned 10. črc 2022, 16:01

Jako puberťák jsem nějakou dobu střílel libovolnou malorážku. Docela mě to šlo, jenomže mě pak začaly víc bavit holky ... Vzpomněl jsem si na to před pár roky, kdy kolega uspořádal střeleckou soutěž ze vzduchovky. Tu jsem vyhrál a rozhodnutí na starý kolena obnovit ZP bylo na cestě.

Jinak:

Střelba mě baví. Je to sport a dobrá relaxace. Ze stejného důvodu mám rybářský lístek.

Jako malí jsme běhali okolo baráku a hráli si s plastovými pistolkami na zloděje a policajty. Myslím, že každý z nás chtěl být policajtem, aby mohl mít tu opravdovskou. Je to splněný dětský sen.

Žijeme možná v nejsvobodnějším státě minimálně v Evropě. A ZP ty svobody rozšiřuje ještě o notný kus dál. Toho si hodně vážím.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#4 » ned 10. črc 2022, 16:08

Měl jsem spustu vzduchovek, plynovky, flobert, airsoft, ale doba je taková, že už začíná být problém tyhle zbraně používat i na vlastním pozemku, lidi jsou citlivější a rádi hned dělají problémy. Takže řešením je střelnice, ale chodit tam se zbraněmi D, resp C-I by bylo spíše úsměvné. Navíc jsem zjistil, že hodně kolegů už ZP má nebo jsou v procesu získávání, takže další možnost se sportovně vyžít. Zbraně se mi vždy líbily a možnost si pořídit nějaké jako sběratel také vítám.



Lonestar
Příspěvky: 183

Příspěvek#5 » ned 10. črc 2022, 16:59

Vztah k vojenské technice mám odmalička (asi od prvního shlédnutí "4 z tanku a pes" :D), i když se realizoval spíše v plastikovém modelářství a později v letecké archeologii.
Jako kluk jsem střílel v pionýrském kroužku - vzduchovka, občas dlouhá malorážka. Pak (kromě vojny a Sa.58) třicet let nic. Posledních 6-7 let (po poslední výměně manželek za podobně cáklou) postupně stále častější návštěvy střelnic s kamarády se ZP, kombinované se zážitkovou střelbou pod dozorem instruktora. K tomu vzduchovka CO2 na zahradu (Umarex PPQ + HK5, polovička SPA Artemis 2), později Dčková jednoranná perkusní bambitka (opět občas pod dozorem kamaráda na střelnici).
To všechno mě dovedlo k rozhodnutí konečně si ten ZP konečně udělat a střílet ze svého a bez závislosti na druhých... No a v srpnu bych měl konečně mít termín ZOZ ;)

Očekávání:
- have fun ;) prostě se občas na střelnici odreagovat a vyčistit si hlavu... Možná časem zkusit i kursy dynamické střelby a případně i LOSíky či LOSy (bez ambicí na umístění - prostě vyzkoušet)
- sběratelství - některé kousky prostě doma mít chceš...
- samozřejmě někde vzadu v hlavě jsou i myšlenky na home defense, kdyby SHTF (ať má žena klidný spánek) případně EDC a sebeobrana (on sice i dnes jeden nikdy neví, ale reálně v naší vesničce střediskové nejtěžším násilným zločinem posledních let bylo zmlácení opilého manžela pánvičkou :D)



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#6 » ned 10. črc 2022, 18:29

99.8% zabava (chtel bych vic i treba zavody, ale to abych poridil auto), relax
0.15% home defence
0.05% noseni



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#7 » ned 10. črc 2022, 18:31

Espezetka píše:- táta/brácha/strejda... atd. jsou myslivci, a tím pádem i já jsem v tom odmala, přišlo mi to jako logické navázání na ně...

S tím rozdílem, že nemám bráchu, ale ségru, kterou to minulo.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#8 » ned 10. črc 2022, 18:56

Kámoš mě jednou vzal střílet a bylo to tak nějak "páni, u tohodle si vážně dobře vyčistím hlavu"...

Určitej vztah jsem ke zbraním měl vždycky - jako malej kluk sem chtěl bejt policajt, pařil jsem různý hry a na střední uvažoval nad tím, že si udělám ZP. Dlouho to bylo ovšem nepraktický až zbytečný.
Párkrát jsem se k tomu nápadu vracel, ale pokaždý jsem se na to vykašlal protože mi do toho něco vlezlo + mi to přišlo jako vyhozený prachy.
Pak jednoho dne dorazil kámoš se Škorpion Evo a CZ75...
Dneska je to můj hlavní koníček a doslova musím nutit Youtube aby mi taky nabízel i nějaký jiný videa, než jen ty o zbraních :D



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#9 » ned 10. črc 2022, 19:22

1. zkoušky na "béčko"- nudil jsem se a střelba mě vždy bavila. Tak koníček dobrej...

2. zkoušky po letech, kdy jsem dodělával zbytek (až na "céčko"), že jsem měl zbraně, a nemohl je použít v případě obrany.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#10 » ned 10. črc 2022, 20:38

Neřeknu. Nepotřebuju, aby to novinari nekde rozmazavali. :(



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#11 » pon 11. črc 2022, 06:44

ZP jsem si pořídil, protože policajta neunesu...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#12 » pon 11. črc 2022, 07:08

Jeden z důvodů (a "poslední kapka" pro to zvednout zadek a jít na to) byl návrh směrnice EU.



pavelg
Příspěvky: 3059

Příspěvek#13 » pon 11. črc 2022, 08:16

Jako žák jsem střílel ze vzduchovky, i na pralesních soutěžích. Pak malorážka .. a konec. Ale tyhle věci mě baví. I luk a vůbec technika a dovednosti takového typu.
Takže jsem to měl spolu s dalšími v šuplíku "až pak" .. tedy po tom, co bude zabezpečena rodina, bude kde bydlet, bude trochu času atd.
A pak jsem některé ty odložené aktivity zavrhl a jiné začal realizovat, ZP a střelbu mezi nimi.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#14 » úte 12. črc 2022, 06:10

Pistole se mi vždycky líbily. Na vojně jsem prožil rok s kosou vz. 58, ale bylo mi líto, že na pistoli jsem si nesáhnul. Jako malej jsem si občas potají vzal tátovu a tajně jsem si sušil - furt jsem natahoval závěr a pak zase vyhazoval náboj. Párkrát mě nechal vystřelit v lese. Taky měl lovecké flinty, ale ty mě nebavily. A pak jsem vyrostl a odstěhoval se a přišla manžela, hypotéka, dítě, a já nějak zapomněl. Ale tak nějak jsem zp pořád chtěl, když někde přišla řeč napistole, zpozorněl jsem, když ji někdo ukázal, musel jsem si aspoň šáhnout. Jenže jsem se nikdy neptal, jak na zp, jak se to dělá, kde se o to žádá...
Až po dvaceti letech se najednou objevila výhrůžka EU a její nová směrnice, a já jsem se lekl, že by to taky už nikdy nemuselo být, a najednou to šlo. V září jsem šel pro lékařské potvrzení, a k Ježíšku už byla první bambitka doma. Zase mi bylo 12 let, zase jsem seděl na posteli a donekonečna ji potěžkával, stahoval závěr a nabíjel a vyhazoval náboj (tentokrát suchý).
Už je to půl roku, z hlavně mi vylítalo přes 5 tis kousků, mám dneska už dvě. Obě čezety, P10-c protože kompaktní striker je prostě praktický a je mojí EDC, a P09 protože pistole s kohoutem ve fullsize je prostě hezká. A že budou moje první pistole české, jsem taky věděl už v těch dvanácti letech. Rozumový důvod k tomu nemám, koupil jsem je jen srdcem.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#15 » úte 12. črc 2022, 09:02

Protoze policajta nosit sebou je tezsi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů