Provozování zážitkové střelby (a výuka)



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#16 » pon 15. srp 2022, 19:43

Tohle co se zmiňuje ohledne bezpečnosti ke jasný. Chápu.
Když tohle všechno dáme stranou…
Fakt je nutný splňovat podmínky co poslal JirkaCV?
Tyhle podmínky jsem našel ale jde mi o to když to budu dělat jen “bokem” zda to stejne musím splňovat :)



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#17 » pon 15. srp 2022, 19:46

No spousta lidi dela spoustu veci "jen bokem"...

Na svou otazku chces slyset jakou odpoved?



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#18 » pon 15. srp 2022, 20:14

Není to nutný. Do prvního průseru.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#19 » pon 15. srp 2022, 21:03

Vlastně až do druhého průseru. Pak máš po zbrojáku. To za to stojí ne?



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#20 » pon 15. srp 2022, 21:09

Trestný čin nedovoleného podnikání znamená mít po zbrojáku hned. A v případě nějakého vážného úrazu to vidím i na tepláky.



Urban
Příspěvky: 66

Příspěvek#21 » pon 15. srp 2022, 21:11

Ještě je tu § 59 zákona o zbraních, kde jsou taktéž uvedeny podmínky, za jakých můžeš svěřit zbraň osobě, která jí není oprávněna držet.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#22 » pon 15. srp 2022, 21:35

Nedovolené podnikání to není, když to není pravidelně a za účelem zisku.
Je to naprosto stejné, jako každá jiná fuška, brigáda či cokoliv, co spadá do kategorie "sousedská výpomoc".
Vždy se využívá toho par. 59, a je jedno, jestli vezmu mladýho, známého, známou, příbuzné nebo klienty v případě koncese, vždy se jedná o svěření zbraně se vším všudy.
Pokud za někým přijde kámoš, že si chce zastřílet, naučit se s tím zacházet atd., tak je to jednorázová akce, spadající přesně do té kategorie sousedské výpomoci. Pokud si na to někdo dá inzerát, prodává vouchery, tak, aby vydělal, tak se už jedná o podnikání, a k tomu samozřejmě patří ta koncese, s patřičnýma požadavkama. Trochu problém je různá praxe živnost. úřadů, kde už ale ve většině případů považuji praxi pouze za HPP, tedy 8 hodin denně. A to řídící střelby/správce, byť je už deset let na střelnici, tak těžko splní ... Otázka ale je, jestli je to diskriminace a neoprávněný požadavek, tedy známá lidová tvořivost živnost. úřadů.

Tedy stručně - chci vydělávat, tak koncesovaná živnost a licence, chci jen pro zábavu/známe/sem tam, tak není potřeba nic, krom základních požadavků v par. 59.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#23 » pon 15. srp 2022, 23:08

Kolem zbraní není nic "jen tak". A díky bohu za to.
Myšlenka je to na první pohled asi hezká, ale mě osobně by ty komplikace a nebezpečí za ty problémy nestály. To si fakt koleduje o průser, nebo kontrolu a pak průser.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#24 » úte 16. srp 2022, 09:09

Asi sis nasadil nízké ceny, když ti to za ty peníze nestojí :)
Je to podnikání, jako každé jiné, stejně tak zábava/trénink, jako každé jiné.
Jsou sporty, kde umírají lidí, ale střelba to u nás není ... Hokej, rallye, lyžování, i plavání, tuhle se někdo zase utopil. To jsou samé průsery ...
A kontrola? Tak myslím, že se finančák zajímá o jinačí chudáky ... Pokud je někdo pitomec, rozvěsí to po internetech, že pořádá to a to, vydělá na tom balík, který pak prožere a přitom nemá živnost, tak dobře mu tak. Pokud to někdo dělá pro své známé, vybrané peníze pokryjí náklady a je to jednou za uherský rok, tak není nic potřeba. Jen ta opatrnost, znalost, zkušenosti a schopnost někoho něco naučit :)
Ale to už se odchylujeme od původního dotazu, ten jsem myslím zodpověděl v předchozím příspěvku.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#25 » úte 16. srp 2022, 09:20

Jinak je další možnost, pokud má někdo D, tak může pracovat na dohodu s někým, kdo tu licenci má.

A ještě Jakube, spíš bych to řekl tak, že díky bohu za to, že všichni nejsou jak ty, protože by se jinak většina lidí nenaučila střílet, resp. by se ke střílení vůbec nedostala. Všechny, co znám, tak ke střílení dotáhl někdo známý, co je vzal na střelnici.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#26 » úte 16. srp 2022, 10:20

Kdysi jsem poskytl výpomoc kolegovi, který potřeboval nutně dozor při takové akci a za mě nikdy více. Přitom, když s sebou na střelnici někoho beru, tak i když nemá ZP, tak si dá vysvětlit, ale to bude tím že se známe.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#27 » úte 16. srp 2022, 12:18

cipis píše:Jinak je další možnost, pokud má někdo D, tak může pracovat na dohodu s někým, kdo tu licenci má.

A ještě Jakube, spíš bych to řekl tak, že díky bohu za to, že všichni nejsou jak ty, protože by se jinak většina lidí nenaučila střílet, resp. by se ke střílení vůbec nedostala. Všechny, co znám, tak ke střílení dotáhl někdo známý, co je vzal na střelnici.

Tak ani brigáda se nedá provozovat ve všech odvětvích jen tak. Bez příslušných papírů také nemohu jen tak někoho učit létat na stíhačce. Podmínky k možnosti výuky střelby už tu byly citovány, žádná brigáda na tom nic nemění. Stejně tak jako bylo tazatelem jasně řečeno, že má jít o komerční střelbu, nikoli brát známé na střelnici, i když jen v omezeném rozsahu "druhé práce".
A tak snad spíš poděkovat pánubohu za to, že ne každý kdo má dírku mezi půlky a odstříleno pár set ran ze sebe neudělá instruktora střelby a neohrožuje tak ostatní na střelnici.(není namířeno přímo na tazatele, ale obecně)



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#28 » úte 16. srp 2022, 14:13

díky bohu za to, že všichni nejsou jak ty, protože by se jinak většina lidí nenaučila střílet, resp. by se ke střílení vůbec nedostala. Všechny, co znám, tak ke střílení dotáhl někdo známý, co je vzal na střelnici.


Tohle jsem myslel tak, že já osobně bych se nehnal do toho v tom podnikat. Na střelnici už jsem "bokem" taky pár lidí bral. Proti tomu nic nemám.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#29 » úte 16. srp 2022, 14:15

A tak snad spíš poděkovat pánubohu za to, že ne každý kdo má dírku mezi půlky a odstříleno pár set ran ze sebe neudělá instruktora střelby a neohrožuje tak ostatní na střelnici.


Pod to bych se klidně podepsal. Taky bych nerad aby se "nám tu rozmohl takový nešvar"



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#30 » úte 16. srp 2022, 14:22

Proč bys nemohl učit? Jsi jen učitelem, garantem je tvůj zaměstnavatel, ty fakturu vystavovat nebudeš. Stejně tak u té koncesované živnosti, klidně ji může mít firma, která si ty instruktory najme. A je jedno, jestli DPP, DPČ atd. Mám Déčko, mám průkaz trenéra či rozhodčího, tak se dohodnu, že pro toho a toho budu dělat instruktora. Já to jen odvykládám, ukážu, provedu, ale veškeré papíry bude řešit ten, pro koho v ten okamžik pracuji. Pokud pracuji sám na sebe, tak samozřejmě potřebuji tu koncesovanou živnost. Pokud pracuji pro někoho, kdo ji má, tak ji samozřejmě nepotřebuji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Asfalt, Karlos81, Seznam.cz a 13 hostů