Sebevražda na střelnici



JirkaCV
Příspěvky: 1601

Příspěvek#16 » sob 20. dub 2024, 19:51

marinakus: jenom jsem se snažil být připraven. Na sebevraždu samozřejmě ne, to bych nejspíš nedal. Jenom ten pocit, že za někoho odpovídáš. Dost lidí to neřeší, ale já to mám tak nějak v krvi. Možná i kvůli profesi.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4583

Příspěvek#17 » sob 20. dub 2024, 19:53

JirkaCV : Všechno se po určitém čase stane rutinou. S tím nenadělá nikdo nic.



JirkaCV
Příspěvky: 1601

Příspěvek#18 » sob 20. dub 2024, 19:59

Tesat do kamene.
A proto občas umře i zkušený elektrikář. Občas někomu vypláchnu žaludek slovy "to, že to děláš třicet let neznamená, že to děláš správně". Už si na mě zvykli, že omílám pravidla po každý, kdy lezeme do rizika. Co hodlám dělat říkám nahlas. Jednak mě může zarazit kolega, druhak si sám uvědomím, co dělám (víc zaměstnám mozek). Připomíná mi to komunikaci na IPSC/LOS.



iloveguns
Příspěvky: 1457

Příspěvek#19 » sob 20. dub 2024, 20:00

hardhouse.trip píše:Iloveguns: jakej měl k tomu důvod? Psychický stav? Proč by kvůli jednomu sebevrahovi měli trpět ostatní střelci?


Takový magor neuvažuje o tom, že za jeho blbost budou trpět ostatní. Také to nebyl střelec, neměl ZP, jen si šel na střelnici vypůjčit pistoli s cílem se zastřelit... Důvod se nikdo nedozvěděl.

Uživatelský avatar
hardhouse.trip
Příspěvky: 38

Příspěvek#20 » sob 20. dub 2024, 20:08

Tím příspěvkem co cituješ, jsem myslel proč správce nebo provozovatel kvůli tomu trvale uzavřel střelnici?

Jako že to nerozdejchal tak, že byl na tom tak psychicky špatně, že musel tu střelnici uzavřít, a střelci co tam chodili si museli hledat jiné útočiště...



iloveguns
Příspěvky: 1457

Příspěvek#21 » sob 20. dub 2024, 20:41

Instruktora tam dělal můj bývalý trenér, který mne učil střílet když mi bylo 12 let. A ten tu funkci po tom incidentu položil, protože to jednoduše nerozdýchal. Navíc už byl v důchodu a dělal to jen jako koníčka. A nového instruktora majitel střelnice nesehnal. Znám oba dva, jak majitele, tak i toho instruktora, a vím že to jsou lidé kteří rozhodně nemají hroší kůži, ale naopak jsou hodně citliví. Hodně to s ními zacloumalo. Nedivím se jím, že střelnici raději zavřeli. Byla to jediná komerční střelnice ve městě. Dodnes za ni není v centru města náhrada. A už je tomu přes deset let, kdy se to stalo.



pH13
Příspěvky: 101

Příspěvek#22 » sob 20. dub 2024, 22:58

Clovek ani nemusi byt extra citlivka. Ono se to moc nevi, ale kdyz je nekde mrtvola, tak policajti a havrani odvezou jen telo, ale o uklid se musi postarat pribuzni, popripade majitel mista. Vytirat krev, mozek a ulomky lebky da psychice zabrat. Taky jsem si myslel, ze jsem tvrdak, a pak uhodilo pobliz me a ono to neni takova sranda. Majiteli to nezavidim.

Jeste drobny dodatek. Zaznelo tu, ze kdyz se nezastreli, tak skoci pod vlak nebo si to hodej. Neni to uplne pravda. Pistole nabizi temer jistotu, ze se to povede, coz snizuje zabrany. U skoku pod vlak/z okna hrozi, ze clovek dozije na vozicku, a to si lip rozmysli. Je na to docela dost dat. Napriklad kdyz zacatkem 21. stoleti ve Svycarsku zmenili system ohledne domaciho ukladani zbrani vojaku v zaloze a rozsireni zbrani mezi lidmi se prakticky skokove snizilo o desitky procent, tak take poklesl pocet sebevrazd strelnou zbrani (coz je logicke), aniz by se zvysil pocet sebevrazd jinymi prostredky.

Nastesti se mezi lidmi moc nevi, ze je mozne si na obcanku prijit zastrilet, jinak by se to delo casteji a zakazali by nam hracky.



dan
Příspěvky: 328

Příspěvek#23 » sob 20. dub 2024, 23:47

pH13 píše:Pistole nabizi temer jistotu, ze se to povede
Coz je ale do znacne miry mytus. Ve skutecnosti je nemaly pocet sebevrazd pistoli neuspesny.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#24 » ned 21. dub 2024, 06:20

Brokovnice... Jedině brokovnice... :-D
Jinak taková mrtvola (čehokoli, i zvířat) se vším okolo je biologický materiál a jako takový má být likvidován specializovanou certifikovanou firmou. V některých zemích na to tak je a samostatný úklid jinde než doma je trestatelný. Včetně třeba močových stop, výkalů, zvratků a tak.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#25 » ned 21. dub 2024, 06:56

V Blesku píšou, že to byl chirurg, držitel ZP + obvyklá UHO o psychických problémech a lécích: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krim ... hlave.html



dan
Příspěvky: 328

Příspěvek#26 » ned 21. dub 2024, 07:05

Carloss píše:Brokovnice... Jedině brokovnice... :-D
Dostal jsem stejne doporuceni. Akorat - "zazitkova' sebevrazda na strelnici je brokovnici takrka nemozna. Takze pro obecnou verejnost to je hur dostupna varianta.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#27 » ned 21. dub 2024, 07:19

facepalm.jpg

Nechcete si založit nové vlákno "Doporučená zbraň na sebevraždu"?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pavelg
Příspěvky: 3128

Příspěvek#28 » ned 21. dub 2024, 07:43

Kdyz mel zp, proc sel na strelnici? Nechtel mit prestupek pouziti mimo povolene prostory?



iloveguns
Příspěvky: 1457

Příspěvek#29 » ned 21. dub 2024, 08:26

Že měl ZP, to ještě neznamená že měl zbraň. Mám okolo sebe v rodině i mezi blízkými přáteli zrovna tři lidi, kteří mají zbrojáky, ale zbraň si nikdy nepořídili.



Střelec
Příspěvky: 1681

Příspěvek#30 » ned 21. dub 2024, 09:07

pH13 píše:Napriklad kdyz zacatkem 21. stoleti ve Svycarsku zmenili system ohledne domaciho ukladani zbrani vojaku v zaloze a rozsireni zbrani mezi lidmi se prakticky skokove snizilo o desitky procent, tak take poklesl pocet sebevrazd strelnou zbrani (coz je logicke), aniz by se zvysil pocet sebevrazd jinymi prostredky


Je k této studii nějaký zdroj?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jozanek, uncle a 2 hosti